Підтримка військових, розвиток освітньої галузі та безпека: очільник Ворохтянської громади про пріоритети в час війни

Що вдалося здійснити у Ворохтянській громаді у 2023 році?

Про це розповів голова Ворохтянської селищної громади Олег Дзем'юк в програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.

Як зауважив посадовець, загалом рік, що минув, видався успішним у фінансовому плані. Адже, з його слів, фактично був перевиконаний бюджет.

"Нам вдалося зреалізувати ряд важливих для громади проєктів. Найбільш важливий – це соціальний захист і допомога нашим військовослужбовцям. Насправді у нас працює ефективна програма підтримки військовослужбовців та їхніх сімей. Ми в сумі передбачили близько 7-8 мільйонів на такі потреби у бюджеті. Наші військовослужбовці, їхні сім'ї отримують матеріальну допомогу.

Також передбачили у бюджеті виплати для поранених та сімей загиблих захисників. І плануємо таку підтримку збільшувати, рухатися у тому напрямку, щоб наші військовослужбовці не залежно від того, чи вони зараз на передовій, чи вони вже вдома, щоб вони відчували, що мають підтримку від громади, від органів місцевого самоврядування", - каже Олег Дзем'юк.

Як додає очільник громади: торік вдалося реалізувати важливі проєкти - особливо в освітній галузі.

"Капітально відремонтували другий поверх садочка "Ліщинка" в селі Татарів. Там фактично створили три нові кабінети. І тепер діти й вихователі мають чудову можливість займатися в кращих умовах.

Також біля садочка відремонтували зливну каналізацію. Крім того, зробили чимало робіт в середині будівлі. У Ворохтянському ліцеї провели ремонт фоє, санвузлів. Зробили це на умовах співфінансування, з допомогою обласної ради.

Звичайно, у воєнний час ми фокусуємо увагу на тому, щоб підвищити рівні безпеки у громаді. Зокрема, йдеться про автодороги, адже в нас в Татарові є велике перехрестя. Це дорога Н-09 Мукачево-Львів і Р-24 Татарів-Кам'янець-Подільський.

Власне, цього року у співпраці зі Службою відновлення розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області вдалося втілити доволі складний та амбітний проєкт. Ми встановили світлофори й ця територія стала набагато безпечнішою.

Поруч облаштували також зупинку громадського транспорту з дотриманням відповідних правил безпеки. Надіємося, що на цій території буде безпечніше і пішоходам, і водіям.

Загалом у громаді непогана ситуація. Єдине, що не дає спокою, це те, що ми живемо в часі війни. Насправді це примушує більше мобілізовуватися, працювати й думати, щоб зосередитись на тому, як нам краще забезпечити наших військовослужбовців, які сьогодні на передовій", - резюмував Олег Дзем'юк. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Допомога ЗСУ та безпека в громаді: іванофранківці розповіли, які сфери вважають пріоритетними для міської влади


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497