Підбір резини на автомобіль: параметри правильного вибору

Купити резину та диски — це спочатку проаналізувати безліч параметрів. Найбільший попит мають доступні литі диски невеликих розмірів. Адже у великих і дорогих автомобілів престижних марок оригінальні легкосплавні колісні диски зазвичай в основній комплектації або клієнт замовляє їх відразу при покупці автомобіля. Однак і власники недорогих компактних машин також часто хочуть підібрати хай недорогі, але гарні та практичні колеса. Щоб легко знайти оптимальне співвідношення ціна/якість перш ніж купити диски та резину, варто перевірити основні їхні характеристики.

Основні критерії правильного вибору резини та дисків на автомобіль

Перш ніж диски та резину купити варто врахувати такі параметри:

  • наявність відповідних сертифікатів;
  • кількість спиць в дисках;
  • якість хромованих дисків та особливості їхнього кріплення.

Сертифікати якості переконують в тому, що виробники під час виготовлення коліс орієнтувалися на світові вимоги, щодо якості. Але треба не тільки запросити наявність сертифікатів взагалі, а переконатися, що є документи, які підтверджують високі стандарти виготовлення саме колісного диска чи шини.

Велика кількість товстих спиць — один із секретів стійкості диска. Шини диски варто вибирати з такими особливостями, оскільки стан наших доріг неналежний.

Хромовані диски — це бажання багатьох водіїв. Та перш ніж купувати їх, варто приділити максимум уваги якості покриття. Хром-покриття досить дороге і складне в нанесенні, тому такі диски не можуть бути надто дешевими.

Ще один важливий аспект при виборі диска – його кріплення. Найчастіше легкосплавні диски вимагають довших кріпильних болтів або об'ємніших гайок для кріплення. Не варто намагатися замінити ці кріплення від стандартних сталевих дисків, оскільки вони точно не підійдуть.

Купити резину високої якості варто з урахуванням того, що кожна країна має свій стандарт:

  • TUV (Німеччина);
  • SAE (міжнародна спільнота);
  • JWL, VIA (Японія).

Кожна організація розробила свою програму тестування – реакція на удари, навантаження, герметичність та інше. І тільки перевіривши колеса за своєю індивідуальною програмою, вони поступають в продаж.

Класифікація

Шини мають певну класифікацію за типами автомобілів, для яких вони призначені. Шини купити можна для:

  • позашляховиків;
  • мікроавтобусів та комерційних автомобілів;
  • вантажних машин та мотоциклів.

Тоді як сезоном можуть бути зимовими, літніми на універсальними.

За малюнком протектор може бути:

  • базовим ненаправлений симетричний;
  • спрямований симетричний;
  • спрямований асиметричний.

Кожен має свої переваги та недоліки. Базовий – це рисунок, який симетричний між собою у різних частинах. Це найпростіший тип малюнка, що використовується у недорогих шинах. Вони не тільки недорогі, але прості у монтажі — просто неможливо встановити їх в неправильному напрямку.

Шини із симетричним спрямованим малюнком протектора гарантують ефективне видалення води, бруду та інше. Але потрібно слідкувати за тим, щоб правильно їх встановити.

Спрямований асиметричний малюнок протектора — це коли права і ліва сторони протектора не симетричні між собою. Одночасно відповідають за покращення керованості та/або гальмування на сухій дорозі, але чудово справляється з брудом, снігом та інше.

Аналіз основних параметрів вибору резини на автомобіль дозволить не розгубитися серед значного асортименту виробників. А також раціонально вкласти гроші в їхню купівлю — гармонійно поєднуючи якість, безпечність та стильність коліс.

Партнерський матеріал


23.11.2022 725
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2598
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1623 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3696
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5485
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1714
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2123

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

213

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

227

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

425

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

913
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

512
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

796
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2497 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

560
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

902
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4947
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

763
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

690
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

626
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

428
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

754
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

915 2