
Купити резину та диски — це спочатку проаналізувати безліч параметрів. Найбільший попит мають доступні литі диски невеликих розмірів. Адже у великих і дорогих автомобілів престижних марок оригінальні легкосплавні колісні диски зазвичай в основній комплектації або клієнт замовляє їх відразу при покупці автомобіля. Однак і власники недорогих компактних машин також часто хочуть підібрати хай недорогі, але гарні та практичні колеса. Щоб легко знайти оптимальне співвідношення ціна/якість перш ніж купити диски та резину, варто перевірити основні їхні характеристики.
Основні критерії правильного вибору резини та дисків на автомобіль
Перш ніж диски та резину купити варто врахувати такі параметри:
- наявність відповідних сертифікатів;
- кількість спиць в дисках;
- якість хромованих дисків та особливості їхнього кріплення.
Сертифікати якості переконують в тому, що виробники під час виготовлення коліс орієнтувалися на світові вимоги, щодо якості. Але треба не тільки запросити наявність сертифікатів взагалі, а переконатися, що є документи, які підтверджують високі стандарти виготовлення саме колісного диска чи шини.
Велика кількість товстих спиць — один із секретів стійкості диска. Шини диски варто вибирати з такими особливостями, оскільки стан наших доріг неналежний.
Хромовані диски — це бажання багатьох водіїв. Та перш ніж купувати їх, варто приділити максимум уваги якості покриття. Хром-покриття досить дороге і складне в нанесенні, тому такі диски не можуть бути надто дешевими.
Ще один важливий аспект при виборі диска – його кріплення. Найчастіше легкосплавні диски вимагають довших кріпильних болтів або об'ємніших гайок для кріплення. Не варто намагатися замінити ці кріплення від стандартних сталевих дисків, оскільки вони точно не підійдуть.
Купити резину високої якості варто з урахуванням того, що кожна країна має свій стандарт:
- TUV (Німеччина);
- SAE (міжнародна спільнота);
- JWL, VIA (Японія).
Кожна організація розробила свою програму тестування – реакція на удари, навантаження, герметичність та інше. І тільки перевіривши колеса за своєю індивідуальною програмою, вони поступають в продаж.
Класифікація
Шини мають певну класифікацію за типами автомобілів, для яких вони призначені. Шини купити можна для:
- позашляховиків;
- мікроавтобусів та комерційних автомобілів;
- вантажних машин та мотоциклів.
Тоді як сезоном можуть бути зимовими, літніми на універсальними.
За малюнком протектор може бути:
- базовим ненаправлений симетричний;
- спрямований симетричний;
- спрямований асиметричний.
Кожен має свої переваги та недоліки. Базовий – це рисунок, який симетричний між собою у різних частинах. Це найпростіший тип малюнка, що використовується у недорогих шинах. Вони не тільки недорогі, але прості у монтажі — просто неможливо встановити їх в неправильному напрямку.
Шини із симетричним спрямованим малюнком протектора гарантують ефективне видалення води, бруду та інше. Але потрібно слідкувати за тим, щоб правильно їх встановити.
Спрямований асиметричний малюнок протектора — це коли права і ліва сторони протектора не симетричні між собою. Одночасно відповідають за покращення керованості та/або гальмування на сухій дорозі, але чудово справляється з брудом, снігом та інше.
Аналіз основних параметрів вибору резини на автомобіль дозволить не розгубитися серед значного асортименту виробників. А також раціонально вкласти гроші в їхню купівлю — гармонійно поєднуючи якість, безпечність та стильність коліс.
Партнерський матеріал