Після площі Ринок в’їзд транспорту в Івано-Франківську обмежать на майдан Шептицького

 

Головні завдання реалізації програми «Обмеження руху – розширення можливостей» – зменшення кількості автомобілів на площі Ринок та перекриття транзитного руху транспорту через неї – досягнуті, а наступним кроком стане обмеження зони паркування транспорту на майдані Шептицького.

 

Про це повідомив директор комунального підприємства «Технічний центр «Сервіс-Авто» Андрій Строїч. Він нагадав, що міська влада неодноразово робила спроби обмежити в’їзд у центральну історико-архітектурну заповідну зону Івано-Франківська та перекрити транзитний рух транспорту через площу Ринок, однак всі вони донедавна зазнавали невдач.

 

У 2005 році на вулицях Галицькій та Вітовського встановили шлагбауми і почали справляти плату за в’їзд на площу Ринок. За словами А. Строїча, нововведення тоді проіснувало три тижні, впродовж яких міська скарбниця офіційно поповнилась аж на 70 гривень. Потім невідомі ночами почали ламати шлагбауми. Спершу комунальники їх ще намагались лагодити, а згодом демонтували.

 

Незважаючи на дорожні знаки, які забороняли в’їзд, площею Ринок в обидві сторони й далі курсували не лише легкові автівки, водії яких через центр міста скорочували собі шлях, але і так звані «маршрутки» на Надвірну, що ставали на відстій на вулиці Старозамковій, а перед будівлею міської ратуші утворилася стихійна стоянка таксі. Два роки тому, наприкінці каденції попередньої міської ради, один із її депутатів знову запропонував перекрити проїзд площею Ринок, однак його пропозиція не знайшла підтримки у сесійній залі. І лише минулого року завдяки ухваленню новим складом міськради програми «Обмеження руху – розширення можливостей» нарешті вдалося суттєво розвантажити площу Ринок від транспорту і зробити в’їзд на неї платним.

 

«Плату за в’їзд на площу Ринок ми почали справляти з 1 листопада 2012 року і за два місяці зібрали 35 тисяч гривень, – каже А.Строїч. – Але про фінансовий показник я б говорив в останню чергу. Першочерговою метою цієї програми було перекрити транзитний рух транспорту площею Ринок, зменшити кількість машин, загазованість повітря на ній, щоб забезпечити комфорт і безпеку для пішоходів – мешканців та гостей нашого міста, підвищити туристичну привабливість центральної історико-архітектурної частини Івано-Франківська. І цієї мети ми однозначно досягли».    

 

Наступними кроками з реалізації програми «Обмеження руху – розширення можливостей», за словами А.Строїча, стануть обмеження зони паркування транспорту на майдані Шептицького та встановлення на вулицях центральної частини міста обмежуючих стовпчиків єдиного зразка, які перешкоджатимуть заїзду і паркуванню автотранспорту на тротуарах, пише ЗК.


28.01.2013 2212 13
Коментарі (13)

