Письменницькому YouTube-каналу, який створили у Франківську, виповнюється рік

Сімнадцятого листопада виповнюється рік, як з’явився перший письменницький YouTube-канал про українських письменників, канал, в якому руйнують стереотипи про класиків.

Його автор Степан Процюк живе в Івано-Франківську, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Youtube-канал вміщує близько 50-ти відеолекцій про твори й життя класиків української літератури.

"Всі розповіді ми знімаємо в Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Івана Франка. Щодо тривалості проєкту, то сподіваюся, що це необмежена платформа. Головне, щоб були ресурси й натхнення", - розповідає операторка і монтажерка Youtube-каналу Марта Мадій.

Онлайн-проєкт про українських письменників уже має арсенал відгуків, продовжує Марта Мадій:

"Поки що негативних і хейтерських коментарів не було. Були поради від професіоналів щодо технічних моментів зйомки і монтажу, до яких я намагаюся прислухатися. А щодо самого контенту, то є позитивні відгуки не тільки з Івано-Франківська, але й по всій Україні та за її межами".

Вікова група YouTube-каналу - переважно 30+, 40+ (серед них є вчителі та школярі), - зазначають автори проєкту. Це люди, які цікавляться літературою, науковці, критики, любителі.

У своїх відеолекціях письменник Степан Процюк руйнує стереотипи про класиків української літератури.

"Якщо біографію якогось письменника в школі вчили так: народився-жив-помер, то тут є рефлексія, особисте сприйняття і особисті відчуття письменника письменником, - каже Марта Мадій. - Зараз дуже мало людей читає паперові книжки, особливо молодь. Їм простіше зайти на YouTube, пошукати, наприклад, відеоролик про письменника Валер’яна Підмогильного і подивитися, ніж прочитати біографію на кілька сторінок, з якої вони нічого не винесуть".

Однією з таких відеолекцій є розповідь Степана Процюка про поета Богдана-Ігоря Антонича.

"У якийсь час його починали приймати за наддніпрянця. Хоч спочатку, коли прийшов до Львівського університету, навіть не вмів добре говорити по-українськи. Дехто називав його зачуханим лемком. В його останній збірці "Ротації" крилаті образи мертвих авто, апокаліптичні образи міста, лупії, горлорізи – таке враження, ніби Богдан-Ігор Антонич живе не в середині ХХ століття, а потрапляє в Нью-Йорк початку ХХІ. Я думаю, чи не було то відбитком його дитячих страхів, коли він загубився від матері, коли це було перше розрізнення з матір’ю. Розрив духовної пуповини, коли він опинився сам одинокий у великому місті", - йдеться у фрагменті на YouTube-каналі.

Канал уже має понад 2 500 тисяч фоловерів.

"Підписуйтесь і підтримуйте мій Youtube-канал про українських письменників. Тут ви знайдете багато цікавого", - нагадує його автор, письменник Степан Процюк.


Читайте також:

На Прикарпатті майстриня з Черкас створює містичні ляльки (ФОТО/ВІДЕО)

Вистава Франківського драмтеатру позмагається за здобуття Національної премії Шевченка


16.11.2020 4479
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

728
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2288
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2013
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2035
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6129 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2323 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

195

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1006

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1004

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1264
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

108
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

490
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1952
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26380
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

437
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10351 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

444
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

292
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

451
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

521
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1457