Підполковник Ігор Сорокопуд: "Той, хто не хоче працювати, і служити не захоче"

 

Міські військові комісаріати проводять відбір для комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом віком від 18 до 40 років. Держава гарантує контрактникам грошове забезпечення, одноразову матеріальну допомогу протягом року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, одноразове харчування, забезпечення гуртожитком.

 

Детальніше про військову службу за контрактом спілкуємося з військовим комісаром Івано-Франківська, підполковником Ігорем Сорокопудом.

 

«Вже на протязі останніх 5 років активно проводиться робота щодо переходу Збройних Сил України й інших військових формувань на військову службу за контрактом. Наприклад, державна прикордонна служба на протязі останніх 4-5 років уже не здійснює призив на строкову військову службу. Вони вже остаточно перейшли на службу за контрактом», - пояснює військовий комісар Івано-Франківська, підполковник Ігор Сорокопуд.

 

Україна ще не скоро перейде на контрактну армію?

Зараз є багато розмов, що у 2013 році відмінять призив. Це не є так. Є указ про проведення призовів у 2013 році. Юнаки які думають що відсидяться, переховаються – нехай на це не розраховують. Вони просто йдуть на порушення закону і законодавства. Чітко і ясно зазначено Президентом України Віктором Януковичем, що перехід на війському службу за контрактом планується у 2017 році. Тому що для створення професійної армії, необхідно її впершу чергу забезпечити матеріально, військовослужбовців заохотити фінансово військовослужбовців, підняти соціальні гарантії.

 

Що пропонують військовослужбовцям за контрактом?

В першу чергу перехід на військову службу за контрактом проводиться у частинах перспективного складу. Це високо мобільні десантні війська, це військово-морські сили та інші. На сьогоднішній день грошове забезпечення становить від 1500 гривень за першій місяць служби для рядового. У таких військах як високо мобільні десантні війська, військово-морські сили, заработня плата для рядового контрактної служби по першому місяцю служби становить від 3 тисяч гривень. Офіцерського складу – від 4500 гривень на місяць. Звичайно вже через рік вона буде піднята.

 

Крім того, кожен військовослужбовець контрактної служби забезпечується трьох разовим харчування щоденно. Крім вихідних днів. Військовослужбовці, які не бажають харчуватися за рахунок держави, можуть отримувати грошову компенсацію. Так само для військовослужбовців встановлена 30 денна відпустка, надається право навчання у вищих навчальних закладах на заочній формі навчання. До рочі, такого права не мають військовослужбовців строкової слуби.

 

Який шлях чекає на молодого чоловіка, аби почати службу за контрактом?

Тим юнакам чи військовозобов’язаним, у яких виникло бажання проходити військову службу за контрактом, необхідно звернутися у військовий комісаріат за місцем проживання, маючи при собі необхідні документи. Цього громадянина ми ознайомимо з переліком військових частин. На які посади туди приймають, яка там забезпеченість житлом, чи надається гуртожиток. Вкажемо розмір заробітної плати.

 

Пропонуємо службу не тільки в Івано-Франківську чи у Львові, а й по всій Україні. В нас є запити командирів частин на проходження військової служби за контрактом. Після того як громадянин визначиться, в якій частині він хоче проходити військову службу, ми його направляємо у військову частину для вивчення його командиром частини. Там він здає нормативи з фізичної підготовки та професійно-психологічний відбір - це проводиться у вигляді тестів. Якщо командир частини задоволений кандидатурою і він бажає його бачити військовослужбовцем, йому надається письмова згода. Після того він повертається назад у військовий комісаріат, де на нього оформляється особова справа. Збираються відповідні документи і він через обласний військовий комісаріат напрявляється для проходження військової служби у частину.

 

Є певні вікові обмеження? Можливо необхно мати певну освіту?

Вимоги до військовослужбовців для служби за контрактом це, в першу чергу, вік – від 18 до 40 років. Освіта повинна бути не нижча повної середньої освіти. Тобто юнак який досяг 18 річного віку і закінчив 11 класів може розглядатися як кандилаи для прийому на військову службу за контрактом. І що важливо, він має бути придатний до військової служби за станом здоровя. І, звчиайно, не мати судимості.

 

Служба за контрактом популярна? Люди ідуть?

Після того як підняли соціальні гарантії для військовослужбовців, підняли фінансове забезпечення, заробітню плату, інтерес в молоді до служби за контрактом появився. Зараз більшість молоді, які виявляють бажання вступити на службу за контрактом, хочуть проходити військову службу у високо мобільних десантних військах. На даний час ми тісно співпрацюємо з військовою частиною, яка дислокується у місті Львові. І напрявляємо хлопців для служби туди.

 

Зараз активніше молодь почала цікавитися службою за контрактом. Можливо тому, що зараз проблематичне питання із працевлаштуванням.

 

Яка потреба у контрактниках?

На сьогоднішній день встановлено планове завдання по відбору і призиву на військову службу за контрактом для міста Івано-Франківська на перше півріччя 2013 року біля 30 чоловік. На середину лютого є вже біля 10 чоловік. Вони зараз вивчаються командирами частин, оформляються особові справи і незабаром вони будуть призвані на військову службу за контрактом. Якщо буде більше бажаючих, значить швидше виконаємо програму бажаючих перезоду служби на контрактну основу.

 

А призовники на строкову службу погоджуються служити за контрактом?

Серед осіб, які зараз відібрані, які готові вступити на службу за контарктом, в основному громадяни, які відслужили строкову військову службу. Тобто вони побачили і зрозуміли, що таке військова служба, вони побачили як проходять військову службу за контрактом, як вони живуть. Повернулися після армії додому і стикнулися з відсутністю роботи. І вони вирішили служити за контарктом.

 

Серед призовників звичайно є бажаючі, але це ті, що хочуть служити і паралельно навчатися, бо повязують своє життя з роботою в правоохоронних органах. А той хто не хоче працювати, і служити не захоче.


Коментарі (1)

svoboda 2013.02.20, 19:01
зАГАНЯЮТЬ ТАК ЩО ГРОШЕЙ НЕ ЗАХОЧЕТЕ.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

404
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

673
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1192
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2529
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1374
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2031 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

706

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

765

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1668

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1653
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

358
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

466
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18373
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7491
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3666
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1054
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10786
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

303
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

300
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

493
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

456
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

692