Підсумки тижня. Не зовсім святкові рефлексії

 

Традиційний період політичного затишшя в Івано-Франківську, зумовлений затяжними вихідними, після «совкового» першотравня продовжився святкуванням Дня пам’яті та примирення, чергової річниці Дня міста, традиційним Святом ковалів та ярмарками, які заполонили центр. Та навіть друга частина вихідних надала певні цікаві інформприводи.

В соцмережах жваво обговорювалось встановлення бруківки на вулиці Коновальця поряд з університетом права імені Короля Данила Галицького. Сам цей факт в порівняння з однотипними містить деякий прихований, глибший контекст. Кілька метрів бруківки, викладених «вишиванкою», стали першим подібним прецендентом в Івано-Франківську хоч, наприклад, в тому ж Кам’янці-Подільському тротуари давно «одягнулися» в національну символіку. Обговорення ж велось не про вигляд бруківки, а стосовно вартості робіт. Як зазначив керівник департаменту ЖКГ Михайло Смушак, тротуарна вишиванка завдовжки 200 метрів коштувала 440 тис. грн. Ці витрати між собою розділили міський бюджет та згаданий університет. В обговореннях користувачі соцмереж натякали на те, що ціна завищена. Однак, можливо, основна причина полягає в тому, що насправді мало хто з мешканців Івано-Франківська цікавиться розподілом коштів міського бюджету. Скажімо, цього року з бюджету міста 300 тис. грн. піде на освітлення телевежі. Натомість на придбання пандусів (яких ой як у нас бракує) передбачено близько 100 тис.грн. Знайти логіку тут досить важко, а чи й взагалі можливо.

На тижні місто отримало приємний подарунок у вигляді чеського тролейбуса (б/у), але разом з тим стало відомо, що «Електроавтотранс» не планує найближчим часом купувати нові автобуси. Саме ж наведення ладу в Івано-Франківську, чого від комунальників активно вимагав міський голова до Дня міста, подарувало ряд приємних сюрпризів для містян як ось встановлення кількох кованих скульптур на вулиці Т.Шевченка, ініціювання розміщення десяти (на все місто) антипаркувальних стовпчиків з кріпленням для велосипедів чи нанесення першої в місті розмітки велопереїзду на вулиці Грушевського. Щодо останнього втім маємо певну недоречність, адже досі немає жодного знаку, що там не пішохідних перехід, а саме велопереїзд. Але навіть не це важливо – цікаво звернути увагу на мотивацію намагань комунальників. Міська влада прагне підняти рейтинг перед місцевими виборами, а окремі її представники розуміючи всю скруту теперішнього становища прагнуть зробити все, щоб залишитись на власних посадах. Та у всій цій ситуації є один позитив – новий міський голова, навряд, залишить людей з старої команди Анушкевичуса. Зрештою, будь-яка плинність кадрів є шансом на зміни. Тому з такого можна лише порадіти.

Одним з перших сигналів початку нового витка політичного процесу в Івано-Франківську стало обрання Петра Шкутяка головою івано-франківського осередку пропрезидентської  партії «Солідарність». Шкутяка вже встиг привітати нардеп Олександр Шевченко, який не так давно вів з ним запеклу боротьбу для обрання до Верховної Ради від Івано-Франківська. Не останню роль в такому виборі, вірогідно, відіграла роль батька адже Зіновій Шкутяк останнім часом користується довірою голови Івано-Франківської ОДА, відтак наближений до влади. Змінивши позиціонування Петро Шкутяк додасть балів президентській партії перед місцевими виборами. Але чи не буде від цього більше мінусів для молодого політика враховуючи нинішні політичні рейтинги. Для того, щоб робити висновки потрібен певний час.

Місцеві «ударівці» спільно з «Громадським форумом Івано-Франківська» (Юрій Соловей) ініціюють «Народні Праймеріс» (попереднє обрання кандидатів від партії самими виборцями). Як іміджевий крок – ідея цікава. Однак питання полягає в самій процедурі її реалізації. Свого часу таку ініціативу публічно запустив Сергій Тігіпко зі своєю «Сильною Україною». Не варто нагадувати з ким потім співпрацювали люди, які пройшли «тігіпківські праймеріс».  

 При щойно відкритому Офісі реформ в Івано-Франківську, який покликаний доносити до населення інформацію  про адміністративно-територіальну реформу (директор Д.Дзвінчук) обрано керівництво профільних напрямків Громадської ради. Прізвища: Романюк, Волковецький, Олійник, Шкутяк (старший). Старі кадри знову в шоколаді. Можна не сумніватись, ті хто прагне бути ближче до влади час від часу з’являтимуться в схожих інституціях. Колода все ж має обмежену кількість ігрових карт, а помічені карти,безперечно, кращі, ніж невідомі нові.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=47934


16.05.2015 Василь Кедик 1885 0
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

816
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11136 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

140

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

660

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1050
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

691
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886