Полювання за неминучістю. Семиденна мандрівка суїцидика. Історія 2. Фізика і вісімка

 

Повернувся до без того душної кімнати. Перша зустріч з неминучим була фіасковою. «Не фарт» - подумав про себе. «……але не факт що по-життю» - додало щось з середини і я здивовано гикнув, мабуть теж зсередини. Відчинив шафу, внизу в кутку забута і притрушена кілька років пилом  альпінспоряга зразу ж нагадала про себе. Повільно почали оживати образи альпін-фріків, які незважаючи на погоду штурмувами Карпатські горби, вкотре доводячи  самим собі що місто не спотворило їх до рівня «матрацників». Пригадалися безбашні штурми закинутих промоб’єктів, з яких дюльферувалися, уявляли себе «Ямакасі», послідовниками Девіда Бейля, або елітним загоном «Морських котиків», що звільняють заручників від психів-терористів». Ніби колоритний флешбек. Ніби варто писати мемуари про минуле і шукати мецената на цей деліричний витвір сучасного мистецтва!!!  O tempora, o mores. Рвало щось всередині. Споряга, спогади і стан перманентного відторгнення від суспільства гнав на свіжу ідею  зустрічі з неминучим. Споряга натиснула гачок нових ідей.

На даху девятивисотки  є  труба діаметром десь 100 мм., ідеальний анкер для шнура. Потім через спускову «вісімку» зависнути на рівні дев’ятого і відпустивши руки, і з вільним падінням помчати донизу. Touch-down – успіх. «Непоганий задум»,- похвалив сам себе і взявся витягувати інвентар, струшуючи двохрічний пил. Дійшов до «вісімки». На мить зупинив погляд на написі 25 кН, трохи задумався у підрахунках калькуляції. Маса тіла 70 кг з висоти 27 м. через вісімку донизу. Сила терня…… Приблизно такий сир-бор виникає в резалті 70 кг*9,81 м/с*2,7 с в повітрі = 1854,09 кг. Ого!!! 1,8 Кн на розриві, якщо через шнур то десь 1-1,2 кН. Це тонна, маячня!!! Шнур через тертя защимить десь на 2-3 поверсі. Хребет не витримає в ривку,зламається пополам в тазі як стібка і, як мінімум,  каліцтво гарантовано, максимум – game over і  «хепі енд». Калікою бути складно,бо складно, коли вся нервова система виведена ладу одними безглуздим, трясця, недоконаним рішенням. В успіху задуму стали закрадатися сумніви, «хоробрості замало» - шепнуло щось з середини. «Калічити себе і життя інших злочинно, не любиш себе, поважай інших, принаймні не заважай їм жити».

Друга поразка стала ударом в пах. Болісним і принизливим стусаном. Друга спроба накрилася лопухом. Може то звякнути до старого «Боба Марлі» за допомогою, може він пробудить креатив.  Краще зайти в гості. Обідня перерва, день другий. Хочеться їсти.

Збігати б в «Арсен» за харчами,хочеться їсти, особливо коли передчасно думаєш про неминучість, тоді калорії витрачаєш як в троєборстві – улюблений спорт в минулому.

Надворі ще з одинадцятої години всіх добивало пекуче сонце. Було байдуже, панаму на голову, треки на ноги, поволі почалапав з душного куба-квартири.

Світлофор як завжди горів трьома кольорами послідовно. Хотілося стати незрячим і шубовснути в потік машин. Скрип коліс, понівечений метал, зойки людей і те що було тобою, як фарш на проїжджій частині. Надто багато невинних стануть побічними жертвами обставин – такого не хотілося. Забрати когось з собою нема змісту, у кожного свій вагон рутини. Асоціативна соціальна поведінка.

Зелений... Повільно ступаю на зебру, навпроти з десяток урбан-зомбі метушливо човгають капцями по власних справах: хтось до офісу, хтось додому, хтось на «діло», хтось з супермаркету, хтось туди, як і я. Ось якийсь вуйко тягне візок з картоплею – хоче жити. Хоче їсти щоб жити, а я – їсти щоб надибати неминучість. Різнополярні в нас місії, хоча реквізит однаковий, то їжа.

Ось інший су-продукт життєвої пошесті комфорту несе з десяток «багетів» для ремонту. Він вже поїв, і схоже, далі крокує пірамідою потреб до комфорту – затишної «хімічної» квартири, пошпакльованої власними руками і залитої власним потом в періодах між сном і роботою. Хто вони – раби життєвого циклу споживання. Хто я – пасажир, з квитком в одну сторону.

Задумався і мало не врізався в двері з фотоелементом – не відкрилися з якоїсь невідомої причини. 


13.08.2013 Тарас Зіф 1963 1
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

886
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1917 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

874
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3156

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1264
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1