Після площі Ринок в’їзд транспорту в Івано-Франківську обмежать на майдан Шептицького

 

Головні завдання реалізації програми «Обмеження руху – розширення можливостей» – зменшення кількості автомобілів на площі Ринок та перекриття транзитного руху транспорту через неї – досягнуті, а наступним кроком стане обмеження зони паркування транспорту на майдані Шептицького.

 

Про це повідомив директор комунального підприємства «Технічний центр «Сервіс-Авто» Андрій Строїч. Він нагадав, що міська влада неодноразово робила спроби обмежити в’їзд у центральну історико-архітектурну заповідну зону Івано-Франківська та перекрити транзитний рух транспорту через площу Ринок, однак всі вони донедавна зазнавали невдач.

 

У 2005 році на вулицях Галицькій та Вітовського встановили шлагбауми і почали справляти плату за в’їзд на площу Ринок. За словами А. Строїча, нововведення тоді проіснувало три тижні, впродовж яких міська скарбниця офіційно поповнилась аж на 70 гривень. Потім невідомі ночами почали ламати шлагбауми. Спершу комунальники їх ще намагались лагодити, а згодом демонтували.

 

Незважаючи на дорожні знаки, які забороняли в’їзд, площею Ринок в обидві сторони й далі курсували не лише легкові автівки, водії яких через центр міста скорочували собі шлях, але і так звані «маршрутки» на Надвірну, що ставали на відстій на вулиці Старозамковій, а перед будівлею міської ратуші утворилася стихійна стоянка таксі. Два роки тому, наприкінці каденції попередньої міської ради, один із її депутатів знову запропонував перекрити проїзд площею Ринок, однак його пропозиція не знайшла підтримки у сесійній залі. І лише минулого року завдяки ухваленню новим складом міськради програми «Обмеження руху – розширення можливостей» нарешті вдалося суттєво розвантажити площу Ринок від транспорту і зробити в’їзд на неї платним.

 

«Плату за в’їзд на площу Ринок ми почали справляти з 1 листопада 2012 року і за два місяці зібрали 35 тисяч гривень, – каже А.Строїч. – Але про фінансовий показник я б говорив в останню чергу. Першочерговою метою цієї програми було перекрити транзитний рух транспорту площею Ринок, зменшити кількість машин, загазованість повітря на ній, щоб забезпечити комфорт і безпеку для пішоходів – мешканців та гостей нашого міста, підвищити туристичну привабливість центральної історико-архітектурної частини Івано-Франківська. І цієї мети ми однозначно досягли».    

 

Наступними кроками з реалізації програми «Обмеження руху – розширення можливостей», за словами А.Строїча, стануть обмеження зони паркування транспорту на майдані Шептицького та встановлення на вулицях центральної частини міста обмежуючих стовпчиків єдиного зразка, які перешкоджатимуть заїзду і паркуванню автотранспорту на тротуарах, пише ЗК.


28.01.2013 2245 13
Коментарі (13)

