Податкове питання: як український бізнес підвищує рівень життя мільйонів громадян

Менш ніж за місяць Україна відсвяткує 30-річчя незалежності. За цей час нам з вами довелося зіштовхнутися з безліччю серйозних випробувань: економічні потрясіння, лихоліття безгрошів’я та гіперінфляції, окупація Криму, війна за цілісність країни та її суверенітет…

Витримати, вистояти, не скотитися у дефолт, не звернути з єдино правильного шляху розвитку, реформ і євроінтеграції допомагає патріотичний і відповідальний бізнес. Від чесної сплати податків і зборів багато в чому залежить рівень життя мільйонів українців.

Одним із наочних прикладів такого соціально значущого бізнесу є компанія «АТБ». Заснована в перші роки української незалежності, тепер вона стала лідером галузі роздрібної торгівлі за товарообігом, числом магазинів, кількістю співробітників і постійних клієнтів і, що не менш важливо, обсягом перерахованих у бюджети всіх рівнів податків і зборів.

Як випливає з офіційно наданих показників «АТБ», тільки за перше півріччя 2021-го підприємства корпорації сплатили 8,92 млрд гривень податків і зборів (включаючи митні платежі та ЄСВ). Для порівняння: торік за аналогічний період ця сума становила 7,57 млрд грн. Як бачимо, зростання значне – 18%. Варто зазначити, що високі темпи збільшення податкових платежів компанія стабільно демонструє кілька років поспіль завдяки використанню стратегії динамічного розвитку.

Цьогоріч із загальної суми сплачених «АТБ» податків і зборів 5,79 млрд грн спрямували до державного бюджету, 1,26 млрд грн – до цільових фондів, а 1,87 млрд грн поповнили місцеві бюджети.

Це ті кошти, які потім ідуть на субсидії, зарплати вчителям, медикам, соцдопомогу, виплати з безробіття, пенсії, а також на ремонт доріг та інші стратегічні цілі. Прозора системна діяльність бізнесу в непростих економічних реаліях фактично визначає рівень життя громадян.

Особливо актуально це стало після реформи децентралізації, коли значні суми податкових відрахувань залишаються на місцях – у розпорядженні місцевої влади. Це дало потужний ресурс для розвитку невеликих українських міст і селищ.

Карта присутності «АТБ» уже охоплює всі 24 області країни. У 322 населених пунктах 125 районів України сьогодні працюють 1240 супермаркетів найбільшої за багатьма показниками торговельної мережі. Ці цифри постійно зростають, оскільки «АТБ» щорічно відкриває понад сотню нових магазинів, створюючи чотири-п'ять тисяч нових робочих місць і збільшуючи при цьому товарообіг і обсяг сплачених податків.

«Незважаючи на складні умови, у яких бізнес опинився в результаті пандемії коронавірусу, корпорація «АТБ» сумлінно виконує свої фінансові зобов'язання як лідер вітчизняного ринку ритейлу й один із найбільших платників податків в Україні», —  заявив голова Ради директорів, генеральний директор корпорації «АТБ» Борис Марков.

Нагадаємо, що навесні поточного року, за даними Державної податкової служби, «АТБ» очолила рейтинг найбільших українських компаній, продовжуючи залишатися основним платником податків у галузі роздрібної торгівлі. При цьому за шість місяців 2021 року виріс і товарообіг мережі «АТБ» – до 85,3 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року він збільшився на 20%. Загалом за підсумками минулого року торговельна мережа «АТБ» збільшила сплату податкових платежів на 28%.

При цьому компанія вважає своєю основною місією безперебійне забезпечення мільйонів українців гарантовано свіжими продуктами та якісними товарами першої необхідності за демократичними чесними цінами.

Автор: Михайло Борецький

Партнерський матеріал


30.07.2021 1204
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

212
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

791
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1791
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3343
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2269 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4466

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

553

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

543

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10180
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1016
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4727
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2610
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1030
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34275 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

466
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

534
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

875 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1093