ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ: Микола Саєвич: "Тарифи будуть зростати"

У Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з тими жеками вкрай треба щось робити. Саме на болючу жеківську тему говорив кореспондент "Репортера" із заступником Івано-Франківського міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем.

 

– Пане Миколо, наші ЖЕО мають величезну заборгованість перед пенсійним та податковою. Як збираєтесь погашати борги?

– Недавно створена комісія, яка розробляє концепцію реформування житлово-комунального господарства. Основна мета – відійти від тих жеків, які є. Планується рішення сесії про банкрутство підприємств. Це пов’язано не тільки зі списанням боргів, а й з тим, що через заблоковані рахунки вони фактично не можуть працювати. Якщо ЖЕО увійдуть в процедуру банкрутства, то матимуть особливий статус, що автоматично розблокує рахунки та зупинить нарахування пені і штрафів. Зараз аналізуємо роботу жеків. Можливо, якісь із них залишаться. Плануємо тих керівників, які справляються, боргують менше і зобов’язуються (деякі з них уже погодилися) при можливості розстрочення боргу через рік-два погасити борги, залишити на посадах.

 

– Об’єднання ЖЕО №6 і №9 – це правда?

– Так, можливо, буде об’єднання кількох жеків. Хоча, ще не точно, що це будуть саме шостий і дев’ятий. Ідея така є, зрештою, ідей багато. Комісія вирішить, як буде. Можливо, територіально вона «перекроїть» місто зовсім по-іншому. Усі знають проблему ЖЕО №6, він має багато приватного сектору, за яким треба слідкувати, це тягне значні витрати. А платять тільки багатоквартирні будинки. Цей жек дійсно треба приєднувати. Але до кого – ще не вирішили.

 

– Міськвиконком ініціює створення максимальної кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Як будете переконувати людей?

– При розгляді бюджету дві депутатські комісії (бюджетна і з питань ЖКГ) вирішили, що бюджетні кошти підуть на ремонт житла, підвалів, дахів тільки тих будинків, де створені ОСББ. Тож, якщо люди хочуть жити в хорошому будинку, то ми готові його відремонтувати, але за умови, що вони створять ОСББ.

Зрештою, кошти з держбюд-жету та всі програми, у тому числі грантові, теж виділяються для тільки ОСББ. Також людям треба пояснити, що уряд прийняв програму, за якою до 2015 року всі будинки в Україні мають бути переведені на ОСББ. Тих, хто не встигне до того часу, все одно переведуть – примусово.

 

– А що буде з управляючими компаніями на кшталт «Дирекції замовників»?

– Мабуть, буде і «Дирекція замовників», і управляючі компанії, і ОСББ. Головне – ми маємо підготувати людей, які б керували ОСББ. Тобто навчити їх, пояснити, які є переваги й недоліки, та чому ми вкладаємо кошти саме в ОСББ. Управляючі компанії – це приватна структура, на підмогу і ОСББ, і жекам, яка надає певні послуги для мешканців і тих самих ОСББ. Днями я був у Львові, там жеки працюють беззбитково. Більше того, саме ЖЕО надають послуги ОСББ. Тобто, сьогодні є реальний досвід, який можна використовувати.

 

– Що думаєте про пеню для мешканців, які боргують за послуги?

– Я вважаю, це добре. У нас є багато людей, які можуть платити, але думають, що це невеликі гроші, й вони заплатять усе в кінці року. А підприємству треба функціонувати щодня. Пеня дисциплінує. Людина має нести відповідальність за борг. Адже жекам нараховують пеню і штрафи? Єдине, що треба терміново міняти систему нарахування, аби слідкувати за тим, коли людина заплатила.

– А питання роздутих штатів у ЖКГ?

– Звісно, ми встановимо чітку межу витрат на зарплату. Працівників може бути, скільки хоче керівник, але фонд зарплати має бути обмеженим. Наприклад, не більше половини грошей має йти на зарплати, решта – на будинок. Бо нині виходить, що усі кошти йдуть на зарплату, а утримувати будинок нема за що.
Я навіть виходжу з того, що в кожному жеку є 80-90 будинків, і сьогодні вже є 157 ОСББ. Фактично відпало будинків на два жеки, а в чисельності жеків та їхнього персоналу нічого не помінялось. Пора хоч один жек ліквідувати та перерозподілити будинки по-іншому.

