Підбір резини на автомобіль: параметри правильного вибору

Купити резину та диски — це спочатку проаналізувати безліч параметрів. Найбільший попит мають доступні литі диски невеликих розмірів. Адже у великих і дорогих автомобілів престижних марок оригінальні легкосплавні колісні диски зазвичай в основній комплектації або клієнт замовляє їх відразу при покупці автомобіля. Однак і власники недорогих компактних машин також часто хочуть підібрати хай недорогі, але гарні та практичні колеса. Щоб легко знайти оптимальне співвідношення ціна/якість перш ніж купити диски та резину, варто перевірити основні їхні характеристики.

Основні критерії правильного вибору резини та дисків на автомобіль

Перш ніж диски та резину купити варто врахувати такі параметри:

  • наявність відповідних сертифікатів;
  • кількість спиць в дисках;
  • якість хромованих дисків та особливості їхнього кріплення.

Сертифікати якості переконують в тому, що виробники під час виготовлення коліс орієнтувалися на світові вимоги, щодо якості. Але треба не тільки запросити наявність сертифікатів взагалі, а переконатися, що є документи, які підтверджують високі стандарти виготовлення саме колісного диска чи шини.

Велика кількість товстих спиць — один із секретів стійкості диска. Шини диски варто вибирати з такими особливостями, оскільки стан наших доріг неналежний.

Хромовані диски — це бажання багатьох водіїв. Та перш ніж купувати їх, варто приділити максимум уваги якості покриття. Хром-покриття досить дороге і складне в нанесенні, тому такі диски не можуть бути надто дешевими.

Ще один важливий аспект при виборі диска – його кріплення. Найчастіше легкосплавні диски вимагають довших кріпильних болтів або об'ємніших гайок для кріплення. Не варто намагатися замінити ці кріплення від стандартних сталевих дисків, оскільки вони точно не підійдуть.

Купити резину високої якості варто з урахуванням того, що кожна країна має свій стандарт:

  • TUV (Німеччина);
  • SAE (міжнародна спільнота);
  • JWL, VIA (Японія).

Кожна організація розробила свою програму тестування – реакція на удари, навантаження, герметичність та інше. І тільки перевіривши колеса за своєю індивідуальною програмою, вони поступають в продаж.

Класифікація

Шини мають певну класифікацію за типами автомобілів, для яких вони призначені. Шини купити можна для:

  • позашляховиків;
  • мікроавтобусів та комерційних автомобілів;
  • вантажних машин та мотоциклів.

Тоді як сезоном можуть бути зимовими, літніми на універсальними.

За малюнком протектор може бути:

  • базовим ненаправлений симетричний;
  • спрямований симетричний;
  • спрямований асиметричний.

Кожен має свої переваги та недоліки. Базовий – це рисунок, який симетричний між собою у різних частинах. Це найпростіший тип малюнка, що використовується у недорогих шинах. Вони не тільки недорогі, але прості у монтажі — просто неможливо встановити їх в неправильному напрямку.

Шини із симетричним спрямованим малюнком протектора гарантують ефективне видалення води, бруду та інше. Але потрібно слідкувати за тим, щоб правильно їх встановити.

Спрямований асиметричний малюнок протектора — це коли права і ліва сторони протектора не симетричні між собою. Одночасно відповідають за покращення керованості та/або гальмування на сухій дорозі, але чудово справляється з брудом, снігом та інше.

Аналіз основних параметрів вибору резини на автомобіль дозволить не розгубитися серед значного асортименту виробників. А також раціонально вкласти гроші в їхню купівлю — гармонійно поєднуючи якість, безпечність та стильність коліс.

Партнерський матеріал


23.11.2022 771
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17818
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1587
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3715
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

740
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7806
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1846 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582