Подружжя студентів-медиків з Франківська розповіли про стажування у Туреччині (фото)

Студенти Івано-Франківського національного медичного університету пройшли місячне стажування в одній з провідних приватних клінік Туреччини, яке влаштувала організація UMSA.

Подружжя майбутніх медиків шестикурсник Іван Твердохліб та четвертокурсниця Ірина Лозинська нещодавно повернулися додому та поділилися своїми враженнями від поїздки, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

Потрапити на таке стажування не просто. Одна з головних умов — хороше знання англійської мови. Без цього ви просто не пройдете відбір, кажуть стажери. Крім того враховується загальна успішність та особисті досягнення: наукові статті, участі у конференціях чи інших стажуваннях.

«З вами будуть проводити на фінальному етапі усну співбесіду англійською мовою. В нас це відбувалося по скайпу. Буквально 10-15 хвилин, аби впевнитись, що вашого рівня буде достатньо» - розповідає Іван Твердохліб.

Вартість стажування склала 250 євро на особу. Сюди входило проживання та одноразове харчування. Це не було проблемою, запевняють студенти, адже в самій клініці, де проходили стажування, вони обідали безкоштовно.

Стосовно власне стажування то Іван та Ірина проходили його у різних відділеннях. Хлопець обрав терапевтичний напрям, а дівчина — хірургічний.

Іван розповідає, перше що зауважив, всі лікарі знають англійську, незалежно від відділення.

«У них в університетах її вивчають ще з перших курсів, навіть лекції проводять. Іноді можна натрапити на відео з якогось турецького медичного університету, де лекція проводиться рідно мовою, але от слайди виключно англійською», — каже студент. Тому особливих проблем з комунікацією не виникало.

Іншою особливістю є відкритість лікарів до спілкування. Вони залюбки ділилися інформацією та досвідом. Крім того, попри наявність найсучаснішого обладнання огляд пацієнтів у них починається із найпростішого. Незалежно від того, чи це перший огляд, чи десятий. Спочатку розмова з пацієнтом, зовнішній огляд, пальпація.

За день Іван, разом з лікарем-куратором приймали до 10-15 пацієнтів. Він особисто під наглядом турецького колеги проводив огляд та збирав дані про людину. При цьому вся документація там ведеться в електронному вигляді. У клініці є окрема внутрішня електронна база даних, яка зберігає в собі всю інформацію про кожного пацієнта, за цілі роки.

«Турецькі лікарі пишуть ручкою тільки при виписуванні рецептів. Все решта – робота з комп’ютером. Всі дані, про кожен аналіз чи симптом заносяться у базу даних, яка доступна будь-якому лікарю клініки. І це надзвичайно зручно та економить час роботи лікарів», — говорить Іван Твердохліб.

За умовами стажування студенти мали проводити майже 80% всього часу у клініці. Однак, їм вдалось роздивитись Стамбул. Куратори влаштовували їм невеликі екскурсії містом, пригощали їх в кафе. Також вони самостійно, разом із іншими студентами-стажистами прогулювалися вуличками та розглядали архітектуру, куштували їжу та пізнавали східну культуру.

«Нам дуже сподобалися їхні солодощі. А ще, коли ми були в кафе з турецьким лікарями, то вони не давали нам платити за себе. Навіть по-доброму обурювалися на наші спроби це зробити», — з посмішкою згадує Ірина Лозинська.

Дівчина проходила стажування в відділі хірургії . Розповідає, для лікарів вони були не просто студентами, для них вони були інтернами. Тому їй вдалось не раз побувати на операції та особисто асистувати. Навіть, згадує Ірина, одного разу їй дозволили зробити фінальний надріз та видалити жовчний міхур.

«Лікар, якому я асистувала, довірив мені ножиці і каже, — ріж. А після цього додав, — все, можеш дзвонити мамі і казати, що ти видалила свій перший жовчний міхур. Там дуже позитивні лікарі», — розповідає Ірина.

Студентка каже, що турецькі медики охоче ділилися всіма знаннями, варто було тільки запитати. Не було жодного разу, коли вони відмовили детально пояснити щось чи розказати. Ба більше, вони заохочували пізнавати щось нове, знайомлячи студентів зі своїми колегами із інших відділень.

«Я могла звернутися до свого лікаря-куратора і спитатись, чи можна мені сходити у відділення пластичної хірургії. Він сам дзвонив туди, взнав чи є така можливість, сам тебе відводив, так би мовити передавав з рук у руки. І от вже пластичний хірург розповідав тобі про особливості, до прикладу, реконструкції грудей після видалення пухлин. Все просто, головне питатись», — запевняє студентка.

Проте головне, що вона відмітила під час стажування – всі лікарі керуються виключно результатами наукових досліджень. Вони діють чітко згідно міжнародних стандартів. І у більшості випадків приймають рішення колегіально, не соромляться питатись поради у колег. У них є доступ до найбільших баз медичних даних, результатів дослідження та статей.

«Я жодного разу не бачила, щоб лікар сказав, — я думаю, має бути таке лікування. Ні, — згідно з таким дослідження, краще зробити так. Згідно доказової медицини, думка експерта — це є найнижчий рівень доказовості. Найвищий — це метааналіз, це є дослідження з досліджень», — резюмує студентка.

Також, відзначають студенти, ставлення до пацієнта в Туреччині на дуже високому рівні. Доволі рідко він приходить сам. Зазвичай його супроводжує практично вся сім’я. Вони можуть бути присутніми при огляді, задати абсолютно будь-які запитання. При цьому завжди отримати на них відповідь. Адже тамтешні лікарі готові пояснити та роз’яснити практично все.

Після повернення додому студенти вирішили, що у своїй майбутній професійній практиці вони також будуть приділяти велику увагу саме пацієнтам, будуть максимально відкритими та турботливими. Адже лікар – це не тільки той хто лікує тіло, а й той, хто цілить душу.

Фотогалерея


18.02.2019 1982 4
Коментарі (4)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11624 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1376
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

695
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5861
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1607
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1459

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

531

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1351

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1171

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1073
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

420
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

524
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1458
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

499
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

765
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5807
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

385
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

704 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1155
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1008