Подорожі Україною: захоплюючі місця Івано-Франківщини, у які хочеться повертатись

До Дня Незалежності України 24 канал підготував спецпроект про наймальовничіші куточки кожного регіону нашої батьківщини. До вашої уваги – дивовижні місця Івано-Франківщини, які не залишать вас байдужими.


Івано-Франківщина – чи не найбагатша область на видовищні місця. Для любителів здорового та активного відпочинку – найвищі гори України, крижані водоспади та мальовничі високогірні села. 

А для екстремалів тут знайдуться сплави бурхливими гірськими річками, природний скеледром з давньою історією, чудові гірськолижні комплекси, кінні прогулянки та різноманітні траси для стрімкого спуску на велосипеді. 

І не менш захоплюючими та комфортними будуть подорожі для сімей з дітьми. Одним словом – атракції на будь-який гаманець і на будь-який смак.

Івано-Франківська область: які місця варто відвідати
Івано-Франківська область: які місця варто відвідати


Івано-Франківськ

Місто, яке зараз носить ім'я славетного каменяра Івана Франка, було засноване у 1662 році.

Тут багато цікавих місцин, а ще – є велике мальовниче озеро, на берегах якого люблять відпочивати місцеві жителі. Одне з найвідоміших місць міста – фонтан Яйце перед міською ратушею.

Туристам розповідають історію про те, що воно з'явилось після того, як Янукович впав тут від удару "тупим твердим предметом" в голову, який виявився яйцем.

Івано-Франківськ з висоти пташиного польоту
Івано-Франківськ з висоти пташиного польоту

На Майдані Шептицького є дві основні пам'ятки архітектури – Собор Святого Воскресіння Христового, побудований на початку 18 століття та Колегіальний фарний костел Пресвятої Діви Марії, який є найстарішою спорудою Івано-Франківська.

Ну і звісно "стометрівка" – фактично, другий після площі Ринок, центр міста, улюблене місце відпочинку місцевих, де вирує справжнє життя. Що цікаво, довжина вулиці складає не 100, а майже 500 метрів.


Чорногора

Чи не найбільше цей регіон манить найвищими горами України, які стоять на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Саме через двотисячники Чорногірського хребта більшість людей сюди і їдуть.

Бребенескул (2035 м), Петрос (2020 м), Ребра (2001 м) та Піп Іван Чорногорський (2028 м), на якому є руїни старої ще довоєнної польської обсерваторії.

Обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський
Обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський

До гірського масиву належить і найвища гора України Говерла (2061 м). На чорногірському хребті можна зустріти чимало тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Одне з найвищих високогірних озер України теж тут. Озеро Несамовите розлилось на висоті 1750 м над рівнем моря.

А навесні любителі рафтингу з'їжджаються у село Дземброня, аби сплавитися по Чорному Черемошу, гірською річкою довжиною у 87 кілометрів. 


Дивовижний світанок у Карпатах – відео Антона Бородавки



Водоспади Франківщини

Саме тут розташовані кілька наймальовничіших водоспадів України. У Богородчанському районі Івано-Франківщини у каньйоні можна побачити справжнє диво природи – Манявський водоспад, який вважається одним із найвищих в Україні та найвищим у Карпатах – висота сягає близько 20 метрів.

Вода тут спадає кількома каскадами, а біля його підніжжя сформувалося невеличке озерце, в якому неодмінно треба скупатися.

Окрім того, неподалік від водоспаду є усамітнений монастир Манявський скит, який у XVII столітті заснував виходець з Афону монах Йов Княгиницький.

Каскадний і один з найповноводніших водоспадів – Пробій – можна побачити у місті Яремче, розташованому на березі річки Прут. Висота падіння води становить 8 метрів.

Каскадний водоспад Пробій у Яремчі
Каскадний водоспад Пробій у Яремчі

Якщо вже приїхали на водоспад, гріх не глянути на архітектурні пам'ятки міста — Іллінську церкву, церкву Іоанна Милостивого і ресторан "Гуцульщина", побудований без єдиного цвяха.

