Письменницькому YouTube-каналу, який створили у Франківську, виповнюється рік

Сімнадцятого листопада виповнюється рік, як з’явився перший письменницький YouTube-канал про українських письменників, канал, в якому руйнують стереотипи про класиків.

Його автор Степан Процюк живе в Івано-Франківську, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Youtube-канал вміщує близько 50-ти відеолекцій про твори й життя класиків української літератури.

"Всі розповіді ми знімаємо в Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Івана Франка. Щодо тривалості проєкту, то сподіваюся, що це необмежена платформа. Головне, щоб були ресурси й натхнення", - розповідає операторка і монтажерка Youtube-каналу Марта Мадій.

Онлайн-проєкт про українських письменників уже має арсенал відгуків, продовжує Марта Мадій:

"Поки що негативних і хейтерських коментарів не було. Були поради від професіоналів щодо технічних моментів зйомки і монтажу, до яких я намагаюся прислухатися. А щодо самого контенту, то є позитивні відгуки не тільки з Івано-Франківська, але й по всій Україні та за її межами".

Вікова група YouTube-каналу - переважно 30+, 40+ (серед них є вчителі та школярі), - зазначають автори проєкту. Це люди, які цікавляться літературою, науковці, критики, любителі.

У своїх відеолекціях письменник Степан Процюк руйнує стереотипи про класиків української літератури.

"Якщо біографію якогось письменника в школі вчили так: народився-жив-помер, то тут є рефлексія, особисте сприйняття і особисті відчуття письменника письменником, - каже Марта Мадій. - Зараз дуже мало людей читає паперові книжки, особливо молодь. Їм простіше зайти на YouTube, пошукати, наприклад, відеоролик про письменника Валер’яна Підмогильного і подивитися, ніж прочитати біографію на кілька сторінок, з якої вони нічого не винесуть".

Однією з таких відеолекцій є розповідь Степана Процюка про поета Богдана-Ігоря Антонича.

"У якийсь час його починали приймати за наддніпрянця. Хоч спочатку, коли прийшов до Львівського університету, навіть не вмів добре говорити по-українськи. Дехто називав його зачуханим лемком. В його останній збірці "Ротації" крилаті образи мертвих авто, апокаліптичні образи міста, лупії, горлорізи – таке враження, ніби Богдан-Ігор Антонич живе не в середині ХХ століття, а потрапляє в Нью-Йорк початку ХХІ. Я думаю, чи не було то відбитком його дитячих страхів, коли він загубився від матері, коли це було перше розрізнення з матір’ю. Розрив духовної пуповини, коли він опинився сам одинокий у великому місті", - йдеться у фрагменті на YouTube-каналі.

Канал уже має понад 2 500 тисяч фоловерів.

"Підписуйтесь і підтримуйте мій Youtube-канал про українських письменників. Тут ви знайдете багато цікавого", - нагадує його автор, письменник Степан Процюк.


Читайте також:

На Прикарпатті майстриня з Черкас створює містичні ляльки (ФОТО/ВІДЕО)

Вистава Франківського драмтеатру позмагається за здобуття Національної премії Шевченка


16.11.2020 4708
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

486
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1076
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5612 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1910
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1864
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3017

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

546

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1746

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2484

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3217
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

335
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

884
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1094
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33686
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

647
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

798
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16284
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

476
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

371
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

231
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1267