Олег 2013.01.28, 09:52
А я би зробив весь центр пішохідно-велосипедним. Прокласти велодоріжки, розширити тротуари, звузити проїзжі частини доріг центру так, щоб відбити бажання їздити по місту і засирати повітря. Залишити тільки смугу для спецтранспотру (швидка, МНС, міліція, громадський транспорт і, можливо, таксі....). МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ, А НЕ ДЛЯ МАШИН!
O 2013.01.28, 12:31
Ми не Європа. В нас ще довго не буде такого порядку. Справа не в машинах, а в свідомості нашого населення. В Європі, на відміну від пострадянського простору: 1) є в достатній кількості парковки. 2)немає вандалів, тому люди не тримають машини під вікнами, а спокійно залишають на стоянці. 3) люди масово їздять га велосипедах незалежно від статусу і посади. 4)Культура суспільства на значно вищому рівні, ніж у нас. Тому в Європі комфортно пересуватися і пішки, і на велосипеді, і на автомобілі.
1 2013.01.28, 11:12
таксисти якраз і є найбільшими засирачами і порушниками правил, зокрема паркування!
Chieftl до Олег 2013.01.28, 11:40
В Європі десь так і роблять. Ось, наприклад, Амстердам: http://nostradamvs.livejournal.com/404476.html В Європі вже давно порахували, що інфраструктура для машин, якщо авто має кожна сім'я коштує _колосальних_ коштів, навіть для Франції чи Німеччини. Тому там активно розвивають громадський транспорт і велосипеди, причому за бюджетний рахунок. Доходить до того, що французький Ренн, який не набагато більший за Франківськ, має метро ;)
Chieftl до 1 2013.01.28, 11:49
Щось не помітив, щоб таксисти більше порушували правила паркування ніж інші. В любому випадку "пускати в центр" - абсолютно не значить, що їм будуть дозволені порушення, якраз навпаки: будуть нагліти - до побачення, за периметр.
О 2013.01.28, 14:05
Chieftl, вам зручно стояти в заторах в громадському транспорті, чи бевхатися по вибоїнах, якими всипані наші дороги як після війни? Чому вважаєте що не потрібно ремонтувати дороги і робити транспортні розв"язки? Хіба доцільно оновлювати автопарк і вгробити його за два роки через невідремонтовані дороги? Автобус не літає, а так само їздить по тих самих дорогах, що і всі машини. А стосовно стоянок де попало - винні не машини чи водії, а загалом суспільство. Рагуль- він є рагуль незалежно чи має машину, чи ходить пішки. В нас проблем дуже-дуже багато, і паркування рагулів - це лише сота частина всіх наших проблем. Тому вважаю, що сама по собі заборона в"їзду в центр проблеми не вирішить. Наприклад, в автобусі, чи просто на тротуарі заборонено смітити і плювати насінням, але тим не менше місто схоже на смітник.
Chieftl 2013.01.28, 12:57
1) Це де? В Європі майже немає безплатних парковок. Парковка на вулиці крім того що переважно платна, ще й обмежена по часу (в середньому 2 години). В підземному паркінгу десь 2-3 євро година, щоправда на місяць значна знижка. І там ніхто не допустить нашого рагулізму типу "не знайшов парковки - можу стати посеред тротуару". 2) Мені чомусь завжди здавалося, що вандали швидше попсують машину під вікнами ніж проникнуть на огороджену стоянку :) Крім того, ви ж напевно чули, як майже щороку в Парижі негри палять машини? 3) Абсолютно вірно: для наших людей машина - це більше ніж машина, це статус, це понт. 4) То треба піднімати культуру, а то у нас зараз: їдь як хочеш, паркуйся де хочеш. Ве-таки, майже кожна сім'я в Західній Європі має авто, але на роботу і по місту їздять переважно громадський транспортом, чому? ;) Проценти легко знайти в інтернеті. Ніхто не каже, вже завтра всіх пересадити на ровери, чи заборонити машини. Просто наші водії хочуть від бюджету таке, що не можуть собі дозволити фінансувати навіть десь у Франції. Франківську потрібен в першу чергу нормальний громадський транспорт, дороги розвантажаться і у виграші будуть і водії також. Голі факти: Щоб ПОВНІСТЮ оновити весь громадський транспорт міста потрібно близько 150 млн. грн. Багато? Це дешевше ніж ОДНА дворівнева розв'язка, а інші? а мости? а дороги? а парковки?
Chieftl 2013.01.28, 14:37
Ви видрали одну фразу "а дороги?" з мого повідомлення і до неї придралися. :) Я напевно не точно висловився - дороги звісно ремонтувати треба, а от розширювати сенсу мало ще й дорого, а в центрі і неможливо. "стояти в заторах в громадському транспорті" - в Європі успішно долають затори саме пересаджуванням на громадський транспорт. Старі немічні люди і так у нас майже всі на тролейбусах/маршрутках пересуваються, а молодим здоровим точно нічого не станеться від 10 хв стояння ;) Ще раз нагадую, що суть не в тому щоб заборонити авто, а в тому що в першу чергу треба зайнятися громадським транспортом. Якщо половина залишить автівки вдома - вже величезний плюс. "Чому вважаєте що не потрібно робити транспортні розв"язки" - тому що треба десь знайти мільярди гривень, а весь бюджет міста 700 млн. на рік. Може відразу метро проектувати? :) Не забувайте, що кількість машин продовжує збільшуватись і цілком може збільшитися ще вдвічі за 10-15 років, і інфраструктури треба буде значно більше. А те що проблема значно глобальніша і вирішувати її треба комплексно - то тут ніхто і не сперечається. Звичайно треба штрафувати і за парковку, і за сміття під ноги. Також, окрім заборони в'їзду давно пора ввести мораторій на будівництво в центрі і на прилеглих вулицях. От будинок на розі Січових-Чорновола вже рік як завалися, а всі мають його в носі, легше десь нову "коробку" впихнути. :(
О 2013.01.28, 15:15
Частково я з вами погоджуюся. Але все те, про що ви пишете, неможливо досягти з допомогою штрафів і заборон. Має бути ще культурна пропаганда, виховання, прищеплення певних цінностей і стандартів. Коли людина не буде порушувати порядок чи створювати незручності не через те, що вбачатиме загрозу бути оштрафованою - а тому, а через те, що вважатиме таку поведінку ненормальною, позорною і негідною.
О 2013.01.28, 15:22
Пригадала історію, яку розказали мені друзі. Перебуваючи в Німеччині в гостях у родичів, заїхали машиною на парковку. Німець вийшов з машини, кинув монетку в паркомат і заїхав на стоянку. Ніяких шлагбаумів чи стовпчиків не було. Родич з України запитав: можна ж поставити машину і не платити - ніхто ж не контролює? Німець не зрозумів змісту запитання: це як так - не платити?
Воробець 2013.01.28, 16:51
Тут згадують, що треба вчити культурі, а хто вчити буде? Коли у нас ті , що вчать і провіряють – перші порушники. І ще одне запитання! Кого на велосипеді ВИ хочете побачити – Круця, Бахматюка, Захарченка, чи Вишиванюка?))) У нас пані Бабій розказує про водичку в ефірі, а здалось би про наболівші сьогоденні проблеми , як депутату облради))). 3-студія, ще щось десь колись скаже півслова, а обласна Галичина, все про сустрічі від яких толку мало.
1 2013.01.28, 19:51
Та мабуть все пройшло як і 2012р
abc 2013.01.28, 18:16
А що чути про горешумаХера із новорічної ночі, чи як і планувалось всі вже забути, а "герой" і далі вихваляєтся який він крутий...
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1947
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

450
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

458
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5719
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1559 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

622
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533