Водоспад Женецький Гук утворився на потоці Женець біля сіл Микуличин і Татарів у післявоєнні роки внаслідок повені. Вода вільно падає з висоти 15 метрів.


Скелі Довбуша

Біля села Бубнище розташований скельно-печерний комплекс "Скелі Довбуша", названий на честь ватажка опришків (учасники селянського повстанського руху) Олекси Довбуша.

Неповторні форми величезних скель, гігантських каменів, у яких ви неодмінно побачите химерні образи різних істот. Висота деяких сягає 80 метрів.

Скелі Довбуша оповиті низкою легенд
Скелі Довбуша оповиті низкою легенд

Місцеві жителі розповідають, що кожна скеля відображає частину тіла Довбуша. Кожна зі скель має свою незвичну назву: Голець, Колобок, Австрійка, Парус, Тюльпан, Бівачка, Броненосець та Шуршун.

Також неподалік від скель є Мертве озеро. За легендою, саме тут Довбуш ховав свої скарби. А ще тут можна відвідати таємниче місце під назвою "Чортова ущелина", 20 см завширшки. Згідно з легендою, той, хто пройде через неї – позбудуться гріхів.


Карпатський трамвай

Вигодська вузькоколійна залізниця в Карпатах поблизу смт Вигода була побудована ще у XIX столітті – для вивозу деревини з гір.

Нині вона особливо популярна серед туристів, адже побачити неймовірні пейзажі гір з потяга – неабияке задоволення. Карпатський трамвай довезе аж до Мізунських порогів – каскадного водоспаду.

Маршрут карпатського трамвая пролягає наймальовничішими місцинами
Маршрут карпатського трамвая пролягає наймальовничішими місцинами


Косівський базар

У місті Косів є легендарний Смоднянський ринок, куди їдуть з усіх куточків країни, аби відчути гуцульський колорит на повну та знайти стародавню вишиту сорочку своєї мрії. 

Для дітлахів тут теж знайдуться особливі гостинці – солоні сирні коники та домашні півники-лизуни.

Косівський базар вражає своїм колоритом
Косівський базар вражає своїм колоритом


Буковель

Гірськолижний курорт Буковель – найбільший гірськолижний курорт України, на якому налічується близько 60 найрізноманітніших трас. Для дітей ще й діє каток та сноутюбинг.

Оскільки тут використовують снігові гармати – за гарне покриття для спорядження взимку можете не турбуватися.

У літній сезон тут можна повправлятись на скеледромі, покататися у спеціально обладнаному велопарку з трасами різної складності. А ще тут є величезне озеро, дитячий клуб і розважальний центр та багато інших розваг.

А якщо подорожуєте власним авто, то дорогою до Буковеля у селі Поляниця можна побачити незвичайну архітектурну споруду – Перевернуту Хату

Гірськолижний комплекс
Гірськолижний комплекс "Буковель" має траси як для новачків, так і для професіоналів


Віадуки Ворохти

У селищі Ворохта є 2 з 6 українських віадуків. Обидва мають понад 100 років. Кам'яний арковий міст через річку Прут є одним з найстаріших та найдовших кам'яних віадуків Європи.

Довжина архітектурного дива становить 200 метрів. А збудували його у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полонені італійці.

Віадук у Ворохті є одним з найстаріших у Європі
Віадук у Ворохті є одним з найстаріших у Європі


Коломия

Коломия славиться відомим на весь світ Музеєм писанок, виконаним у формі величезного великоднього яйця висотою у 14 метрів та діаметром 10 метрів.

У музеї можна побачити унікальні давні писанки не тільки України, але й з США, Канади, Чехії, Франції, Індії, Китаю, Єгипту та інших країн.

Музей писанки у Коломиї
Музей писанки у Коломиї


Фото: Guide.karpaty


27.08.2018 2830
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1047
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2644 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2213
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3067
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2664
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2389 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

509

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

519

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1004

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2248
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20479
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

704
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1973
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

254
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

857
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5559
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7426
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

965
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

716
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1088 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1589 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1451