Подушка, що оберігає сон. Студенти з Івано-Франківська на Міжнародній конференції в Берліні вразили своїм винаходом

 

/data/blog/92385/fa219817eea9aaba18b77c75c25a17db.jpg

 

Інформаційні технології дедалі більше проникають у життя звичайних людей. Щороку з’являється велика кількість пристроїв, котрі мають найнеймовірніші функції, і частина з них поступово знаходить своїх користувачів.

 

Нещодавно в Берліні відбувся фінальний етап Міжнародної конференції «Falling Walls Lab 2015», в якому взяли участь молоді винахідники з 98 країн світу. Серед них — іванофранківець Олександр Шиманко, який зі своїм винаходом «Розумна подушка» здобув приз глядацьких симпатій та отримав звання «Молодий інноватор 2015 року». Над цим пристроєм Олександр з командою однодумців працював близько півтора року. Про враження від конференції, особливості «Розумної подушки» та найважливіші винаходи людства спілкуємося  з її розробниками — Олександром Шиманком та Романом Дутчаком.

Олександрові 18 років, він навчається на спеціальності «міжнародні відносини» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Романові — 17, він здобуває спеціальність «програмна інженерія» в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Хлопці дружать з п’яти років, і у них дуже багато спільного, навіть біографія. «У нас завжди були однакові інтереси, однакові смаки в музиці... Втім, думаємо ми часто по-різному. і це плюс», — констатує Олександр.

— Олександре, які враження від конференції в Берліні?
— Я в захопленні від тїєї кількості вчених і учасників, які там були, від грандіозності та масштабності їхніх проектів.

— А який із проектів, які були презентовані, тебе найбільше вразив?
— З тих, які брали участь в конкурсі, мені надзвичайно сподобався проект поясу для сліпих, який дозволить їм вільно орієнтуватися в просторі. Такий винахід є дуже потрібним у наш час, оскільки є велика кількість незрячих людей, котрі не можуть жити повноцінним життям, а цей пояс допоміг би їм. Також мені надзвичайно сподобався виступ керівника одного з підрозділів Google Діпа Майнда, який розповідав про створення штучного інтелекту.

- Що для тебе означає приз глядацьких симпатій і титул «Молодий інноватор року»?
— Глядачами на конференції були самі учасники, тому мені надзвичайно приємно, що винахідники з усіх країн світу високо оцінили наш проект і дали відчути, що ця ідея подобається не лише мені, а й іншим. Постараюся не розчарувати тих людей, які за мене голосували, зі своєю командою розвиватиму цей проект і робитиму інші винаходи.

- А як змінилося твоє життя після участі у міжнародній конференції та успішного виступу на ній?
— Насамперед змінилося мислення, а не життя. Воно стало більш глобальним. Коли ми лише починали робити подушку, у нас були не надто глобальні думки, а з часом почали бачити трішки далі. Тепер ми не хочемо займатися лише подушкою чи однією сферою технологій. У нас з’являється багато ідей та інших проектів у цілком різних сферах — від музичної до сфери здоров’я.

- Отже, «Розумна подушка», що це за винахід і які функції вона має?

