Платформа «Тепле Місто» презентувала "Річний звіт 2018"

Платформа «Тепле Місто» підсумувала діяльність за 2018 рік.

У четвер, 28 лютого, в інноваційному центрі Promprylad.Renovation відбулася презентація Річного звіту платформи.

Команда платформи «Тепле Міста» розповіла про реалізоване у 2018-му та поділилась планами. На презентації керівник платформи Юрій Филюк зазначив:

«Ось кілька основних важливих речей для мене й тих, хто створював платформу. Перше: нам хотілось творити можливості для самореалізації. Далі: запустити здорові амбіції вищого рівня — рости, ставати кращими, створювати рішення не тільки для міста, а й для України й міжнародних контекстів. І третє: ми відчували дефіцит довіри у суспільстві. Превалювання недовіри, яке було тоді й, можливо, ще залишається, важливо змінювати: довіра формує потенціал для об’єднання зусиль, появи інноваційних речей. Мені здається, що все те, про що я сказав, має позитивну динаміку — до зростання. У мене також є відчуття вдячності до міста, бо тут реалізовуються цікаві проекти: якби місто не відгукувалось, усе залишилось би в теорії. І ще я вдячний команді — тим, хто працював на різних етапах, хто є зараз. І, звичайно, — всім партнерам: бізнесам, громадським організаціям, ґрантовим партнерам, які надають підтримку платформі».

Координаторка програми Urban Space Марта Гладка розповіла, що 2018 року громадський ресторан Urban Space 100 підтримав 26 міських проектів на суму 840 тис грн. (загалом за 4 роки діяльності — 91 проект на суму понад 2 млн грн.).

Нагадаємо, фонд ґрантової програми Urban Space 100 формується з 80% чистого прибутку ресторану й розподіляється на проекти щокварталу. На подієвому майданчику Urban Space 100 минулого року відбулося 168 заходів: вони завжди відкриті та безплатні для відвідувачів. Однією з важливих подій минулого року стала успішна реалізація першої соціальної франшизи Urban Space: в грудні 2018-го у Києві свої двері відчинив Urban Space 500; цей проект реалізували ГО «Інша Освіта» та ресторанна компанія Druzi Café&Bar. Серед планів команди «Теплого Міста» — подальший розвиток програми соціальної франшизи Urban Space.

Ще один проект «Теплого Міста» — онлайн-медіа Urban Space Radio, студія якого розташована в ресторані Urban Space 100. Радіо є найбільшою музичною базою сучасної альтернативної української музики та пропонує оригінальні передачі з фокусом на таких тематиках, як креативний бізнес, прогресивна освіта, урбаністичні процеси, сучасне мистецтво. За словами Юлії Кушнір, координаторки Urban Space Radio, слухацька аудиторія зросла: 23 тис. осіб слухає радіо щомісяця.

Найбільше — в Києві, далі — Львів, Франківськ, Харків; вмикають радіо і за кордоном, скажімо, зросла, кількість слухачів у Парижі. У 2018 році на Urban Space Radio було реалізовано 3 сезони: 14 авторських програм, чимало яких виходили у прямому ефірі. Також успішно апробували новий формат — кількагодинний радіомарафон «Нуяктобісказати» — та втілили два ефіри. Цьогоріч у фокусі Urban Space Radio будуть райони міста та розширення аудиторії — через вихід на Apple-подкасти.

МetaLab — це «урбаністична лабораторія міських змін», яка почала діяти в інноваційному центрі «Промприлад.Реновація» у 2018-му. Проте її відкриттю передувала кількарічна проектна діяльність в рамках урбаністичного напряму «Теплого Міста». У 2018-му сформувалася команда MetaLab, відбулося понад 30 подій (та ще сто заходів у просторі провели інші ініціативи й організації). Програмна діяльність MetaLab — а це такі формати, як публічна програма (лекції, воркшопи, кінопокази тощо), урбаністична лабораторія, урбаністична резиденція, фестиваль — зосереджена на дослідженні заводу «Промприлад» та району навколо нього. Започатковану в цьому керунку роботу продовжать і в 2019-му — на фестивалі про місто «Сеанс Міського Сканування», який відбудеться влітку, наголосила кураторка проекту MetaLab Анна Пашинська.

У рамках програми «Міські Ґранти» минулого року було підтримано 14 проектів на суму 240 тис грн. Програма існує з 2015 року; рішення про підтримку ідей містян приймає незалежна комісія. Фонд формується із внесків бізнес-партнерів платформи «Тепле Місто» (нині платформу підтримує 56 компаній). 2018 року у програми з’явилась нова координаторка — Христя Магас, відбулася «Школа Міських Ґрантів», після якої на конкурс франківці подали рекордну кількість заявок.

«Промприлад.Реновація» — інноваційний центр на базі заводу «Промприлад» — Юрій Филюк називає найамбітнішим проектом громадянського суспільства в Україні. Цей ревіталізаційний проект передбачає побудову екосистеми на перетині урбаністики, нової економіки, сучасного мистецтва та неформальної освіти. Проект втілює консорціум стратегічних партнерів: «Тепле Місто», «Інша Освіта», Pact Ukraine, MitOst та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS). Нині на пілотному поверсі проекту присутні різні гравці: ГО, управління інвестиційної політики міськради, бізнеси. У 2018-му в проект було залучено інвестиції у розмірі 412 533 доларів. У цілому на кінець минулого року сума залучених інвестицій становила 1,3 млн доларів (інвестиції фондів низки країн, приватних інвесторів). В січні цього року було залучено ще півмільйона доларів, ТОВ «Промприлад. Холдинг» підписав угоду купівлі-продажу 82% акцій ПрАТ «Івано-Франківського заводу “Промприлад».

Серед досягнень «Теплого Міста» у 2018-му — 5 ювілейний Frankivsk HalfMarathon, в якому взяло участь 1200 бігунів. Цьогоріч півмарафон запланований на 22 вересня, він відбудеться уже в партнерстві з «Теплим Містом», як самостійна подія. До інкубування дозріла й інша програма платформи — «Стала Мобільність», зосереджена на таких тематиках, як вело, інклюзивність, електромобілі. Міжнародна конференція 10 Велофорум, який «Тепле Місто» проводило спільно з АВК та Центром соціальних та ділових ініціатив Яремче, зібрала восени 2018-го у Франківську майже 200 учасників, 41 спікера з 8 країн. Нині ініціативу з розвитку велонапряму у Франківську переймає Асоціація велосипедистів Івано-Франківська.

Серед програм «Теплого Міста», які знають франківці та до яких завжди був значний інтерес і в інших містах України, — «Вивіски». Минулого року було розроблено 34 макети вивісок, надано 70 консультацій, втілено 2 проекти з дослідження й реставрації старовинних написів у середмісті. Програма «Наступний Проект», присвячена сучасному мистецтву, за півроку 2018-го втілила низку зустрічей і воркшопів, серію радіорозмов з митцями.

Серед інших проектів платформи, започаткованих або втілених у 2018-му: Візуальний стиль Івано-Франківська, волонтерська програма, «Urban Talks: Івано-Франківськ — Львів»,  зустрічі з обміну досвідом. Знаковим був запуск Multimedia Lab (партнерський проект з ГО «Кінороби»): це навчальний простір для розвитку креативної та кіноіндустрії.


02.03.2019 1608
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

252
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1686
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3135
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1131
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1154
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1188 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1100

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

921

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

408
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

315
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2482
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1233
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1303
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15172
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7472
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

320
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

552
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

444
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

374
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

468