Підсумки тижня. Популізм на прапорах

 

«Совкові» вихідні позначились кефіром, вилитим на Петра Симоненка під час першотравневого мітингу та судовим тріумфом Фірташа, змальованого командою фахових юристів ледь не жертвою політичних переслідувань з боку «світового зла» уособленого США, які вимагали екстрадиції українського олігарха через бізнес оборудки. В Івано-Франківську ж впевнено тримався політичний штиль на фоні традиційних городніх робіт та пікніків початку останнього місяця весни, який спробувала розбавити ВО «Свобода» власною акцією проти підняття тарифів на комунальні послуги для населення.

Недільне акція «свободівців» мала типовий характер: активісти з районів, місцевий актив плюс члени молодіжного партійного крила, які виконували роль прапороносців. Та й спікери традиційні. Єдина цікавинка – лівацькі гасла, використані «свободівцями» на кшталт: «Чим вищі тарифи, тим багатші олігархи!» На це можна дивитись під різними кутами. З одного боку населення не задоволено підняттям тарифів й «Свобода» як все ще одна з провідних політичних сил Прикарпаття, виражаючи волю мешканців краю та будучи фактично опозиційною до київської влади, має бути рупором протестних настроїв. З іншого – використання правими лівих гасел є сумним виразом тенденції підім’ятих під владу профспілок. Недільна акція мала бути аж ніяк не партійною…

«Профспілки проти передачі народної власності у відомчі руки», «Позиція профспілок: потрібно зберегти санаторно-курортне лікування і дитяче оздоровлення», «Профспілки будуть послідовно боротись за реалізацію вимог трудящих», - відносно свіжі заголовки новин з веб-сайту Федерації профспілок України, а разом з тим круглі столи з урядовцями, практику яких заклав ще минулий голова організації, ставленик регіоналів Василь Хара. Кажуть, з того часу там небагато помінялось, окрім портретів Президента в кабінетах керівників.

Наприкінці минулого року вчительська профспілка Івано-Франківська змогла організувати більш-менш пристойну акцію під стінами ОДА з чітким висловленням вимог. Саме акцію, бо захід пройшов в позаурочний час тому не претендував на статус страйку як тоді написали деякі наші ЗМІ. Голова Івано-Франківської профспілки працівників освіти Анна Гривнак цілком могла б не дозволити підходити до мікрофона Руслану Марцінківу, який на той час вже активно вів мерську виборчу кампанію. А так отримали знову акцію з не зовсім чітким соціальним забарвленням, мікс політики і соціалки, що вигідно перш за все політикам, а вже потім решті громадян.

Натомість на рівні тієї ж обласної ради після голосування за дозвіл розробки для компанії «Chevron» на території Івано-Франківщини сланцевого газу (коли до слова та ж  фракція «Свободи» була відсутня на сесії, начебто, щоб уникнути спекуляцій щодо корупційної складової голосування) жодних важливих енергетичних питань не ухвалювалось. Немає дієвих програм енергоефективності, немає податкових пільг для підприємців, які погодяться використовувати енергозберігаючі технології – нема й мови про зменшення використання енергетики , а відтак зміну тарифної сітки.

Якось забув написати, що на згадану недільну акцію «Свободи» в Івано-Франківську завітав Олег Тягнибок. Втім його спіч не викликав особливо зацікавлення мешканців та гостей міста. До сцени підійшло кілька десятків людей, та не більше. Звісно, це суб’єктивно, але важко зрозуміти навіщо Тягнибок, наприклад, говорив про Одеський припортовий завод в Івано-Франківську, коли згідно з урядовими планами, вже цього року уряд планує виставити на приватизацію франківський локомотиворемонтний завод, в зв’язку з цим деякі працівники можуть втратити роботу (а може й не деякі…) Люди люблять слухати про близькі і важливі для них речі не залежно чи готуються на місцевому рівні партійні аналітичні довідки для виступів політиків з Києва.

Громадський люстраційний комітет створив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації. Він містить інформацію про чиновників, яким багатостраждальним законом «Про очищення влади» заборонено обіймати посади в органах державної влади протягом 10 років. При цьому фактор заяви на звільнення очевидно не враховувався. Цікаво, що від Івано-Франківщини там можна знайти прізвища 42 осіб, більшість з яких працювали головами районних адміністрацій за президентства Януковича як ось багаторічний голова Тлумацької РДА Василь Сенів чи колишній очільник Косівської РДА Ярослав Шинкарук. Також там можна знайти прізвище Петра Шкутяка, який очолював Долинську РДА за двох президентів (вересень 2009 – листопад 2011), хоч він й звільнився за власним бажанням задовго до подій Революції гідності та, як кажуть, під «роздачу» потрапив.

Однією з скандальних повідомлень тижня стала новина, яку поширив сайт «Галка» щодо кримінальної справи проти колишнього голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка та Василя Бруса за фактом зловживання владою. Начебто, йдеться про ймовірне зловживання з використанням державних коштів на території «Синьогори» в селі Гута. Справу, закриту десять років тому, почали переглядати через можливу необ’єктивність розслідування. Важко повірити, що реальне розслідування з залученням матеріалів та свідків таки буде вестися. Надто вже міцно пустив коріння на Прикарпатті сам Вишиванюк, який залишився чи не єдиним головою Івано-Франківської ОДА з часу проголошення Незалежності, що залишив помітний слід в розвитку області. Подейкують, що навіть зараз Вишиванюк, який не так вже давно говорив, що працюватиме з Віктором Януковичем до 2020 року, через наближених людей в чиновницькому апараті  точково впливає на процеси в області.  

Окремо хочеться привітати іванофранківців з Днем міста! З нагоди свята хочеться побажати мешканцям міста віри у власні сили та віри в те, що завдяки спільним зусиллям та адекватній міській владі Івано-Франківськ в майбутньому по-справжньому розкриє власний потенціал.

 

http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47904


08.05.2015 Василь Кедик 2260 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727