 

– Тарифи зростатимуть?

– Думаю, так. У нас практично найнижчі тарифи за утримання житла по Україні. Наприклад, у Львові – 1,2-1,5 грн. Тому, щоб надавати якісну послугу, тариф треба підняти. Але має бути і контроль за якістю. Думаю, якщо ми покажемо людям якісну послугу, то вони зрозуміють і будуть платити.

 

– Хто контролюватиме якість?

– Управління ЖКГ та економічний відділ. Ми вже зараз працюємо разом – заступники мера з питань ЖКГ та економіки. У тому ж Львові жеки не дотаційні і не збиткові, бо їх стимулюють, а поганих керівників звільняють.

 

– Яку дотацію минулого року дав жекам міський бюджет?

– Майже 900 тисяч гри­вень.

 

– Ще обговорюють варіант здати один жек у концесію. Це можливо?

– Хто хоче, хай приходить і працює. Ми можемо дати комусь управляти жеком, без питань. Що таке концесія жеку, я не знаю. Але якщо будуть охочі створити управляючу компанію, то ми оголосимо тендер і віддамо якусь територію на обслуговування. Зрештою, ми не забороняємо створювати приватні жеки. Просто треба слідкувати за процесом в ОСББ, і саме тому ми створили відповідний відділ в УЖКГ. Бо зараз є випадки, коли люди приходять з ОСББ і просять повернути їх в ЖЕО. Є й таке. Коли люди збирали кошти, і все було добре, то не звертались, а коли стало погано, то хочуть, щоб ми вирішували їхні проблеми, бо мешканці перестали платити.

 

– То що буде з такими будинками?

– Чекаємо на новий житловий кодекс, думаю, там усе розпишуть. Місто не відмовиться від будинків. За законом, міста стосуються усі проблеми будинків, які є на його території. А щоб не допустити тих проблем, ми будемо моніторити діяльність ОСББ.

 

Тетяна Соболик,

"Репортер"


21.01.2011 Тетяна Соболик 813 3
Коментарі (3)

Гусак 2011.01.22, 00:56
Бла-на. Звідки ці Саєвичі грамотєї беруться в владі? Хто їх туди приводить - куми, свати, однопартійці???? Все за шо не возьмуться - доводять до банкротства. Приватні ЖЕКи на ті самі тарифи і послуги якісні надають, і з прибутками працюють, а цим саєвичам все мало і мало. Тільки тюльку і вміють травити.
! 2011.01.22, 19:47
Гнати таких уродів-олігофренів поки ще хоч щось в комуналці можна зробити. Ще трохи покерують такі саєвичі і треба буде втікати з міста.
Житель 2011.03.02, 21:59
Той саєвич вже такого накрутив, шо перевізники більше місяця не могли пройти конкурс. Засрав він конкурс і зараз знову крутить з відміною перевезень пенсіонерів. Ніде в україні нема такого щоб коштурі возились цілими днями нахаляву. Попробував би він відробити 15 годин, запрвити машину, здати газді і собі заробити на хліб! Тоді б вони там не були такими героями. А так правильно, нічо не робити,спати в білому домі ще й за це получати гроші, і красти все що можна і де можна. Олені вони всі, катетер їм в простату!!!
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2370 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

2790
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2253
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

2953 1
27.08.2020
Марія Лутчин

Чи безпечним є навчання в умовах COVID-19 та як мінімізувати можливість зараження розповідає дитячий алерголог та імунолог Віра Сем’янчук. 

19665
25.08.2020
Лілія Горковенко

Фіртка дізналася, чому він вирішив займатися політикою, ким, на його думку, стане Володимир Зеленський у кінці своєї каденції, які у нього відносини з олігархом Віктором Пінчуком та про його особливе місце на Прикарпатті.

3136 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

2850

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2136 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6307

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5740
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

39
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1356
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2719 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

820
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1636
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1766
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2314 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

713
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2660
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3165
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1687
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1084