Олег 2013.01.28, 09:52
А я би зробив весь центр пішохідно-велосипедним. Прокласти велодоріжки, розширити тротуари, звузити проїзжі частини доріг центру так, щоб відбити бажання їздити по місту і засирати повітря. Залишити тільки смугу для спецтранспотру (швидка, МНС, міліція, громадський транспорт і, можливо, таксі....). МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ, А НЕ ДЛЯ МАШИН!
O 2013.01.28, 12:31
Ми не Європа. В нас ще довго не буде такого порядку. Справа не в машинах, а в свідомості нашого населення. В Європі, на відміну від пострадянського простору: 1) є в достатній кількості парковки. 2)немає вандалів, тому люди не тримають машини під вікнами, а спокійно залишають на стоянці. 3) люди масово їздять га велосипедах незалежно від статусу і посади. 4)Культура суспільства на значно вищому рівні, ніж у нас. Тому в Європі комфортно пересуватися і пішки, і на велосипеді, і на автомобілі.
1 2013.01.28, 11:12
таксисти якраз і є найбільшими засирачами і порушниками правил, зокрема паркування!
Chieftl до Олег 2013.01.28, 11:40
В Європі десь так і роблять. Ось, наприклад, Амстердам: http://nostradamvs.livejournal.com/404476.html В Європі вже давно порахували, що інфраструктура для машин, якщо авто має кожна сім'я коштує _колосальних_ коштів, навіть для Франції чи Німеччини. Тому там активно розвивають громадський транспорт і велосипеди, причому за бюджетний рахунок. Доходить до того, що французький Ренн, який не набагато більший за Франківськ, має метро ;)
Chieftl до 1 2013.01.28, 11:49
Щось не помітив, щоб таксисти більше порушували правила паркування ніж інші. В любому випадку "пускати в центр" - абсолютно не значить, що їм будуть дозволені порушення, якраз навпаки: будуть нагліти - до побачення, за периметр.
О 2013.01.28, 14:05
Chieftl, вам зручно стояти в заторах в громадському транспорті, чи бевхатися по вибоїнах, якими всипані наші дороги як після війни? Чому вважаєте що не потрібно ремонтувати дороги і робити транспортні розв"язки? Хіба доцільно оновлювати автопарк і вгробити його за два роки через невідремонтовані дороги? Автобус не літає, а так само їздить по тих самих дорогах, що і всі машини. А стосовно стоянок де попало - винні не машини чи водії, а загалом суспільство. Рагуль- він є рагуль незалежно чи має машину, чи ходить пішки. В нас проблем дуже-дуже багато, і паркування рагулів - це лише сота частина всіх наших проблем. Тому вважаю, що сама по собі заборона в"їзду в центр проблеми не вирішить. Наприклад, в автобусі, чи просто на тротуарі заборонено смітити і плювати насінням, але тим не менше місто схоже на смітник.
Chieftl 2013.01.28, 12:57
1) Це де? В Європі майже немає безплатних парковок. Парковка на вулиці крім того що переважно платна, ще й обмежена по часу (в середньому 2 години). В підземному паркінгу десь 2-3 євро година, щоправда на місяць значна знижка. І там ніхто не допустить нашого рагулізму типу "не знайшов парковки - можу стати посеред тротуару". 2) Мені чомусь завжди здавалося, що вандали швидше попсують машину під вікнами ніж проникнуть на огороджену стоянку :) Крім того, ви ж напевно чули, як майже щороку в Парижі негри палять машини? 3) Абсолютно вірно: для наших людей машина - це більше ніж машина, це статус, це понт. 4) То треба піднімати культуру, а то у нас зараз: їдь як хочеш, паркуйся де хочеш. Ве-таки, майже кожна сім'я в Західній Європі має авто, але на роботу і по місту їздять переважно громадський транспортом, чому? ;) Проценти легко знайти в інтернеті. Ніхто не каже, вже завтра всіх пересадити на ровери, чи заборонити машини. Просто наші водії хочуть від бюджету таке, що не можуть собі дозволити фінансувати навіть десь у Франції. Франківську потрібен в першу чергу нормальний громадський транспорт, дороги розвантажаться і у виграші будуть і водії також. Голі факти: Щоб ПОВНІСТЮ оновити весь громадський транспорт міста потрібно близько 150 млн. грн. Багато? Це дешевше ніж ОДНА дворівнева розв'язка, а інші? а мости? а дороги? а парковки?
Chieftl 2013.01.28, 14:37
Ви видрали одну фразу "а дороги?" з мого повідомлення і до неї придралися. :) Я напевно не точно висловився - дороги звісно ремонтувати треба, а от розширювати сенсу мало ще й дорого, а в центрі і неможливо. "стояти в заторах в громадському транспорті" - в Європі успішно долають затори саме пересаджуванням на громадський транспорт. Старі немічні люди і так у нас майже всі на тролейбусах/маршрутках пересуваються, а молодим здоровим точно нічого не станеться від 10 хв стояння ;) Ще раз нагадую, що суть не в тому щоб заборонити авто, а в тому що в першу чергу треба зайнятися громадським транспортом. Якщо половина залишить автівки вдома - вже величезний плюс. "Чому вважаєте що не потрібно робити транспортні розв"язки" - тому що треба десь знайти мільярди гривень, а весь бюджет міста 700 млн. на рік. Може відразу метро проектувати? :) Не забувайте, що кількість машин продовжує збільшуватись і цілком може збільшитися ще вдвічі за 10-15 років, і інфраструктури треба буде значно більше. А те що проблема значно глобальніша і вирішувати її треба комплексно - то тут ніхто і не сперечається. Звичайно треба штрафувати і за парковку, і за сміття під ноги. Також, окрім заборони в'їзду давно пора ввести мораторій на будівництво в центрі і на прилеглих вулицях. От будинок на розі Січових-Чорновола вже рік як завалися, а всі мають його в носі, легше десь нову "коробку" впихнути. :(
О 2013.01.28, 15:15
Частково я з вами погоджуюся. Але все те, про що ви пишете, неможливо досягти з допомогою штрафів і заборон. Має бути ще культурна пропаганда, виховання, прищеплення певних цінностей і стандартів. Коли людина не буде порушувати порядок чи створювати незручності не через те, що вбачатиме загрозу бути оштрафованою - а тому, а через те, що вважатиме таку поведінку ненормальною, позорною і негідною.
О 2013.01.28, 15:22
Пригадала історію, яку розказали мені друзі. Перебуваючи в Німеччині в гостях у родичів, заїхали машиною на парковку. Німець вийшов з машини, кинув монетку в паркомат і заїхав на стоянку. Ніяких шлагбаумів чи стовпчиків не було. Родич з України запитав: можна ж поставити машину і не платити - ніхто ж не контролює? Німець не зрозумів змісту запитання: це як так - не платити?
Воробець 2013.01.28, 16:51
Тут згадують, що треба вчити культурі, а хто вчити буде? Коли у нас ті , що вчать і провіряють – перші порушники. І ще одне запитання! Кого на велосипеді ВИ хочете побачити – Круця, Бахматюка, Захарченка, чи Вишиванюка?))) У нас пані Бабій розказує про водичку в ефірі, а здалось би про наболівші сьогоденні проблеми , як депутату облради))). 3-студія, ще щось десь колись скаже півслова, а обласна Галичина, все про сустрічі від яких толку мало.
1 2013.01.28, 19:51
Та мабуть все пройшло як і 2012р
abc 2013.01.28, 18:16
А що чути про горешумаХера із новорічної ночі, чи як і планувалось всі вже забути, а "герой" і далі вихваляєтся який він крутий...
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1806
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

935
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1075

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1053
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913