Поговоримо про токсикоз вагітних

Розповідає Бойчук Олександра Степанівна - лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД медичного центру «Оксфорд Медікал»

Вагітність – це особливий стан, через який проходить більшість жінок. Оточуючі вважають вагітність прекрасною та захопливою, та тільки вагітні жінки усвідомлюють, через які випробування доводиться пройти під час вагітності. Одним із найнеприємніших є токсикоз.

Токсикоз – сукупність симптомів, що виникають у більшості жінок на 3-4 тижні вагітності і тривають приблизно протягом усього першого триместру. Розрізняють ранній та пізній гестоз вагітних.

Кожна жінка – це унікальний організм, тому терміни, причини токсикозу можуть кардинально відрізнятися. Якщо спитати подруг чи рідних, то кожна історія про токсикоз та методи його подолання будуть відрізнятися від попередньої.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ТОКСИКОЗ?

Поява токсикозу пов’язана із пристосуванням організму жінки до виношування плоду. Грубо кажучи, відбувається перебудова гормональних і обмінних процесів і організм помилково вважає плід чимось чужим, не притаманним організму. Відповідно виникає реакція сильної інтоксикації з усіма класичними симптомами: нудота, блювання, запаморочення.

Сприяють виникненню токсикозу такі фактори:

  • гормональні порушення;
  • стрес і перевтома;
  • незбалансоване харчування;
  • шкідливі звички;
  • низька рухова активність та ін.

Варто зазначити, що у жінок, які тривало готувалися до вагітності і вели здоровий спосіб життя, ймовірність появи токсикозу значно нижча. 

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ТОКСИКОЗ?

Симптоми токсикозу можуть виникати у якості реакції на подразник. Цим подразником можуть бути смак раніше улюбленої страви, запах різних продуктів, диму, парфумів, навіть запах вашого чоловіка, що насправді не жарт. Деякі пацієнтки скаржаться на напад нудоти навіть від думки або вигляду якоїсь страви. Нудота може виникати від різкої зміни положення тіла (коли ви зранку різко встаєте з ліжка) або ж при підйомі сходами чи пересуванні у транспорті.

Жінки відмічають, що симптоми полегшуються, як тільки подразник усувається. А пік нудоти виникає у ранковий та вечірній час.

Парадоксально звучить, та під час вагітності смаки жінки кардинально змінюються. Смак улюбленого бургера викликає блювання, а від запаху улюбленого шампуню виникає сильне запаморочення.

Коли справи геть кепські, у жінки може виникнути сильне зневоднення, відраза до їжі, схуднення, гіподинамія, депресія. Тому не варто просто чекати, а одразу ж звернутися до лікаря!

ЯК БОРОТИСЯ З ТОКСИКОЗОМ?

Мама, свекруха, подруги, блогери вже завалили порадами щодо того, як усунути токсикоз, чи не так? Склянка молока перед сном, імбирний чай, лужні мінеральні води, вода з лимоном – так, ці методи можливо комусь і допомогли, але не факт, що вони стануть для вас рятівним колом!

Зверніть увагу на свої відчуття. Спробуйте випити склянку соку, до смаку якого у вас не виникає відрази. Перегляньте спосіб приготування бажаної страви: не смажте її, а приготуйте на пару або ж запечіть у духовці. Не додавайте прянощів у страву, можливо так вона смакуватиме вам навіть більше? Подумали про булочку з ківі? Чом би і ні! Якщо ви відчуваєте, що зараз ви цього хочете, то не відмовляйте собі у цьому! Старайтеся вживати продукти, багаті вітаміном В1 – він покращує роботу нервової системи.

І обов’язково погоджуйте кожну свою дію з лікарем акушером-гінекологом. В жодному разі не вживайте засоби проти блювання, не порадившись з лікарем. Контролюйте рівень артеріального тиску, слідкуйте за тим, скільки разів на день ви відвідуєте туалет. 

Бажаю, щоб вагітність проходила без зайвих труднощів та турбот! Доброго здоров’я майбутнім мамам та їх малюкам!

Для запису до лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал» телефонуйте: (097) 4 777 299; (050) 3 777 299

Партнерський матеріал


15.06.2020 8312
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1809
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1793
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1777
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5283 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2077 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1458

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

616

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

711

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

907

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

942
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1674
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3605
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10182
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26059
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10095 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7656
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

842
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1344
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

317
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1206
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

797
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1019