Підсумки тижня. Не зовсім святкові рефлексії

 

Традиційний період політичного затишшя в Івано-Франківську, зумовлений затяжними вихідними, після «совкового» першотравня продовжився святкуванням Дня пам’яті та примирення, чергової річниці Дня міста, традиційним Святом ковалів та ярмарками, які заполонили центр. Та навіть друга частина вихідних надала певні цікаві інформприводи.

В соцмережах жваво обговорювалось встановлення бруківки на вулиці Коновальця поряд з університетом права імені Короля Данила Галицького. Сам цей факт в порівняння з однотипними містить деякий прихований, глибший контекст. Кілька метрів бруківки, викладених «вишиванкою», стали першим подібним прецендентом в Івано-Франківську хоч, наприклад, в тому ж Кам’янці-Подільському тротуари давно «одягнулися» в національну символіку. Обговорення ж велось не про вигляд бруківки, а стосовно вартості робіт. Як зазначив керівник департаменту ЖКГ Михайло Смушак, тротуарна вишиванка завдовжки 200 метрів коштувала 440 тис. грн. Ці витрати між собою розділили міський бюджет та згаданий університет. В обговореннях користувачі соцмереж натякали на те, що ціна завищена. Однак, можливо, основна причина полягає в тому, що насправді мало хто з мешканців Івано-Франківська цікавиться розподілом коштів міського бюджету. Скажімо, цього року з бюджету міста 300 тис. грн. піде на освітлення телевежі. Натомість на придбання пандусів (яких ой як у нас бракує) передбачено близько 100 тис.грн. Знайти логіку тут досить важко, а чи й взагалі можливо.

На тижні місто отримало приємний подарунок у вигляді чеського тролейбуса (б/у), але разом з тим стало відомо, що «Електроавтотранс» не планує найближчим часом купувати нові автобуси. Саме ж наведення ладу в Івано-Франківську, чого від комунальників активно вимагав міський голова до Дня міста, подарувало ряд приємних сюрпризів для містян як ось встановлення кількох кованих скульптур на вулиці Т.Шевченка, ініціювання розміщення десяти (на все місто) антипаркувальних стовпчиків з кріпленням для велосипедів чи нанесення першої в місті розмітки велопереїзду на вулиці Грушевського. Щодо останнього втім маємо певну недоречність, адже досі немає жодного знаку, що там не пішохідних перехід, а саме велопереїзд. Але навіть не це важливо – цікаво звернути увагу на мотивацію намагань комунальників. Міська влада прагне підняти рейтинг перед місцевими виборами, а окремі її представники розуміючи всю скруту теперішнього становища прагнуть зробити все, щоб залишитись на власних посадах. Та у всій цій ситуації є один позитив – новий міський голова, навряд, залишить людей з старої команди Анушкевичуса. Зрештою, будь-яка плинність кадрів є шансом на зміни. Тому з такого можна лише порадіти.

Одним з перших сигналів початку нового витка політичного процесу в Івано-Франківську стало обрання Петра Шкутяка головою івано-франківського осередку пропрезидентської  партії «Солідарність». Шкутяка вже встиг привітати нардеп Олександр Шевченко, який не так давно вів з ним запеклу боротьбу для обрання до Верховної Ради від Івано-Франківська. Не останню роль в такому виборі, вірогідно, відіграла роль батька адже Зіновій Шкутяк останнім часом користується довірою голови Івано-Франківської ОДА, відтак наближений до влади. Змінивши позиціонування Петро Шкутяк додасть балів президентській партії перед місцевими виборами. Але чи не буде від цього більше мінусів для молодого політика враховуючи нинішні політичні рейтинги. Для того, щоб робити висновки потрібен певний час.

Місцеві «ударівці» спільно з «Громадським форумом Івано-Франківська» (Юрій Соловей) ініціюють «Народні Праймеріс» (попереднє обрання кандидатів від партії самими виборцями). Як іміджевий крок – ідея цікава. Однак питання полягає в самій процедурі її реалізації. Свого часу таку ініціативу публічно запустив Сергій Тігіпко зі своєю «Сильною Україною». Не варто нагадувати з ким потім співпрацювали люди, які пройшли «тігіпківські праймеріс».  

 При щойно відкритому Офісі реформ в Івано-Франківську, який покликаний доносити до населення інформацію  про адміністративно-територіальну реформу (директор Д.Дзвінчук) обрано керівництво профільних напрямків Громадської ради. Прізвища: Романюк, Волковецький, Олійник, Шкутяк (старший). Старі кадри знову в шоколаді. Можна не сумніватись, ті хто прагне бути ближче до влади час від часу з’являтимуться в схожих інституціях. Колода все ж має обмежену кількість ігрових карт, а помічені карти,безперечно, кращі, ніж невідомі нові.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=47934


16.05.2015 Василь Кедик 2380 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

469
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1261
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2189 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2986
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2937
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587