Платон й Біблія

 

Цього було б достатньо для перечитування та ознайомлення для внутрішнього комфорту та гармоніі. Про це свого часу 
задекларував Шопенгауер, майстер коротких глибинних дефініцій: можливо, він був в якійсь мірі і правий, але нам відома категоріальність, як надлишок суб'єктивізму. З Платона саме розпочалась систематизація речей та явищ в контексти та схеми у сфері вселенського "театру тіней", Платон чітко розклав все на своі місця, аж потім розпочалась та театралізована вистава із виконанням своіх "місій"; це не дивно, бо про Христа почали писати через 100 років опісля його розп'яття у формі чотирьох згадувань-рімейків та свідчень. Ось така вона жорстока реальність- поспішати ніколи не було добрим, до того ж плинність фіксується саме в сповільненні й декларування - документальному чи зміфованому, це вже нюанси суто понятійних- фонетичних та мовленневих апаратів...
Подрібнення культорологіі та історіі етики чи іі геометріі/ Спіноза/ на двадцять епох становлення й зростання думки чи бодай на три є спрощенням суттєвим, бо філософія, а саме розмірковування над суттю та явищами Речей та Буття- небуття є процесом загального всепроникливого штибу: пошук "тіней" , як наслідок чи збудник соціально-політичного чи громадянського, вселенсько -космічного / вчення Галлілео/, або абсолютно несистемного буденного чи надприроднього характеру- є Іконою та Іконографією життя.. Пригадаймо муки Паскаля, чи страждання К'еркегора, який спромігся вакцинуватись від нелогічності та несправедливості буттєвих прерій, скитання Гоббса чи Унамуно. Унамуно взагалі від ярого атеіста ставав вкрай релігійним, після втрати сина від страшного менінгіту та його іконографія самого образу Паскаля; чи вчення Адорно про приречену передустановну дисгармонію , непрограмну приреченість зкручення буття у фому безформеності й навпаки. Поява герменевтики, як глибинного вчення та розуміння текстів, зокрема герменевтичне тлумачення текстів Святого письма й свідчень.
Розмежуємо три етапи розвитку саме еволюційного програмного зростання й одночасно обмеження Розуміння: вчення Платона, наукова теографія Декарта та картезій й , врешті, Ікони Гуссерля та Хайдеггера. Звісно, двох останніх варто читати в оригіналах, а не наближених перекладах, а з Декарта добре писати великі картини- не розумію, чого цього ще не зробили... Декарт суттєво ізолював саму трансценденталію пошуків сутностей самим оз-наченням суб'єктів -об'єктів й взаємопроникнення об'єктів та суб'єктів й "феномен" Просвітництва, як наслідок Висвітлення усього темного та притемненого й сучасна Червона Кімната - є тим прообразом-обскуром, в котрій кожен зупиняється в кінці-кінців " остаточного прокручування життєвоі плівки".
Третя епоха, а саме програми Гуссерля та Хайдеггера - це насолода Окремих Кімнат сатисфакціі розумінь усіляких та дефініцій. Німці грунтовні в дослідженнях- можливо, це наслідок того нелюдського та присутності Абсурду в ликах Історіі - зокрема компенсація за штиб того Гітлера й його діянь. Згадуються слова Отто Рана, котрого спровадив хворий Адольф в Антарктиду для пошуків Гіпербореі :" Наслідками вашого порушення Життєвого порядку - призведуть до феноменологічних відкриттів".
Хоча хто зна, ймовірно він і не був хворим.. Багато чого було віднайдено таємного й зтаємниченого, потім все проковтнуто було щелепами безжальноі історіі/ утилізатор теж має ресурс зношення й функціонування/, але німці залишились впертими в досягненні окреслених завдань. Зокрема прихід того ж таки Гуссерля непростого аксіометричного сангвінніка, а дійсно науковця, призвело до появи Феноменлогіі, де вищеокреслені Суть та Явища поєднані в єдину капсулу- редукція завжди є спрощенням, до того ж самі математики апелюють формулами й тих формулах все взаємозалежне один від одного. Хайдеггеру та Гуссерлю зокрема належать концепціі дегуманізаціі та о-люднення Історіі та процесів іі плинності. Людина є частиною Всесвітнього всезагального програмного Біозу кінцевою метою якого є що???
Безсмертя? Ну, як варіант, хоча 45 % відсотків відмовляються від вічного буття: бо і так сумне теж просування колізіями наочноі лінійності. Тим більше в нашу епоху - епоху піару, телешоу та брехні. Все ніби йде за сценарієм Святого Письма, хоча сам Платон казав, що Армагедон є сферою образноі безвиході... Армагедон є словом. А слово Буттям, а буття є суттю Ніщо, а ніщо є феноменом порожнечі, а порожнеча є тією ж Великоб Картиною картезіанських карпускул. А це і прообразом Порожнечі, суцільного Вакууму вселенського Абсолюту. Знову Декарт. Хоча, якщо би Гітлер спрямував Декарта в Антарктиду- той неодмінно знайшов би краіну ОЗ, й віднайшов логістичне обгрунтування ймовірного і- снування останньоі. 
Без іроніі ніяк, все вчення великого Хайдеггера проникнуто іронією, без неі ніяк - пригадаймо знову ж таки майстра коротких дефініцій, а саме Шопенгауера, котрий казав, що " хто дивиться розумом - сприймає з посмішкою; хто з почуттями - приречений затемненням".
Гуссерль вчив головного - це вміння Споглядати. Споглядати із явищно- суттєвим зорганізованим біозом усілякі речі- об'єкти та предмети. Споглядати черещ висвітлення, знову Декарт, знову Лакан, знову Дерріда, знову Христос.
Тільки не документальне споглядання.
Отже, все вивчати потрібно саме з Рене Декарта.


08.12.2015 Роман Бончук 2158 1
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727