ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ: Микола Саєвич: "Тарифи будуть зростати"

У Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з тими жеками вкрай треба щось робити. Саме на болючу жеківську тему говорив кореспондент "Репортера" із заступником Івано-Франківського міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем.

 

– Пане Миколо, наші ЖЕО мають величезну заборгованість перед пенсійним та податковою. Як збираєтесь погашати борги?

– Недавно створена комісія, яка розробляє концепцію реформування житлово-комунального господарства. Основна мета – відійти від тих жеків, які є. Планується рішення сесії про банкрутство підприємств. Це пов’язано не тільки зі списанням боргів, а й з тим, що через заблоковані рахунки вони фактично не можуть працювати. Якщо ЖЕО увійдуть в процедуру банкрутства, то матимуть особливий статус, що автоматично розблокує рахунки та зупинить нарахування пені і штрафів. Зараз аналізуємо роботу жеків. Можливо, якісь із них залишаться. Плануємо тих керівників, які справляються, боргують менше і зобов’язуються (деякі з них уже погодилися) при можливості розстрочення боргу через рік-два погасити борги, залишити на посадах.

 

– Об’єднання ЖЕО №6 і №9 – це правда?

– Так, можливо, буде об’єднання кількох жеків. Хоча, ще не точно, що це будуть саме шостий і дев’ятий. Ідея така є, зрештою, ідей багато. Комісія вирішить, як буде. Можливо, територіально вона «перекроїть» місто зовсім по-іншому. Усі знають проблему ЖЕО №6, він має багато приватного сектору, за яким треба слідкувати, це тягне значні витрати. А платять тільки багатоквартирні будинки. Цей жек дійсно треба приєднувати. Але до кого – ще не вирішили.

 

– Міськвиконком ініціює створення максимальної кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Як будете переконувати людей?

– При розгляді бюджету дві депутатські комісії (бюджетна і з питань ЖКГ) вирішили, що бюджетні кошти підуть на ремонт житла, підвалів, дахів тільки тих будинків, де створені ОСББ. Тож, якщо люди хочуть жити в хорошому будинку, то ми готові його відремонтувати, але за умови, що вони створять ОСББ.

Зрештою, кошти з держбюд-жету та всі програми, у тому числі грантові, теж виділяються для тільки ОСББ. Також людям треба пояснити, що уряд прийняв програму, за якою до 2015 року всі будинки в Україні мають бути переведені на ОСББ. Тих, хто не встигне до того часу, все одно переведуть – примусово.

 

– А що буде з управляючими компаніями на кшталт «Дирекції замовників»?

– Мабуть, буде і «Дирекція замовників», і управляючі компанії, і ОСББ. Головне – ми маємо підготувати людей, які б керували ОСББ. Тобто навчити їх, пояснити, які є переваги й недоліки, та чому ми вкладаємо кошти саме в ОСББ. Управляючі компанії – це приватна структура, на підмогу і ОСББ, і жекам, яка надає певні послуги для мешканців і тих самих ОСББ. Днями я був у Львові, там жеки працюють беззбитково. Більше того, саме ЖЕО надають послуги ОСББ. Тобто, сьогодні є реальний досвід, який можна використовувати.

 

– Що думаєте про пеню для мешканців, які боргують за послуги?

– Я вважаю, це добре. У нас є багато людей, які можуть платити, але думають, що це невеликі гроші, й вони заплатять усе в кінці року. А підприємству треба функціонувати щодня. Пеня дисциплінує. Людина має нести відповідальність за борг. Адже жекам нараховують пеню і штрафи? Єдине, що треба терміново міняти систему нарахування, аби слідкувати за тим, коли людина заплатила.

– А питання роздутих штатів у ЖКГ?

– Звісно, ми встановимо чітку межу витрат на зарплату. Працівників може бути, скільки хоче керівник, але фонд зарплати має бути обмеженим. Наприклад, не більше половини грошей має йти на зарплати, решта – на будинок. Бо нині виходить, що усі кошти йдуть на зарплату, а утримувати будинок нема за що.
Я навіть виходжу з того, що в кожному жеку є 80-90 будинків, і сьогодні вже є 157 ОСББ. Фактично відпало будинків на два жеки, а в чисельності жеків та їхнього персоналу нічого не помінялось. Пора хоч один жек ліквідувати та перерозподілити будинки по-іншому.

