Підбір резини на автомобіль: параметри правильного вибору

Купити резину та диски — це спочатку проаналізувати безліч параметрів. Найбільший попит мають доступні литі диски невеликих розмірів. Адже у великих і дорогих автомобілів престижних марок оригінальні легкосплавні колісні диски зазвичай в основній комплектації або клієнт замовляє їх відразу при покупці автомобіля. Однак і власники недорогих компактних машин також часто хочуть підібрати хай недорогі, але гарні та практичні колеса. Щоб легко знайти оптимальне співвідношення ціна/якість перш ніж купити диски та резину, варто перевірити основні їхні характеристики.

Основні критерії правильного вибору резини та дисків на автомобіль

Перш ніж диски та резину купити варто врахувати такі параметри:

  • наявність відповідних сертифікатів;
  • кількість спиць в дисках;
  • якість хромованих дисків та особливості їхнього кріплення.

Сертифікати якості переконують в тому, що виробники під час виготовлення коліс орієнтувалися на світові вимоги, щодо якості. Але треба не тільки запросити наявність сертифікатів взагалі, а переконатися, що є документи, які підтверджують високі стандарти виготовлення саме колісного диска чи шини.

Велика кількість товстих спиць — один із секретів стійкості диска. Шини диски варто вибирати з такими особливостями, оскільки стан наших доріг неналежний.

Хромовані диски — це бажання багатьох водіїв. Та перш ніж купувати їх, варто приділити максимум уваги якості покриття. Хром-покриття досить дороге і складне в нанесенні, тому такі диски не можуть бути надто дешевими.

Ще один важливий аспект при виборі диска – його кріплення. Найчастіше легкосплавні диски вимагають довших кріпильних болтів або об'ємніших гайок для кріплення. Не варто намагатися замінити ці кріплення від стандартних сталевих дисків, оскільки вони точно не підійдуть.

Купити резину високої якості варто з урахуванням того, що кожна країна має свій стандарт:

  • TUV (Німеччина);
  • SAE (міжнародна спільнота);
  • JWL, VIA (Японія).

Кожна організація розробила свою програму тестування – реакція на удари, навантаження, герметичність та інше. І тільки перевіривши колеса за своєю індивідуальною програмою, вони поступають в продаж.

Класифікація

Шини мають певну класифікацію за типами автомобілів, для яких вони призначені. Шини купити можна для:

  • позашляховиків;
  • мікроавтобусів та комерційних автомобілів;
  • вантажних машин та мотоциклів.

Тоді як сезоном можуть бути зимовими, літніми на універсальними.

За малюнком протектор може бути:

  • базовим ненаправлений симетричний;
  • спрямований симетричний;
  • спрямований асиметричний.

Кожен має свої переваги та недоліки. Базовий – це рисунок, який симетричний між собою у різних частинах. Це найпростіший тип малюнка, що використовується у недорогих шинах. Вони не тільки недорогі, але прості у монтажі — просто неможливо встановити їх в неправильному напрямку.

Шини із симетричним спрямованим малюнком протектора гарантують ефективне видалення води, бруду та інше. Але потрібно слідкувати за тим, щоб правильно їх встановити.

Спрямований асиметричний малюнок протектора — це коли права і ліва сторони протектора не симетричні між собою. Одночасно відповідають за покращення керованості та/або гальмування на сухій дорозі, але чудово справляється з брудом, снігом та інше.

Аналіз основних параметрів вибору резини на автомобіль дозволить не розгубитися серед значного асортименту виробників. А також раціонально вкласти гроші в їхню купівлю — гармонійно поєднуючи якість, безпечність та стильність коліс.

Партнерський матеріал


23.11.2022 741
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

8871 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1190
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

638
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5689
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1542
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1404

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

484

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1300

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1131

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1030
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

375
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

435
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1385
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

446
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

712
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5755
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

467
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

328
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

663 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1109
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

962