Пікельхельми, шоломи та гусарські шапки: франківець виготовляє військові головні убори (ФОТО/ВІДЕО)

Іванофранківець Анатолій Євстигнєєв вже десять років виготовляє та реставрує старовинні військові головні убори. Серед його робіт - пікельхельми, шоломи та гусарські шапки.

Для майстра ця справа насамперед - хобі, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Мені в руки потрапила схожа така кокарда, орлик. Я зацікавився, звідки він. Почав "копати інформацію", шукати. Познайомився з людьми, майстрами, які вже були на той час в Україні. Спробував, вийшло, сподобалося і так затягувало, затягувало і затягнуло", - ділиться реставратор.

Анатолій Євстигнєєв виготовляє убори німецької армії періоду Першої світової війни.

"У таких єгерські батальйони були, кулеметники, в таких - просто піхота. Вони дуже цікаві, вони мене приваблюють своїм виглядом, класні, як на мене. Кожна дитина, кожен хлопчик - у душі - вояка. Пістолети, автомати, палки. З цим бігають, граються. І якраз маленькі діти – маленькі іграшки, великі діти – великі іграшки", - говорить майстер.

Найчастіше Анатолій займається реставрацією уборів. Каже, що люди часто знаходять такі кашкети у себе на горищі. Їх викуповують колекціонери, а потім просять реставратора привести виріб до ладу.

Свою роботу над кашкетом Анатолій починає з деталей. Їх потрібно почистити. Деякі з них реставратор моделює та відновлює. Кожен головний убір Анатолій Євстигнєєв шиє власноруч.

"За сто років на деталях багато чого збирається. Наприклад, на цій кокарді, не вистачає трішки детальки, буду моделювати. Зроблю нову, вичеканю з латуні, додам, допаяю. Потім - чистка, а у цьому випадку - ще й пайка, малювання", - розповідає майстер.

Один кашкет Анатолій створює від тижня до місяця. За його словами, робота над кожним є кропіткою та індивідуальною. Майстер каже, що все має бути ідентичним з тими виробами, які солдати носили у той час.

Матеріал для своїх виробів Анатолій купує в інтернеті, багато чого, каже, знаходить на секонд-хенді.

"Як вони були тоді з фетру, то і зараз роблю з фетру. Як було зі шкіри, то роблю зі шкіри. Варіанти були шкіра, фетр, метал. Ну з металом трішки тяжче, - розповідає Анатолій Євстигнєєв. - Ця шапка куплена на секонд-хенді. З неї зріжеться все непотрібне, залишиться тільки ковпак. Потім ковпак робиться у форму. Після цього вже йде пропитка, лакування. В результаті ми отримуємо вже готовий взірець".

З такими замовленнями до Анатолія найчастіше звертаються колекціонери, працівники музеїв. Часто люди самі знаходять такі вироби і просять їх відновити. Більше тих, хто цінує такі речі, - за кордоном.


Читайте також:

Прикарпатка створює оригінальні прикраси із сухих квітів та епоксидної смоли (ВІДЕО)


13.03.2021 862
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

885
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1572 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2350
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2176 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1014

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

261
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

982
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

235
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930