Помер всесвітньовідомий модельєр

Сьогодні, 29 грудня, у віці 98 років помер французький модельєр П'єр Карден, повідомляє Французька Академія образотворчих мистецтв в Twitter.

"Постійний секретар Лоран Петітжирар та члени Академії образотворчих мистецтв із глибоким смутком повідомляють про смерть свого колеги П'єра Кардена. Він був обраний 12 лютого 1992 року головою П'єра Дюкса", - йдеться у повідомленні Академії образотворчих мистецтв.

П'єр Карден в одному зі своїх магазинів у Парижі у квітні 2016 року. Джоель Сагет / AFP / Getty Images


Його творіння прикрашали багатьох зірок доби, серед них Елізабет Тейлор, Барбра Стрейзанд, Жанна Моро, Джекі Кеннеді, Шарлотта Ремплінг, "Бітлз" і "Ролінг Стоунз".

Карден був одним з перших дизайнерів, які заробили на моді, ставши відомим ім'ям завдяки потужному брендингу.

Він також порвав з традицією завдяки своїм футуристичним дизайнам - і, випускаючи знакові унісекс і готові до вбрання колекції в той час, коли це було нечуваною новинкою.


За роки до місії «Аполлон-11» і задовго до виходу фільму Стенлі Кубрика «2001: Космічна одісея» модельєр П’єр Карден, який заснував свій однойменний лейбл у Парижі в 1950 році, активно уявляв собі життя на галактичному кордоні.

Його мода додала контурів візуально-стилістичному духу космічної ери.

"Мій улюблений одяг - це той, який я вигадую для життя, якого ще не існує", - часто цитує його, "завтрашній світ".

Карден винайшов мініспідницю за допомогою гострих як бритви геометричних силуетів, прикрас розміром з ювелірні вироби, великих блискавок та вирізів. Він виготовляв комбінезони для будь-якої статі. У його конструкціях часто фігурують такі інноваційні синтетичні матеріали, як акрил, вініл, блискітки, люрекс та мерехтливі метали.

Двокольорові сукні з трикотажу П’єра Кардена, з вініловими ботфортами 1969 рік. Йоші Таката

Він працював з африканським матеріалом під назвою Dynel, текстилем, який можна формувати в складні візерункові складки, випускаючи його версію під назвою Cardine.

Дизайнер ансамблів, він придумав куполоподібні скляні шоломи та архітектурні капелюхи в яскравому, блоковому кольорі. Він виготовляв дивовижне вбрання і захоплював уяву громадськості ще задовго до того, коли космічні подорожі стали звичним явищем.  


Карден народився в 1922 році в Сан-Біаджо-ді-Каллальта, маленькому містечку на північному сході Італії, приблизно у 20 милях від Венеції. Його назвали П'єтро, але всі його називали П'єром після того, як через два роки після народження його сім'я переїхала до Франції, тікаючи від фашизму.

П'єр Карден створив плаття для Даніелі Лебрен у 1962 році. Автор: Ліпніцкі / Роджер Віолет / Getty Images


У юності його перші кроки в моду збіглися з переїздом до Парижа, де він працював над костюмами кіноверсії Жана Кокто "Красуня і Чудовисько".
У 1946 році його найняв кравцем його наступний наставник Крістіан Діор, який щойно відкрив свій будинок моди в Парижі. Через чотири роки, у віці 28 років, Карден заснував власний однойменний бренд моди, спочатку розробляючи театральні костюми, а потім перейшовши у високу моду в 1953 році.

Модні інновації
Його проривним твором було плаття-міхур - так звана міхуроподібна форма ділянки між талією і подолом - яке він розробив у 1954 році.
Це виявилося комерційно успішним у всьому світі, створивши основу для низки модних інновацій.
Сподіваючись зробити дизайнерський одяг доступнішим, він запустив свою першу колекцію готового одягу в універмазі Printemps в Парижі в 1959 році, що стало настільки скандальним, що призвело до його виключення з Chambre Syndicale, органу управління французькою високою модою (його відновлять незабаром після, згодом він піде за власним бажанням у 1966 році). 
Деніз Кокс демонструє вовняну сукню та накидку П'єра Кардена. Джон Мініхан / Архів Hulton / Getty Images

Продемонструвавши раннє бізнес-чуття, Карден був одним із перших іноземних дизайнерів, які відкрили магазини в Японії, Китаї та Росії.
Він започаткував сучасний бренд, надаючи своє ім'я різноманітним продуктам - включаючи парфуми, годинники, сигарети й навіть сковорідки - дивуючи світ традиційної моди й заробляючи серйозні гроші, які він інвестував у нерухомість.
Серед придбань у дизайнера були замок у Провансі, який колись належав маркізу де Саду, і знаменитий ресторан Maxim в Парижі, який він перетворив на глобальну мережу з розташуванням у Нью-Йорку, Пекіні та інших місцях.
У 1960-х Карден продемонстрував свою зацікавленість у дослідженні космосу - його сфотографували в космічному костюмі Базза Олдріна через два роки після посадки на Місяць - із захопленням технічними тканинами, створивши новаторські колекції унісекс-космічної ери.
Одну з його чудових моделей одягу, рожеве плаття, виготовлене з виліплених 3D-форм і виготовлене з тканини його власного виробництва, одягнула актриса Лорен Бекол в 1968 році.
Обидві країни-батьківщини Кардена дарували йому визнання: у 1987 р. Італія призначила його великим офіцером Ордена "За заслуги Італійської Республіки", у 1991 р. Франція зробила його офіцером Почесного легіону.
Того ж року ЮНЕСКО зробила дизайнера послом доброї волі.

за матеріалами CNN


29.12.2020 1870
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2325
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19259
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1723
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1197
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2255
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3845

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

55

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1981

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

679

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

892
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24386
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

605
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

740
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1634
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8033
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

766
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2031 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

726