Плани нової влади з дедлайнами та виконавцями (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Володимир Зеленський 2 вересня зібрав нове керівництво Верховної ради і Кабінету міністрів і роздав усім «домашнє завдання» щодо впровадження першочергових реформ.

Глава держави не тільки назвав дедлайни для виконання поставлених завдань, а й призначив відповідальних за це осіб. Все це істотно спрощує життя: в разі, якщо терміни будуть провалені, ми знатимемо, хто не впорався. «Слово і Діло» склало чек-ліст реформ нової влади.

До 15 вересня

До кінця наступного тижня Кабінет міністрів повинен розробити проект державного бюджету на 2020 року. За це відповідають прем'єр-міністр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова. Відзначимо, що ще 6 серпня Маркарова заявляла про те, що робота над бюджетом перебуває на фінальній стадії.

До 20 вересня

Прем'єр-міністр, міністр енергетики Олексій Оржель і міністр з розвитку громад Олена Бабак повинні забезпечити підготовку країни до початку опалювального сезону і накопичення енергоресурсів.

До 1 жовтня

Багато завдань на поточний місяць у спікера Верховної ради Дмитра Разумкова і глави фракції «Слуга народу» Давида Арахамії. Вони повинні ухвалити законопроект про скасування переліку об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації. А також ухвалити законопроект про консолідацію функцій держрегулювання ринків фінансових послуг, про уповноважених економічних операторів.

Разом із Разумковим і Арахамією за ухвалення закону про концесії відповідає глава комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Гончарук та міністр економіки Тимофій Милованов повинні впровадити ринок землі. Крім того, Гончарук і Маркарова зобов'язані підготувати і внести до парламенту законопроекти про Службу фінансових розслідувань, про легалізацію видобутку бурштину та легалізацію грального бізнесу.

До 1 листопада

Разумкову, Арахамії і главі комітету з питань транспорту Юрію Кисельову поставлено завдання ухвалити закон про внутрішній водний транспорт.

До 1 грудня

Верховна рада до зими повинна виконати ще кілька завдань: скасувати мораторій на землю та відкрити її ринок, створити Службу фінансових розслідувань, легалізувати гральний бізнес і видобуток бурштину, посилити відповідальність за тіньове ведення бізнесу.

Гончарук та Милованов повинні до 1 грудня сформувати список підприємств, що не підлягають приватизації і передати Фонду держмайна щонайменше 500 підприємств для малої приватизації. Крім того, вони зобов'язані розпочати підготовку великих компаній до продажу.

Також прем'єр-міністр, віцепрем'єр Михайло Федоров і міністр Кабміну Дмитро Дубілет повинні створити умови для проведення електронних виборів і перепису населення. У Гончарука і Бабак ще є завдання розробити для населення інформаційну кампанію з питань роз'яснення реформи ЖКГ.

До початку зими в Україні також мають забезпечити запуск Митної служби. Це обов'язок не тільки Гончарука і Маркарової, але й глави служби Максима Нефьодова.

До 1 січня 2020 року

Парламент до початку наступного року повинен ухвалити закон про стимулювання інвестиційної діяльності, а також доопрацювати та затвердити нову редакцію Трудового кодексу. Крім того, Зеленський поставив завдання ухвалити державну стратегію регіонального розвитку на шість років.

Міністру інфраструктури Владиславу Криклію належить провести пілотні конкурсні проекти з передачі в концесію портів «Ольвія» і «Херсон», а також забезпечити ухвалення законів про середньострокове планування фінансів для будівництва та ремонту доріг.

Гончарук та Милованов до початку 2020-го відповідають за план з питань дерегуляції та переведення дозвільних документів в електронну форму. Гончарук, Маркарова і Нефьодов повинні забезпечити швидке і прозоре оформлення товарів на митниці, а також запустити «Єдине вікно».

Особисто Гончарук відповідає за кадрове перезавантаження найбільш корупційних органів влади: Держгеокадастру, Держгеонадр, Держекоінспекції, «Укравтодору», «Укртрансбезпеки» і Державної архітектурно-будівельної інспекції.

2019-2020 роки

Відразу кілька чиновників – Разумков, Арахамія, Гончарук, Бабак і міністр юстиції Денис Малюська – відповідальні за завершення процесу децентралізації влади.


04.09.2019 1482
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1172
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1101
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2279
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3723
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2697 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

957

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

820

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

770

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

732
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10448
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1300
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

327
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5445
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1158
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2951
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

532
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

395 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

834
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

721
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

772