Після 20 років очікування: у прикарпатській громаді люди самотужки ремонтували дороги (ФОТО/ВІДЕО)

Жителі Верхнянської територіальної громади, що на Прикарпатті, самотужки відремонтували два відрізки дороги, що веде до їхніх сіл.

Дорогу "Довгий Войнилів-Станькова-Верхня" не ремонтували понад 20 років, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

На фото дорога до Верхньої до того, як місцеві жителі засипали її щебенем.

А такий вигляд вона має зараз.

Житель Верхньої Володимир Гриненьків каже, що кожного дня їздить цією дорогою.

"То мучишся, а не їдеш. Як можна їхати такою дорогою? Якби не ця дорога, то машина б не ламалася. Коштів йде багато на ремонт (ред. - автомобіля). Хочемо, щоб вже зробили, але щось ніхто не робить, лише обіцяють".

Через поганий стан дорожнього покриття до сіл Верхнянської громади відмовлялися їздити маршрутні автобуси.

Михайло Яцків 20 років працює на маршруті "Калуш - Завадка". Розповідає, що такої дороги він більше ніде не бачив.

"Що то за дорога, що по 2-3 колеса за день треба робити. Починаючи звідси, до самого Болохова - яма в ямі. Жах просто".

За словами голови Верхнянської територіальної громади Михайла Маліборського, дорогу "Довгий Войнилів-Станькова-Верхня" не ремонтували понад 20 років. Каже, близько двох років тому місцеві жителі перекрили дорогу перед кільцем, що веде до "Карпатнафтохіму". Тоді державне підприємство "Дороги Прикарпаття" виділило гроші на ямковий ремонт відрізку дороги від "Карпатнафтохіму" до Верхньої. Тоді витратили близько 800 тисяч гривень.

"На цю дорогу вже зроблена проєктно-кошторисна документація, на яку були виділені гроші з бюджету Верхнянської ТГ в розмірі 150 тисяч гривень. Терпіння людей вже просто закінчується, бо цією ділянкою дороги користуються всі села нашої громади", - розповідає Михайло Маліборський.

Не в кращому стані була і дорога "Болохів-Войнилів". Другого січня жителі села Збора, що входить до Верхнянської ТГ, власними силами ремонтували відрізок дороги в їхньому населеному пункті. На матеріали з бюджету громади виділили 20 тисяч гривень.

"Дорога має протяжність 2,5 кілометра, два ми зробили. Чи цього стане, не знаю, але я вже говорив з водіями автобусів, то вони наразі задоволені", - каже староста сіл Збора та Кулинка Федір Нижник.

Ігор Васильків – один із тих, хто ремонтував дорогу. Чоловік розповідає, що деякі ями були глибиною до 10 сантиметрів. Тоді ремонтувати шлях зібралися близько 50 людей.

"Інструмент був який – лопата, трактор, машина, причеп. Тачок в нас не було. Навантажили, скинули, вручну розгребли, розрівняли. Ніхто не жалівся, бо робили для себе", - розповідає чоловік.

Житель Збори Роман Гнатів каже, що люди взялися за ремонт, адже їм набридло чекати, поки дорогу відремонтує хтось інший.

"Латали десь 4-5 годин. Велика кількість людей була. Це вже не вперше. За останні п'ять років це третій раз. Двічі люди залучалися самі, а зараз влада перевела кошти, закупила матеріал, а громада своїми силами зробила дорогу".

Нагадаємо, дев'ятого грудня жителі Верхнянської ОТГ приїжджали під стіни облдержадміністрації дізнатися, чому не ремонтують дорогу в їхній громаді.

11-го грудня верхнянці знову приїхали до ОДА. Тоді директор Державного підприємства "Дороги Прикарпаття" Андрій Сазонов сказав, що для ремонту дороги "Болохів-Войнилів" вже укладений договір.

 


Читайте також:

У центрі Франківська люди перекрили рух транспорту

На Косівщині вдруге за місяць люди перекрили дорогу (ФОТО)


05.01.2021 1064
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2373
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19385
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1740
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3858

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

118

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2002

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

690

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

377
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

626
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8043
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

774
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2047 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731