Понад 60 мільйонів: чому "Івано-Франківськводоекотехпром" не може сплатити кредит Світового банку (ВІДЕО)

Комунальне підприємство "Івано-Франківськводоекотехпром" не може повністю оплачувати кредит Світового банку.

За словами генерального директора Романа Кімачука, головна причина цього - дебіторська заборгованість, сума якої становить понад 60 мільйонів гривень, інформує Суспільне.

КП "Івано-Франківськводоекотехпром" є основним постачальником води для міста, а також Тисмениці та семи населених пунктів у приміській зоні. Підприємство забезпечує водою понад 95 % загальної потреби, працює цілодобово і належить громаді міста.

Кредит Світового банку, який підприємство отримало у 2007-му році, складає 10,5 мільйона доларів. Річний платіж підприємства по кредиту - 24 мільйони гривень. Погасити борг необхідно до 2028-го року. За словами генерального директора Романа Кімачука, від початку карантину підприємству бракує грошей, щоб сплачувати кредит.

"У нас зарплата працівників, сплата податків, сплата електричної енергії, зобов’язання перед нашими постачальниками ідуть в пріоритеті. Залишок має йти на погашення кредиту Світового банку. Але коли нам менше приходить платежів, ми не можемо повністю виконати свої зобов’язання", - говорить Роман Кімачук.

Комунальні та управляючі компанії, а також населення боргують підприємству понад 60 мільйонів гривень. Минулого року за послуги вчасно сплачували 90 % абонентів, з квітня цього року показник зменшився до 20 %.

"У нас є черги. Сьогодні жителі все пооплачували і зараз таких черг немає. У нас більшість людей пенсійного віку, які своєчасно намагаються оплатити. Вони розуміють, якщо несвоєчасно оплатять послугу, то в них буде призупинена субсидія. Більш молоде покоління вважає, що можна не оплачувати за надану послугу", - пояснив речник підприємства Володимир Шпег.

Франківець Володимир розповів, що оплачує за послуги здебільшого один раз на рік.

"Від лютого я не платив і от заплатив 1 059 гривень по сьогоднішній день. Мені так зручно. Бо я заплатив майже за рік. Не треба ходити, показники кожен місяць оплачувати. Так найкраще", - сказав чоловік.

Микола Воробйов щодня працює з бригадою на виїздах. Кожного дня їх до десяти. Зарплата чоловіка - 11 тисяч гривень. Франківець каже, що працівникам хотілося б більше нового обладнання.

"Забезпечення більш-менш нормальне, але все одно хотілося б кращого. Більше пар рукавиць, наприклад, для слюсарів. Коли приходить зима, згідно з нормами є шість пар на людину, але цього не вистачає. Буквально за одну заявку рукавиці вже можуть бути мокрі. Коли зима-осінь, то люди змерзають і починають хворіти", - додав Микола Воробйов.

На підприємстві працює понад 640 працівників. Зарплату, за словами генерального директора, всі отримують вчасно.

"Середня заробітна плата на підприємстві зараз 11 тисяч гривень. Але це з усіма нарахуваннями (ПДФО, з військовими зборами, ЄСВ). Найменша – сім тисяч гривень. Найбільша, думаю, 20 тисяч", - зазначив Роман Кімачук.

За даними, які подані в декларації Романа Кімачука, заробітна плата за 2019-й рік становила 744 тисячі 330 гривень, тобто щомісяця він отримував понад 62 тисячі гривень.

Викладач економічних наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Сергій Васильченко каже, що таким підприємствам варто залучати приватних інвесторів, які допоможуть їм вийти з кризи та контролюватимуть витрати.

"Зрозуміло, що грошей не буде вистачати, а ще й в кризовий період. Ми не маємо достатньо коштів, щоб переобладнати – це дорого коштує. Всі водогони поміняти, труби, а ще під’єднання в будинках - це все гроші. І ЖЕО у нас збиткові, є також проблеми з цими організаціями. Але треба перспективи, - говорить Сергій Васильченко. - Я б хотів, щоб наше місто мало стратегічний план, насамперед, стосовного комунального підприємства. Бо в нас залишився спадок від радянського, а там все було наше і все нічиє. А тримати все за рахунок міста - неефективно".

Нагадаємо, борги прикарпатців за газ зросли.


19.11.2020 1331
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

639
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1040 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

858
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1673
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2300
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4284 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

405

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

268

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

499

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

450
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8028
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

685
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

726
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1143
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

725
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6310
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1796
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

276
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

299
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1620
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

811 1