Полюбити ранки: 7 порад, як почати раніше вставати

 

 

Багато людей хотіли б перебудувати свій графік, щоб вставати раніше. У когось є проект, на який просто не вистачає часу після роботи. Хтось просто хоче почитати книгу в спокійній обстановці.

 

Однак, завести таку звичку буває не просто. Блогер Сара Петерсон в своїй колонці для Fast Company поділилася своїми порадами про те, як це зробити.

 

1. Так просто, що не можна сказати «ні»

Установка будильника на більш ранній час зовсім не гарантує, що ви прокинетеся. Зрештою, кнопку «відкласти» можна натискати нескінченно. Що робити в такому випадку? Експерт радить почати з дуже маленького кроку - ставити будильник всього на одну хвилину раніше кожен день. Через три тижні (з огляду тільки на робочі дні) ви будете вставати вже на 15 хвилин раніше і навіть не помітите цього. Ви зробили процес настільки простим, що неможливо було сказати «ні».

Так, до досягнення мети, наприклад вставати на 2 години раніше, доведеться почекати кілька місяців, але це краще, ніж взагалі відмовитися від таких планів.

 

2. Домовляйтеся про ранні зустрічі

Домовляйтеся про ранні зустрічі з іншими людьми, які встають так само рано, як і ви. Це, по-перше, додасть почуття відповідальності. По-друге, ваш організм більш ймовірно прокинеться сам, якщо у вас буде щось заплановано. Згадайте, як ви прокидаєтеся за кілька хвилин до будильника, коли у вас призначено важливу справу.

Так не тільки будильник, але і ранкові зустрічі будуть додатковим поштовхом, щоб прокинутися.

 

3. Створіть зручну для прокидання атмосферу

Речі, які вас оточують вранці, також мають значення. Наприклад, ви з більшою ймовірністю займетеся спортом, якщо спортивний одяг буде заздалегідь підготовлений. Залишайте будильник там, де до нього не можна дотягнутися і потрібно встати, щоб його вимкнути. Якщо є така функція, поставте кавоварку на таймер, щоб кава була готова до вашого підйому і т. д. Подумайте, які «вдосконалення» підходять вам.

 

4. Знайдіть конкретну причину невдач

Ви пробували рано вставати, але нічого не виходило? Спробуйте встановити точно, які кроки на шляху до цієї мети вам не вдалося реалізувати. Наприклад, ви ставили будильник на більш ранній час, але постійно відкладали підйом. Можливо, ви намагаєтеся стати набагато раніше і не даєте організму поступово звикнути. Або ви просто не отримуєте достатньо сну, лягаючи спати занадто пізно.

Подумайте не тільки про великі, але і про маленькі проблеми. Якщо це, наприклад, банальний холод, який не дає вам вилізти з-під ковдри, покладіть поруч теплий халат, щоб відразу пірнути в нього.

 

5. Знайдіть привід, який вам буде подобатися

Визначте, заради чого ви хочете рано вставати. При цьому важливо знайти позитивну мотивацію. Якщо ви будете планувати вставати, щоб бігати, але при цьому вам категорично не подобається біг, швидше за все, ви не зможете довго слідувати такому графіку. Чому б не переформатувати свій день? Плануйте на ранок те, що ви дійсно любите і що надихає вас.

 

6. Відзначайте прогрес

Ще один спосіб підтримати мотивацію - простий календар. Повісьте в кімнаті календар і ставте позначки, коли у вас вийшло встати раніше. Кілька закреслених тижнів будуть підштовхувати вас не допускати пропусків у календарі надалі.

 

7. Налаштуйтеся на те, що ви «рання пташка»

Самонастрой - ще один важливий фактор. Переконання, що ви «сова» і що для ранкових підйомів вам потрібно переборювати себе - буде негативно позначатися на ваших планах. Спробуйте просто відмовитися від цієї мантри. Можливо, вам потрібно лише більше часу, щоб звикнути до нового графіка, і ви відчуєте себе цілком комфортно.

 

Католицький Оглядач


18.07.2017 2320 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1009
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2599 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2181
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3030
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2636
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2355 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

485

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

491

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

986

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2207
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

686
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1954
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2051
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

224
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

836
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5537
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7400
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1413
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

689
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1068 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1572 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1429