Політичний 2016-ий в Івано-Франківську

 

Завершується 2016-ий. Рік, в якому життя по новому звичайні українці не відчули. Фінал політичного 2016-го на мінорній ноті. Безвізовий режим з ЄС, якого ми так чекали, Європейський Союз знову відклав: спочатку на лютий наступного року, а вже згодом – на весну. Держава націоналізувала ПриватБанк, внаслідок підкилимних домовленостей акціонерів групи «Приват» з Адміністрацією Президента. А протягом року країна жила вже традиційними проблемами: потреба міжнародних кредитних ін’єкцій,важкі політичні домовленості в парламенті, військове протистояння на Донбасі, інфляційні витки.

Цікавим видався й політичний рік в Івано-Франківську. Спробую уніфікувати персони та події, які запам’ятались найкраще.

 

Політик року

 

Цю нішу зайняв міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який вже трохи більше року перебуває на посаді міського голови. Перемігши на виборах опонентів, Марцінків  впорався з першими завданнями в новому кріслі: сформувати команду, ухвалити бюджет Івано-Франківська, де міський голова став двигуном бюджетного процесу, підготуватись до зими - додатково перевірити стан комунікацій, котелень, теплових мереж тощо. Проте вже перша сесія Івано-Франківської міської ради продемонструвала, що Марцінків готовий йти на пролом, нехтуючи думкою опонентів, а можливо й законодавством. З ініціативи Руслана Марцінківа,  на першій сесії міськрада сформувала склад виконавчого комітету, проголосувала за заступників міського голови та розділила постійні депутатські комісії. «Самопоміч» та УКРОП оскаржили ці рішення в судовому порядку. Судовий розгляд справи триває.

Щодо команди міського голови, то найсильніше рішення – залишити в грі Богдана Білика і Михайла Смушака, фахових чиновників часів Віктора Анушкевичуса.  А найбільш скандальне  полягало в призначенні заступником з гуманітарних питань «Чоловіка Божого», «батьківщинівця» Олександра Левицького (прославився під час Євромайдану, коли на одному з засідань Народної ради посперечався з місцевим активістом)

Рік при владі Руслана Марцінківа запам’ятався втіленням в життя «свободівської» програми: активним брукування міста, відкриттям садочків та відпочинкових зон. А також скандалом, пов’язаними з потенційною забудовою промзони колишнього асфальтного заводу та різними інсинуаціями щодо будівництва другого моста на Пасічну. Багато хто закидав міському голові несамостійність в прийнятті рішень. Під час власного звіту про рік роботи по посаді міського голови, Руслан Марцінків нервово сказав, що містом керує все таки він, а не «Пупс чи хтось інший».

 

 

Домовленість року

 

На першій сесії  міськради «Свобода» разом з частиною «Солідарності» та «Батьківщиною» проголосували за заступників міського голови, склад виконавчого комітету та розділили постійні комісії. Так утворилася ситуативна більшість, яка проіснувала рік. До цього часу про утворення більшості в міській раді офіційно жоден з її учасників не повідомив, хоч ситуативна більшість встигла ухвалити чимало важливих для Івано-Франківська питань. Іноді, правда, домовленості йшли зі скрипом, як це сталось під час останньої бюджетної сесії, коли БПП та «Свобода» не могли між собою домовитись по порядку денному через черговість розгляду земельних питань.

 

Франківський десантник на печерських пагорбах

 

Нещодавно з Генпрокуратури звільнився Петро Шкутяк. Шкутяк, який кілька місяців очолював управління внутрішньої безпеки ГПУ, написав заяву на звільнення за власним бажанням, мотивуючи такий крок завершенням конкурсу у нову інспекцію, яка надалі перевірятиме прокурорів на доброчесність.

За результатами роботи відомства Шкутяка проведено понад 70 службових розслідувань, але погодьтесь, за останні пів року полетіло не так багато прокурорських голів. Кругова порука? Система? Показна боротьба? Можливо, все разом. Петро Шкутяк повернувся  в Івано-Франківськ, де продовжує керуватиме фракцією БПП в міській раді, більшість якої складають депутати -забудівники.

 

Головний прокол

 

Снігопад середини листопада та його наслідки. Рекордна маса снігу, яка впала на нас, ледь не паралізувала Івано-Франківськ попри запевнення комунальників про готовність до різкої зміни погоди. В перші години негоди на дорогах почала працювати снігоочисна техніка. Проте чи то через погану координацію, чи внаслідок вихідного дня або ж елементарної халатності виконавців, протягом неділі не вдалось досягти вагомих результатів в боротьбі зі стихією.

Справжні проблеми почались наступного дня, в понеділок, коли іванофранківці вийшли на роботу. Деякі дороги в мікрорайонах міста виявились прочищені тільки колесами приватного автотранспорту. Пішоходи  брели по дорожньому полотні, оминаючи кучугури снігу, оскільки тротуари в більшості випадків стали непрохідними - тільки ближче до обіду на них утворились «псячі стежки», протоптані людьми. Ширина цих стежинок була зумовлена потоком людей, а розминутись на них двом дорослим часто було неможливо.

Люди самі чистили від заметів двори та прибудинкові території, при чому не тільки в приватному секторі, а й біля багатоповерхівок, де це, в основному, повинні робити комунальні підприємства. Проміжний іспит негодою місто провалило.

 

Політичний активіст року

 

На початку роботи Івано-Франківської міської ради багато хто бідкався, що в міськраду пройшло мало атошників. Одним зі щасливчиків з їх числа став Андріан Волгін, який ставши депутатом увійшов в фракцію БПП. Робота Волгіна дисонувала з представниками його фракції, які здебільшого забудівники. Андріан Волгін оголосив голосування, результатом якого стала згода міської ради прийняти на баланс міста спорткомплекс «Олімп». Проте його депутатська робота протягом року запам’яталась й недоречними перепитуваннями на сесії та виявленням надмірних емоцій в залі засідань. Під час одного з нападів агресії, Андріан Волгін пожбурив матеріалами сесії в депутата іншої фракції, що є порушенням норм моралі та елементарної дисципліни. До цього часу він не вибачився за свій вчинок.

 

 

Досягнення для міста

 

Ухвалюючи бюджет на 2017 рік,  міськрада зобов’язала структурні підрозділи виконавчого комітету – розпорядників бюджетних коштів, заклади та установи міста, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, комунальні підприємства, засновниками яких є міська рада, забезпечити проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість предмета яких перевищує 50 тис. грн, в електронній формі з використанням електронних майданчиків публічних закупівель «ProZorro».

В багатьох містах впровадження системи ProZorroдозволило зекономити чимало бюджетних коштів. Фактично будь-який підприємець може запропонувати найдешевшу ціну та виграти тендер. Все це відбувається онлайн.  Але дуже часто активісти зіштовхувались з протидією місцевої влади, бо система обмежує можливість заробітку для  наближених до влади компаній-підрядників. Наразі поріг допорогових закупівель в Івано-Франківську складає 200 тисяч гривень, що дозволяє непогано годуватись  з бюджетної годівниці підприємцям-підрядникам, наближеним до міської влади.

 


31.12.2016 Василь Кедик 2183 2
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

304
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2222
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1625
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1926
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5540 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4066

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1044

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1053

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1566

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1056
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

802
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

668
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14475
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10327
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5978
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

547
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5227 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28385 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

417
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

551
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

387
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

577