Поговоримо про хронічну втому

Всі люди зазвичай втомлюються після виконаної тривалої або тяжкої роботи.


Проста втома — захисна реакція, сигнал, що організму необхідно відпочити. Пересічній людині для відновлення сил достатньо добре виспатися, провести вихідні на природі, в компанії з друзями.

Але буває й так, що після повноцінного відпочинку залишається загальна слабість, зниження концентрації уваги, дратівливість, відчуття спустошеності, зниження лібідо, судомні посмикування м’язів, прискорений пульс, біль в м’язах, дзвін у вухах, зниження імунітету тощо.

Якщо Ви виявили у себе більшість з вище перелічених симптомів — то у вас цілком імовірно синдром хронічної втоми.

Основним проявом синдрому хронічної втоми є постійна виражена загальна слабість. Його ще називають хворобою жителів великих міст. Частіше хворіють люди енергійні, відповідальні, з надмірними вимогами до себе, з низькими фізичними навантаженнями. Сільські жителі страждають в десятки раз менше.

Основні причини синдрому хронічної втоми:  знижена рухова активність, незбалансоване харчування, переїдання, надмірні психоемоційні навантаження. Велику роль відіграє інфекційний компонент: вірус Епштейна-Бара, цитомегаловірус, віруси герпесу І та ІІ типу, ентеровіруси, які активуються при зниженні імунітету.

Синдром хронічної втоми зазвичай починається у вигляді грипоподібного стану — головний біль, збільшення лімфатичних вузлів, біль у горлі, м’язова слабість, потім приєднується зниження пам’яті, інтелекту.

Основні симптоми: 

  • виснажлива слабість;
  • втома не проходить після відпочинку;
  • значне зниження працездатності протягом останніх 6 місяців.

Із  хронічною втомою  часто пов’язані такі захворювання, як бронхіальна астма, гіпотиреоз, аутоімунні захворювання, анемія, лейкози.

Діагностика базується на даних різних методів обстеження, визначення імунного статусу, активності реплікації вірусів в крові.

Лікування повинне бути комплексне: нормалізація режиму дня, повноцінний відпочинок, достатній сон, релаксуючі техніки, вітамінотерапія, корекція мікро, -і макроелементів, голкорефлексотерапія, аромотерапія, фітотерапія, антидепресанти, поліпептидні ноотропні препарати.

З метою профілактики рекомендовано: активний відпочинок на природі, "ні курінню", вчасне вирішення своїх проблем, хобі, яке приносить задоволення, вміння правильно планувати свій час.

Якщо захворювання вже виникло, зверніться до невролога та імунолога - вони допоможуть вам подолати дану проблему.

Вінтонів-Трушик Наталія Василівна

Лікар-невролог вищої категорії, МЦ «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»


11.04.2019 1727
Коментарі ()

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

324
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

913
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1046
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8315 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2543
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2427

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

499

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

863

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

945

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

638
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

353
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

519
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20058
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38120
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

511
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

638
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

460
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

376
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1067
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

727 1