Олександр:
— Проект «Розумної подушки» почали розробляти з Романом та ще з одним нашим другом Володимиром Шмідтом, потім до нас долучився Владислав Шкромида та інші. і ми всі разом почали працювати над тим, щоб зробити нашу «Розумну подушку» ідеальною. За статистикою, одну третю нашого життя ми проводимо уві сні, тобто подушка — це те, з чим ми проводимо найбільше часу. Це мене дуже здивувало. Втім, нині подушки не можуть задовольняти потреби сучасного користувача. Тож  ми вирішили зробити подушку, яка була б зручною у користуванні та забезпечила би користувачеві потрібну функціональність. Наш винахід — це смарт-подушка, яка називається piePillow, за ідеологію тут взято число Пі. Вона зроблена з інноваційного матеріалу меморіформ, який запам’ятовує форму шиї та голови, тобто має індивідуальний підхід до кожного. З подушкою, пошитою з такої тканини, можна забути про головний біль чи біль у шиї.
Багато людей любить музику і часто вони не хочуть переставати слухати її, навіть коли йдуть спати. Але слухати музику уві сні в навушниках не комфортно і небезпечно. Музика грає всю ніч, ви заплутуєтеся в дротах, зранку ваш пристрій розряджаєтьсяѕ Ніхто це не любить. Ми розв’язали цю проблему  з допомогою piePillow. З технологією, яку ми називаємо «Соната», ви можете слухати музику зі свого смартфона, який через спеціальний додаток підключається до подушки. Коли ви засинаєте, музика автоматично вимикається. Також piePillow може складати список з тих пісень, які допоможуть вам заснути в обраний час.
Роман:
— Окрім того подушка має функцію, яка дозволяє батькам будити своїх дітей. У визначений час вона буде читати дітям якусь казочку, навіть коли батьки дуже далеко. Також є функція будильника, яка будить вас легкими вібраціями та музикою, що дозволяє прокидатися в коротку фазу сну — в найкращий для вас час.
Олександр:
— Коли ви прокидаєтеся від будильника, велика кількість адреналіну потрапляє у вашу кров і це робить вас зранку злим і невеселим. А от прокидання в коротку фазу сну відбувається природно, тому день ви починаєте з усмішки.
Роман:
— Є тут і функція, яка відстежує стан сну. Тобто подушка фіксує скільки разів ви прокидалися за ніч, чи говорили уві сні, навіть може відтворювати те, що ви говорили. Це досить корисно.
Олександр:
— Ця функція буде корисною для багатьох людей, які мають захворювання нервової системи, дихальних шляхів. Наша подушка може давати поради на кшталт: «Зверніться до лікаря», або «Пийте менше кави на вечір». Тобто вона є не лише розважальним раджетом, а є насамперед раджетом для здоров’я, адже відстежує якість, фази, тривалість сну.

- Чи хочете ви, щоб з часом ваш винахід був у кожному домі по всьому світі?

Роман:
— Звичайно, хочеться, але ця подушка, напевно, більше орієнтована на західну частину світу.
Олександр:
— Поки що в Україні тема здорових раджетів є не такою популярною, як хотілось би. Втім, думаю, років через п’ять ця тема дійде й до України. Стовідсотково, адже іТ-ринок і ринок технологій в Україні є надзвичайно потужним у світовому плані, він стрімко розвивається. Впевнений, що «Розумна подушка» через декілька років стане популярною і в Україні, тож наш винахід не залишиться неоціненим.

- До вас уже зверталися різноманітні компанії з пропозицією масового виробництва вашої подушки?

Олександр:
— Зверталися інвестори, дистриб’ютори, але ми більше орієнтуємося на краудфандингові платформи (ресурси для благодійного збору коштів. — Авт.). Ми хочемо зібрати кошти на проект на Kidstarter. 

- Скільки такий дивовижний винахід може коштувати?

Олександр:
— Десь до 100 доларів, 70-80.

- Як вам вдається поєднувати навчання в університеті з винахідництвом?

Олександр:
— Мені подобається фраза, яку завжди каже мій тато: за все треба платити якусь ціну. У мене цією ціною завжди є сон, я дуже часто не висипаюся. З нетерпінням чекаю сесії та канікул. Допомагає правильний тайм-менеджмент (ефективне управління часом. — Авт.), хоча вважаю, що він у мене жахливий, тому що частенько роблю речі, які не є нагальними, але які мені подобаються.
Роман:
— Мені досить легко поєднувати навчання в університеті з винахідництвом. Це не проблема для мене.

- Який винахід вважаєте найважливішим для людства і чому?