 

– Тарифи зростатимуть?

– Думаю, так. У нас практично найнижчі тарифи за утримання житла по Україні. Наприклад, у Львові – 1,2-1,5 грн. Тому, щоб надавати якісну послугу, тариф треба підняти. Але має бути і контроль за якістю. Думаю, якщо ми покажемо людям якісну послугу, то вони зрозуміють і будуть платити.

 

– Хто контролюватиме якість?

– Управління ЖКГ та економічний відділ. Ми вже зараз працюємо разом – заступники мера з питань ЖКГ та економіки. У тому ж Львові жеки не дотаційні і не збиткові, бо їх стимулюють, а поганих керівників звільняють.

 

– Яку дотацію минулого року дав жекам міський бюджет?

– Майже 900 тисяч гри­вень.

 

– Ще обговорюють варіант здати один жек у концесію. Це можливо?

– Хто хоче, хай приходить і працює. Ми можемо дати комусь управляти жеком, без питань. Що таке концесія жеку, я не знаю. Але якщо будуть охочі створити управляючу компанію, то ми оголосимо тендер і віддамо якусь територію на обслуговування. Зрештою, ми не забороняємо створювати приватні жеки. Просто треба слідкувати за процесом в ОСББ, і саме тому ми створили відповідний відділ в УЖКГ. Бо зараз є випадки, коли люди приходять з ОСББ і просять повернути їх в ЖЕО. Є й таке. Коли люди збирали кошти, і все було добре, то не звертались, а коли стало погано, то хочуть, щоб ми вирішували їхні проблеми, бо мешканці перестали платити.

 

– То що буде з такими будинками?

– Чекаємо на новий житловий кодекс, думаю, там усе розпишуть. Місто не відмовиться від будинків. За законом, міста стосуються усі проблеми будинків, які є на його території. А щоб не допустити тих проблем, ми будемо моніторити діяльність ОСББ.

 

Тетяна Соболик,

"Репортер"


21.01.2011 Тетяна Соболик 1043 3
Коментарі (3)

Гусак 2011.01.22, 00:56
Бла-на. Звідки ці Саєвичі грамотєї беруться в владі? Хто їх туди приводить - куми, свати, однопартійці???? Все за шо не возьмуться - доводять до банкротства. Приватні ЖЕКи на ті самі тарифи і послуги якісні надають, і з прибутками працюють, а цим саєвичам все мало і мало. Тільки тюльку і вміють травити.
! 2011.01.22, 19:47
Гнати таких уродів-олігофренів поки ще хоч щось в комуналці можна зробити. Ще трохи покерують такі саєвичі і треба буде втікати з міста.
Житель 2011.03.02, 21:59
Той саєвич вже такого накрутив, шо перевізники більше місяця не могли пройти конкурс. Засрав він конкурс і зараз знову крутить з відміною перевезень пенсіонерів. Ніде в україні нема такого щоб коштурі возились цілими днями нахаляву. Попробував би він відробити 15 годин, запрвити машину, здати газді і собі заробити на хліб! Тоді б вони там не були такими героями. А так правильно, нічо не робити,спати в білому домі ще й за це получати гроші, і красти все що можна і де можна. Олені вони всі, катетер їм в простату!!!
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

382
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилувати водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

1092
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

2625
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

2598
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

2553
16.11.2021
Тіна Любчик

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів. Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

1866

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у даний момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Яс

408

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

14390 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

1464

Добрий шматок нашого життя минув у системі переконань, що посуду має бути два види. Перший, то звичайні горнята і банячки, якими ми послуговувалися у щоденному побуті. А в паралельній радянській реальності ще існував посуд з серванта у вітальні.

2506
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

694
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

6373
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

15341
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

5015
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

6475 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

6816
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

15994
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

2328
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

1567
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

2206
08.11.2021

Зі слів речниці, чинний голова партії Олександр Корнієнко прагне цілковито зосередитись на роботі першого заступника голови Верховної Ради України, а відтак вирішив скласти повноваження голови партії.

2532
03.11.2021

Відповідні постанови народні депутати України ухвалили сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

3182