Побудовано: Як тихо та надійно отримати землю під багатоповерхівки – історія успіху міського депутата Романа Харука

 

«Побудовано в Івано-Франківську» описує схеми, згідно яких ви будь-де зможете побудувати житло. Вам тільки потрібно стати депутати від партії, що має більшість, і мати пристойну суму в кишені. Вивчати містобудівну документацію – не обов’язково. Її можна змінити. На засіданні міської ради депутати прийняли зміни до відкорегованого детального плану території мікрорайону №7 (вулиці Калуське шосе – Горбачевського – Ціолковського).

Команда «Побудовано в Івано-Франківську» вирішила проаналізувати, які зміни чекають на даний мікрорайон. А в процесі аналізу, натрапила на доволі цікаві факти.

На сайті департаменту архітектури та містобудування ми знайшли проект діючого детального плану території мікрорайону №7.

Згідно чинного ДПТ, дозволено будівництво ряду багатоповерхових житлові будинків, неподалік від церкви. Решта території віддана під садибну забудову, або ж під громадські чи виробничі об’єкти. При прийнятті проекту, не обійшлося без казусів. Виявилося, що в новій редакції ДПТ «забули» вказати багатоквартирний житловий будинок, який будується на даний момент, та дорогу. Однак при голосуванні, депутати приймали проект із врахуванням зауважень. В новому редакції детального плану території з’являються ще ряд багатоповерхівок.

Ми вирішили дослідити, хто ж збирається будувати нові будинки. За інформацією з кадастрової карти України, майбутнє будівництво проводитиметься на двох земельних ділянках, площами 0,404 га та 0,45 га. Обидві знаходяться в приватній власності.

 

Ділянка з кадастровим номером 2610100000:01:004:0055, була продана на аукціоні 15 березня поточного року.

Відповідно до земельного кадастру її власником став Громов Володимир Олександрович.

Начебто нічого незвичного, тож йдемо далі.

Друга ділянка, з кадастровим номером 2610100000:01:004:0054 привернула нашу увагу. Справа в тім, що її власником являється депутат міської ради – Харук Роман Романович.

Цікавою ця ділянка стає, ще з моменту, як Роман Романович її отримав у свою власність. Адже, під час купівлі даної земельної ділянки, не обійшлося без порушень. Пан Харук придбав дану землю на аукціоні, ще в квітні 2015р. Однак, аукціон, проводився без преси, і без оголошення про проведення на офіційному сайті. А цього вже достатньо, щоби вважати результати торгів недійсні. Складається враження, що тоді вирішили просто і «по-тихому» продати землю для своїх. Нагадуємо, що на той момент, Роман Романович теж був депутатом міської ради.

Щоправда, «по-тихому» тоді не вийшло. На цей факт звернули увагу представники громадськості. Вилилось це в написання постів, у соціальній мережі фейсбук.

Однак, ніякої реакції зі сторони влади не було. Здавалося би, ну що тут такого – купила собі людина ділянку, можливо побудує там приміщення для власного бізнесу. Все начебто логічно. Адже цільове призначення обидвох ділянок - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. А отже, на цій землі не дозволяється будувати житлові будинки. Втім саме житло є найбільш прибутковою сферою діяльності у будівництві. І Роман Романович, чудово про це знає. Отож залишається проблема, з цільовим призначенням землі. Начебто кінець історії. Але для «своїх» людей завжди знайдуться шляхи. Даним уточненням ДПТ, фактично цільове призначення ділянки змінюється. Після прийняття змін, на сумнівній землі, цілком легально можна розпочати будівництво житла. Схоже на те, що в депутатському кріслі пан Харук відстоює не інтереси громади, а свої власні.

На засідання, Роман Романович проголосував «за» по даному рішенню, яке стосується його приватної власності. А в українському законодавстві, для таких випадків є доволі чітке визначення – конфлікт інтересів. А це може мати наслідки, аж до позбавлення депутатського мандату. Нагадуємо вам, що за такою ж самою схемою, збираються віддати під забудову територію за адресою Макогона 23а. 


12.07.2016 828 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

585
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21284
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2250
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1157 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956