Податкове питання: як український бізнес підвищує рівень життя мільйонів громадян

Менш ніж за місяць Україна відсвяткує 30-річчя незалежності. За цей час нам з вами довелося зіштовхнутися з безліччю серйозних випробувань: економічні потрясіння, лихоліття безгрошів’я та гіперінфляції, окупація Криму, війна за цілісність країни та її суверенітет…

Витримати, вистояти, не скотитися у дефолт, не звернути з єдино правильного шляху розвитку, реформ і євроінтеграції допомагає патріотичний і відповідальний бізнес. Від чесної сплати податків і зборів багато в чому залежить рівень життя мільйонів українців.

Одним із наочних прикладів такого соціально значущого бізнесу є компанія «АТБ». Заснована в перші роки української незалежності, тепер вона стала лідером галузі роздрібної торгівлі за товарообігом, числом магазинів, кількістю співробітників і постійних клієнтів і, що не менш важливо, обсягом перерахованих у бюджети всіх рівнів податків і зборів.

Як випливає з офіційно наданих показників «АТБ», тільки за перше півріччя 2021-го підприємства корпорації сплатили 8,92 млрд гривень податків і зборів (включаючи митні платежі та ЄСВ). Для порівняння: торік за аналогічний період ця сума становила 7,57 млрд грн. Як бачимо, зростання значне – 18%. Варто зазначити, що високі темпи збільшення податкових платежів компанія стабільно демонструє кілька років поспіль завдяки використанню стратегії динамічного розвитку.

Цьогоріч із загальної суми сплачених «АТБ» податків і зборів 5,79 млрд грн спрямували до державного бюджету, 1,26 млрд грн – до цільових фондів, а 1,87 млрд грн поповнили місцеві бюджети.

Це ті кошти, які потім ідуть на субсидії, зарплати вчителям, медикам, соцдопомогу, виплати з безробіття, пенсії, а також на ремонт доріг та інші стратегічні цілі. Прозора системна діяльність бізнесу в непростих економічних реаліях фактично визначає рівень життя громадян.

Особливо актуально це стало після реформи децентралізації, коли значні суми податкових відрахувань залишаються на місцях – у розпорядженні місцевої влади. Це дало потужний ресурс для розвитку невеликих українських міст і селищ.

Карта присутності «АТБ» уже охоплює всі 24 області країни. У 322 населених пунктах 125 районів України сьогодні працюють 1240 супермаркетів найбільшої за багатьма показниками торговельної мережі. Ці цифри постійно зростають, оскільки «АТБ» щорічно відкриває понад сотню нових магазинів, створюючи чотири-п'ять тисяч нових робочих місць і збільшуючи при цьому товарообіг і обсяг сплачених податків.

«Незважаючи на складні умови, у яких бізнес опинився в результаті пандемії коронавірусу, корпорація «АТБ» сумлінно виконує свої фінансові зобов'язання як лідер вітчизняного ринку ритейлу й один із найбільших платників податків в Україні», —  заявив голова Ради директорів, генеральний директор корпорації «АТБ» Борис Марков.

Нагадаємо, що навесні поточного року, за даними Державної податкової служби, «АТБ» очолила рейтинг найбільших українських компаній, продовжуючи залишатися основним платником податків у галузі роздрібної торгівлі. При цьому за шість місяців 2021 року виріс і товарообіг мережі «АТБ» – до 85,3 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року він збільшився на 20%. Загалом за підсумками минулого року торговельна мережа «АТБ» збільшила сплату податкових платежів на 28%.

При цьому компанія вважає своєю основною місією безперебійне забезпечення мільйонів українців гарантовано свіжими продуктами та якісними товарами першої необхідності за демократичними чесними цінами.

Автор: Михайло Борецький

Партнерський матеріал


30.07.2021 1150
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743