Роман:
— Персональний комп’ютер, тому що він дав кожній людині доступ до необмеженої інформації. Завдяки комп’ютеру та доступу до інтернету кожен може навчитися всього, що забажає.
Олександр:
— Персональний комп’ютер не лише відкрив доступ до необмеженої кількості інформації, а й дав можливість самому її створювати. Доступ до інтернету змінив моє мислення. Я думаю зовсім по-іншому після того, як у мене з’явився інтернет. Втім, не можу не згадати Томаса Едісона, бо без електроенергії не було б комп’ютерів.

- Над чим працюєте тепер? Вигадуєте розумну ковдру чи ліжко?

Олександр:
— Наразі 90% нашого часу віддаємо роботі над подушкою, тому що це наш пріоритетний проект. По секрету скажу, що десь з 20 листопада будемо відкривати студентське інтернет-радіо в Києві, івано-Франківську та в Голландії. Працювати під свою музику весело, але часто незручно, наприклад, у мене є звичка перемикати пісні, люблю підспівувати, а іншим це не дуже подобається (сміється). Слухати поп-радіостанції не дуже цікаво, бо мені там не подобається музика. Якось я сидів вдома і подумав, чого б не зробити пряму трансляцію музики, хоча б на дві годинки. Це була 18.00. Я розпитав своїх друзів, одногрупників, друзів із Києва: чим вони зараз займаються. Всі сказали, що вчаться, тож я підібрав таку музику, яка була б легкою для навчання чи роботи і поширив посилання на неї. Всім надзвичайно сподобалося, відгуки були позитивні. Тож я подумав: а якщо зробити радіо спеціально для тих, хто вчиться, для студентів та активних людей? В наш час, який би інформаційно насичений він не був, багато інформації залишається поза кадром. Наприклад, нещодавно в КПі приїжджав інженер Google, про це знало небагато людей, тому відвідуваність цієї події була невисокою. Я би хотів зі своїми колегами зробити радіо, яке б допомагало тим, хто навчається, дізнаватися про різні події, приїзди відомих людей, про гранти, програми студентських обмінів. і також щоб була весела музика, яку слухали би зранку по дорозі в університет, під час підготовки до пар та сесій, і просто на дозвіллі.

- Про що мрієте?

Роман:
— Щоб наш винахід уже могли придбати люди і щоб ми виправдали надії, які на нас покладено. Для мене це головний пріоритет.
Олександр:
— Я мрію виготовити екзоскелет, який дав би людині надзвичайно великі можливості для подорожі в космос. Щоб зробити такий екзоскелет, необхідне джерело енергії. Холодний термоядерний синтез — дуже класна штука, яка б допомогла. З кожним роком дедалі більше назріває енергетична криза, тому що старі джерела енергії відходять у минуле. Ядерна енергетика до кінця себе не виправдала, завжди є певний ризик. А от джерело енергії, яке було би надзвичайно потужним і головне — компактним, ситуацію змінило б кардинально. Впевнений, енергетична гонка буде набагато масштабнішою, аніж була колишня гонка озброєнь.

- А чого хочете досягти в житті?

Олександр:
— В книжці «Доріан Грей» Оскара Уайльда є цікавий вислів: «Визначити — значить обмежити». Я хочу просто робити те, що приноситиме користь людям і щоб мені надзвичайно подобалося. Кожен з нас має залишити за собою якийсь спадок і бути корисною та активною частинкою суспільства. Завжди треба мати неповагу до неможливого. Ніколи не треба слухати людей, які сумніваються у ваших силах, можливостях чи починаннях.
Роман:
— Вважаю, що життя треба прожити на максимум, витиснути з нього все, що можливо, і дати цьому світу все, що ти можеш.

 

Газета Галичина


19.11.2015 669 1
Коментарі (1)

Андріана Дуда 2015.11.24, 22:05
де можна купити подушку? і коли??
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1061
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

871
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2003
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3371
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2614
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2612

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

351

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

793

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

753

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1710
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

795
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

775
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

424
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

455
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27111
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

899
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19744
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

505
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

460
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

788
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1509 5