Підполковник Ігор Сорокопуд: "Той, хто не хоче працювати, і служити не захоче"

 

Міські військові комісаріати проводять відбір для комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом віком від 18 до 40 років. Держава гарантує контрактникам грошове забезпечення, одноразову матеріальну допомогу протягом року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, одноразове харчування, забезпечення гуртожитком.

 

Детальніше про військову службу за контрактом спілкуємося з військовим комісаром Івано-Франківська, підполковником Ігорем Сорокопудом.

 

«Вже на протязі останніх 5 років активно проводиться робота щодо переходу Збройних Сил України й інших військових формувань на військову службу за контрактом. Наприклад, державна прикордонна служба на протязі останніх 4-5 років уже не здійснює призив на строкову військову службу. Вони вже остаточно перейшли на службу за контрактом», - пояснює військовий комісар Івано-Франківська, підполковник Ігор Сорокопуд.

 

Україна ще не скоро перейде на контрактну армію?

Зараз є багато розмов, що у 2013 році відмінять призив. Це не є так. Є указ про проведення призовів у 2013 році. Юнаки які думають що відсидяться, переховаються – нехай на це не розраховують. Вони просто йдуть на порушення закону і законодавства. Чітко і ясно зазначено Президентом України Віктором Януковичем, що перехід на війському службу за контрактом планується у 2017 році. Тому що для створення професійної армії, необхідно її впершу чергу забезпечити матеріально, військовослужбовців заохотити фінансово військовослужбовців, підняти соціальні гарантії.

 

Що пропонують військовослужбовцям за контрактом?

В першу чергу перехід на військову службу за контрактом проводиться у частинах перспективного складу. Це високо мобільні десантні війська, це військово-морські сили та інші. На сьогоднішній день грошове забезпечення становить від 1500 гривень за першій місяць служби для рядового. У таких військах як високо мобільні десантні війська, військово-морські сили, заработня плата для рядового контрактної служби по першому місяцю служби становить від 3 тисяч гривень. Офіцерського складу – від 4500 гривень на місяць. Звичайно вже через рік вона буде піднята.

 

Крім того, кожен військовослужбовець контрактної служби забезпечується трьох разовим харчування щоденно. Крім вихідних днів. Військовослужбовці, які не бажають харчуватися за рахунок держави, можуть отримувати грошову компенсацію. Так само для військовослужбовців встановлена 30 денна відпустка, надається право навчання у вищих навчальних закладах на заочній формі навчання. До рочі, такого права не мають військовослужбовців строкової слуби.

 

Який шлях чекає на молодого чоловіка, аби почати службу за контрактом?

Тим юнакам чи військовозобов’язаним, у яких виникло бажання проходити військову службу за контрактом, необхідно звернутися у військовий комісаріат за місцем проживання, маючи при собі необхідні документи. Цього громадянина ми ознайомимо з переліком військових частин. На які посади туди приймають, яка там забезпеченість житлом, чи надається гуртожиток. Вкажемо розмір заробітної плати.

 

Пропонуємо службу не тільки в Івано-Франківську чи у Львові, а й по всій Україні. В нас є запити командирів частин на проходження військової служби за контрактом. Після того як громадянин визначиться, в якій частині він хоче проходити військову службу, ми його направляємо у військову частину для вивчення його командиром частини. Там він здає нормативи з фізичної підготовки та професійно-психологічний відбір - це проводиться у вигляді тестів. Якщо командир частини задоволений кандидатурою і він бажає його бачити військовослужбовцем, йому надається письмова згода. Після того він повертається назад у військовий комісаріат, де на нього оформляється особова справа. Збираються відповідні документи і він через обласний військовий комісаріат напрявляється для проходження військової служби у частину.

 

Є певні вікові обмеження? Можливо необхно мати певну освіту?

Вимоги до військовослужбовців для служби за контрактом це, в першу чергу, вік – від 18 до 40 років. Освіта повинна бути не нижча повної середньої освіти. Тобто юнак який досяг 18 річного віку і закінчив 11 класів може розглядатися як кандилаи для прийому на військову службу за контрактом. І що важливо, він має бути придатний до військової служби за станом здоровя. І, звчиайно, не мати судимості.

 

Служба за контрактом популярна? Люди ідуть?

Після того як підняли соціальні гарантії для військовослужбовців, підняли фінансове забезпечення, заробітню плату, інтерес в молоді до служби за контрактом появився. Зараз більшість молоді, які виявляють бажання вступити на службу за контрактом, хочуть проходити військову службу у високо мобільних десантних військах. На даний час ми тісно співпрацюємо з військовою частиною, яка дислокується у місті Львові. І напрявляємо хлопців для служби туди.

 

Зараз активніше молодь почала цікавитися службою за контрактом. Можливо тому, що зараз проблематичне питання із працевлаштуванням.

 

Яка потреба у контрактниках?

На сьогоднішній день встановлено планове завдання по відбору і призиву на військову службу за контрактом для міста Івано-Франківська на перше півріччя 2013 року біля 30 чоловік. На середину лютого є вже біля 10 чоловік. Вони зараз вивчаються командирами частин, оформляються особові справи і незабаром вони будуть призвані на військову службу за контрактом. Якщо буде більше бажаючих, значить швидше виконаємо програму бажаючих перезоду служби на контрактну основу.

 

А призовники на строкову службу погоджуються служити за контрактом?

Серед осіб, які зараз відібрані, які готові вступити на службу за контарктом, в основному громадяни, які відслужили строкову військову службу. Тобто вони побачили і зрозуміли, що таке військова служба, вони побачили як проходять військову службу за контрактом, як вони живуть. Повернулися після армії додому і стикнулися з відсутністю роботи. І вони вирішили служити за контарктом.

 

Серед призовників звичайно є бажаючі, але це ті, що хочуть служити і паралельно навчатися, бо повязують своє життя з роботою в правоохоронних органах. А той хто не хоче працювати, і служити не захоче.


Коментарі (1)

svoboda 2013.02.20, 19:01
зАГАНЯЮТЬ ТАК ЩО ГРОШЕЙ НЕ ЗАХОЧЕТЕ.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

949
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

765
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1887
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3229
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2545
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2535

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

220

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

726

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

681

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1586
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

349
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

686
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

606
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

323
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

377
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27020
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

836
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19667
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

420
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

392
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

725
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1309 3