Платформа «Тепле Місто» презентувала "Річний звіт 2018"

Платформа «Тепле Місто» підсумувала діяльність за 2018 рік.

У четвер, 28 лютого, в інноваційному центрі Promprylad.Renovation відбулася презентація Річного звіту платформи.

Команда платформи «Тепле Міста» розповіла про реалізоване у 2018-му та поділилась планами. На презентації керівник платформи Юрій Филюк зазначив:

«Ось кілька основних важливих речей для мене й тих, хто створював платформу. Перше: нам хотілось творити можливості для самореалізації. Далі: запустити здорові амбіції вищого рівня — рости, ставати кращими, створювати рішення не тільки для міста, а й для України й міжнародних контекстів. І третє: ми відчували дефіцит довіри у суспільстві. Превалювання недовіри, яке було тоді й, можливо, ще залишається, важливо змінювати: довіра формує потенціал для об’єднання зусиль, появи інноваційних речей. Мені здається, що все те, про що я сказав, має позитивну динаміку — до зростання. У мене також є відчуття вдячності до міста, бо тут реалізовуються цікаві проекти: якби місто не відгукувалось, усе залишилось би в теорії. І ще я вдячний команді — тим, хто працював на різних етапах, хто є зараз. І, звичайно, — всім партнерам: бізнесам, громадським організаціям, ґрантовим партнерам, які надають підтримку платформі».

Координаторка програми Urban Space Марта Гладка розповіла, що 2018 року громадський ресторан Urban Space 100 підтримав 26 міських проектів на суму 840 тис грн. (загалом за 4 роки діяльності — 91 проект на суму понад 2 млн грн.).

Нагадаємо, фонд ґрантової програми Urban Space 100 формується з 80% чистого прибутку ресторану й розподіляється на проекти щокварталу. На подієвому майданчику Urban Space 100 минулого року відбулося 168 заходів: вони завжди відкриті та безплатні для відвідувачів. Однією з важливих подій минулого року стала успішна реалізація першої соціальної франшизи Urban Space: в грудні 2018-го у Києві свої двері відчинив Urban Space 500; цей проект реалізували ГО «Інша Освіта» та ресторанна компанія Druzi Café&Bar. Серед планів команди «Теплого Міста» — подальший розвиток програми соціальної франшизи Urban Space.

Ще один проект «Теплого Міста» — онлайн-медіа Urban Space Radio, студія якого розташована в ресторані Urban Space 100. Радіо є найбільшою музичною базою сучасної альтернативної української музики та пропонує оригінальні передачі з фокусом на таких тематиках, як креативний бізнес, прогресивна освіта, урбаністичні процеси, сучасне мистецтво. За словами Юлії Кушнір, координаторки Urban Space Radio, слухацька аудиторія зросла: 23 тис. осіб слухає радіо щомісяця.

Найбільше — в Києві, далі — Львів, Франківськ, Харків; вмикають радіо і за кордоном, скажімо, зросла, кількість слухачів у Парижі. У 2018 році на Urban Space Radio було реалізовано 3 сезони: 14 авторських програм, чимало яких виходили у прямому ефірі. Також успішно апробували новий формат — кількагодинний радіомарафон «Нуяктобісказати» — та втілили два ефіри. Цьогоріч у фокусі Urban Space Radio будуть райони міста та розширення аудиторії — через вихід на Apple-подкасти.

МetaLab — це «урбаністична лабораторія міських змін», яка почала діяти в інноваційному центрі «Промприлад.Реновація» у 2018-му. Проте її відкриттю передувала кількарічна проектна діяльність в рамках урбаністичного напряму «Теплого Міста». У 2018-му сформувалася команда MetaLab, відбулося понад 30 подій (та ще сто заходів у просторі провели інші ініціативи й організації). Програмна діяльність MetaLab — а це такі формати, як публічна програма (лекції, воркшопи, кінопокази тощо), урбаністична лабораторія, урбаністична резиденція, фестиваль — зосереджена на дослідженні заводу «Промприлад» та району навколо нього. Започатковану в цьому керунку роботу продовжать і в 2019-му — на фестивалі про місто «Сеанс Міського Сканування», який відбудеться влітку, наголосила кураторка проекту MetaLab Анна Пашинська.

У рамках програми «Міські Ґранти» минулого року було підтримано 14 проектів на суму 240 тис грн. Програма існує з 2015 року; рішення про підтримку ідей містян приймає незалежна комісія. Фонд формується із внесків бізнес-партнерів платформи «Тепле Місто» (нині платформу підтримує 56 компаній). 2018 року у програми з’явилась нова координаторка — Христя Магас, відбулася «Школа Міських Ґрантів», після якої на конкурс франківці подали рекордну кількість заявок.

«Промприлад.Реновація» — інноваційний центр на базі заводу «Промприлад» — Юрій Филюк називає найамбітнішим проектом громадянського суспільства в Україні. Цей ревіталізаційний проект передбачає побудову екосистеми на перетині урбаністики, нової економіки, сучасного мистецтва та неформальної освіти. Проект втілює консорціум стратегічних партнерів: «Тепле Місто», «Інша Освіта», Pact Ukraine, MitOst та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS). Нині на пілотному поверсі проекту присутні різні гравці: ГО, управління інвестиційної політики міськради, бізнеси. У 2018-му в проект було залучено інвестиції у розмірі 412 533 доларів. У цілому на кінець минулого року сума залучених інвестицій становила 1,3 млн доларів (інвестиції фондів низки країн, приватних інвесторів). В січні цього року було залучено ще півмільйона доларів, ТОВ «Промприлад. Холдинг» підписав угоду купівлі-продажу 82% акцій ПрАТ «Івано-Франківського заводу “Промприлад».

Серед досягнень «Теплого Міста» у 2018-му — 5 ювілейний Frankivsk HalfMarathon, в якому взяло участь 1200 бігунів. Цьогоріч півмарафон запланований на 22 вересня, він відбудеться уже в партнерстві з «Теплим Містом», як самостійна подія. До інкубування дозріла й інша програма платформи — «Стала Мобільність», зосереджена на таких тематиках, як вело, інклюзивність, електромобілі. Міжнародна конференція 10 Велофорум, який «Тепле Місто» проводило спільно з АВК та Центром соціальних та ділових ініціатив Яремче, зібрала восени 2018-го у Франківську майже 200 учасників, 41 спікера з 8 країн. Нині ініціативу з розвитку велонапряму у Франківську переймає Асоціація велосипедистів Івано-Франківська.

Серед програм «Теплого Міста», які знають франківці та до яких завжди був значний інтерес і в інших містах України, — «Вивіски». Минулого року було розроблено 34 макети вивісок, надано 70 консультацій, втілено 2 проекти з дослідження й реставрації старовинних написів у середмісті. Програма «Наступний Проект», присвячена сучасному мистецтву, за півроку 2018-го втілила низку зустрічей і воркшопів, серію радіорозмов з митцями.

Серед інших проектів платформи, започаткованих або втілених у 2018-му: Візуальний стиль Івано-Франківська, волонтерська програма, «Urban Talks: Івано-Франківськ — Львів»,  зустрічі з обміну досвідом. Знаковим був запуск Multimedia Lab (партнерський проект з ГО «Кінороби»): це навчальний простір для розвитку креативної та кіноіндустрії.


02.03.2019 1595
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

495
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5096
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1423
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1301
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3952

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

341

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1176

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1018

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

940
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

255
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

332
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

597
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5649
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1413
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

289
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

196
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

570 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1002
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

874