Пізнання Китаю в ритмі танцю

 

Його подорож до Китаю розпочалася з банального пошуку роботи. Активний, життєрадісний, талановитий Женя Безусов вирішив власним хобі заробляти гроші і не помилився.

 

Вже чотири місяці він у складі танцювального гурту мандрує Китаєм, троє іванофранківців (дівчина і двоє хлопців) та тернополянка виступають у нічних клубах Піднебесної. Поїхавши заробляти гроші, вони отримали незрівнянні емоції та відчули космополітичну сутність життя.

 

 

Женя Безусов має багато покликань та не менше захоплень. Лише влітку його друзі вітали з тим, що він став учасником всеукраїнського проекту "Танцюють всі", а згодом найрідніші вже проводжали хлопця у незбагненну для українця Піднебесну.

 

 

"Мама не переживала, але й не хотіла, щоб я їхав, бо це далеко і надовго. Більше проблем з батьками було у дівчат. Тут немає рабства, але є погані менеджери, і дуже важливо потрапити в хороші руки. Першого разу нам не пощастило. Коли ж розірвали контракт з агентом, за три години знайшли іншу роботу. А ще в Китаї мені подобається те, що тебе ніхто ніколи не змушує вживати спиртне. Їм все одно, що ти п’єш, це може бути чай", – розповідає Женя Безусов через одну із соцмереж.

 

Хлопець пригадує, що вже з перших днів отримав одні з найсильніших вражень від Китаю – здивували запахи та вміння китайців завиграшки конструювати складні речі.

 

 

"Перший тиждень жили на мандаринах і бананах, тому що їжа дуже гостра і специфічна на смак. А коли йшли вулицею і звідкись заносило запахи, у друзів був напад нудоти. Зараз звикли, і все смачне", – розповідає про одне з перших випробувань у чужій країні Женя. Та за чотири місяці класична китайська трапеза їм суттєво набридла. "Хліб тут надто солодкий, тож основна їжа – рис, інколи їмо макарони. М’ясо зазвичай використовують як приправу, а нам уже хочеться борщу, вареників!"

 

 

У цій країні дивного комуністичного капіталізму насправді дуже багато зроблено для людей, їхньої зручності та комфорту. Звісно, досі є традиційні нетрі, де живе біднота, але більшість людей все-таки мешкають у пристойних районах.

 

 

Як китайцям при такій кількості населення вдається будувати просторі будівлі й широкі дороги, для Жені – загадка. Адже двоповерхові чи триповерхові транспортні розв’язки видаються дитячим конструктором, а не реальною дорожньою системою. Його щиро вразили широкі автостради й високотехнологічне метро, сучасні автобуси, тролейбуси, поїзди… Весь громадський транспорт – новий, красивий, з кондиціонерами, телевізорами й відеоспостереженням усередині – ходить за графіком.  

 

Женя запевняє, що у Китаї не бачив  жодної людини, яка б скаржилася на життя чи звинувачувала у своїх бідах інших. Китайці відкриті та життєрадісні. Вони об’єднуються за інтересами, грають в ігри і на музичних інструментах, співають, а інколи просто на вулиці танцюють чи роблять фізкультурні вправи. Ніхто при цьому не соромиться, не дивиться на інших і не переймається тим, що про нього подумають люди.

 

 

"Білі" у Китаї вважаються незрівнянними красенями, з ними прагнуть сфотографуватися. "Коли ми йдемо вулицею у мегаполісі, на нас не дуже звертають увагу. Особливо озираються в селах, усім цікаво торкнутися твого носа, зазирнути в очі, зачепити волосся – іноді відчуваємо себе, як в зоопарку", – ділиться враженнями танцюючий мандрівник.

 

Також існує мовна проблема, адже англійською китайці майже не розмовляють. "Говорять тільки китайською. Я вже 30-40 слів знаю, але тут така штука, що в кожній провінції інша вимова, інколи місто з містом не порозуміється", – продовжує Женя.

 

За чотири місяці перебування в Піднебесній хлопець дізнався чимало про цю неймовірну країну. За плечима їхнього танцювального гурту 13 китайських міст. Хлопець розповідає про безкінечні перельоти та переїзди швидкісними потягами: "Коли за чотири місяці у тебе 190 виступів, таке життя викликає залежність. Це як наркотик. Та я жодного разу не відчув, що йду на роботу. Інколи, коли платять зарплату, я дивуюся, за що такі гроші. До Китаю сильно звик – до постійних переїздів, погодинного чекання в аеропорту. Єдине, до чого не можу пристосуватися, – до перельоту літаками, цього страшно боюся".

 

 

Китай розвивається шаленими темпами, але рівень культури зростає куди повільніше. Тут досі вважається нормою викидати сміття з вікна чи просто під ноги, плювати на вулиці. Також дивують поведінка і виховання китайців: "Якщо у нас можна зустріти водія маршрутки, який палить, то тут можна зустріти пасажирів, які палять у маршрутці і кидають недопалки під ноги. Тут може сидіти в кафе дівчина і, вибачте, пустити відрижку на весь зал, і це нормально. А ще неймовірно дратує, коли вони їдять, не закриваючи рот, і постійно плямкають. І це такий хор!"

 

Загалом, ті міста, в яких побували танцюючі мандрівники, справили на них незабутнє враження. Дуже багато зелені, різноманітний клімат, незліченна кількість фруктів, відчуття мегаполісу й маленького містечка водночас, поєднання минулого і майбутнього та мурашник люду… Ще не повернувшись на Батьківщину, вони планують знову поїхати в цю країну контрастів.

 

"Додому дуже хочеться. Просто побачити сім’ю, привезти сувенірів, побути з ними – і назад. Коли повернемося – секрет. Це сюрприз для друзів, але дуже скоро!" – каже на прощання Женя.

 

Галицький КореспондентІрина ТИМЧИШИН

 


10.03.2015 Ірина ТИМЧИШИН 2034 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1013
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3035
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2643
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2360 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

491

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

229
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

694
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1432