П'ять питань Департаменту освіти про карантин у Франківську

Світ заполонив коронавірус, люди самоізолюються, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших, влада закрила школи на вимушені канікули.

Та наскільки виправданий другий карантин для дітей в школах, як будуть компенсувати шкільну програму та чи позначиться це на випускниках, — Фіртці розповіла заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.


Наталю, два тижні карантину взимку і майже три весною. Наскільки виправдані такі заходи та хто приймає рішення щодо закриття навчальних закладів?

Насправді, це у народі так називають “карантин”, але у першому випадку були “додаткові канікули”. І вводили їх для того, щоб запобігти подальшому поширенню ГРВІ та інших гострих респіраторних захворювань. Адже тоді кількість дітей, які не відвідували школи через хвороби, була 20%, а це вже межа, яка визначена санітарним регламентом. Тому, разом із медиками, Департамент освіти й науки прийняв рішення ввести обмежувальні заходи, щоб хвороби не поширювалися далі. Зараз же ми маємо призупинене навчання зовсім з іншої причини — загальнонаціональний карантин. Щоб уникнути скупчення дітей в одному місці та запобігти поширенню коронавірусної інфекції — прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, не тільки школи. Батьки зараз активно цікавляться, чи буде введена дистанційна форма навчання, я відповідаю — ми над цим працюємо.

А як будуть компенсувати навчальну програму дітей?

Є варіант, що влітку продовжать навчання, щоб наздогнати всі теми, котрі не встигли пройти? Компенсувати проходження тем будемо через дистанційне навчання, але наскільки це буде ефективним — покаже час. Сумлінність виконання завдання — це зона відповідальності, як керівництва школи, так і учнів, а також їхніх батьків. Маю сказати, що кожен навчальний заклад має автономію, тобто все, що відбувається всередині — вирішує керівництво школи. А зобов'язати когось робити щось ми не маємо права, можемо тільки рекомендувати.

Зараз поки рекомендуємо закладам переходити на дистанційне навчання, але наскільки це допоможе компенсувати програму — поки говорити рано. Також у законі чітко прописано, що навчання у школах закінчується 1 липня (ред. - разом із державною підсумковою атестацією). Чи буде продовжено навчання для дітей — ми ще не знаємо, бо такі речі вирішує міністерство. Можливий навіть варіант, що пролонгують карантин у школах, але знову ж таки буде видно з часом. Поки я такою інформацією не володію.

Розкажіть трохи більше про дистанційну програму — що вона міститиме, як виглядатиме?

Ми у департаменті розробили інструкцію дистанційного навчання. Там прописали, як має виглядати така форма, ось приклад: відеоуроки, виконання завдань онлайн, посилання на електронні підручники, які має прочитати учень, презентації. Тут також своєрідним викликом є й умови вчителя — чи має комп'ютер вдома, доступ до мережі інтернет. Навіть обговорювали можливість проведення своєрідних уроків для дітей через телебачення, але це поки тільки на рівні ідеї.

Завдання керівництва школи — слідкувати за дотриманням всіх правил та допомагати учням і вчителям. Наскільки я знаю, деякі директори шкіл вже зобов'язали своїх вчителів зареєструватися на платформі Classroom, щоб потрохи освоювати новий вид навчання. Це допоможе керівництву шкіл спостерігати чи виконується навчальна програма і наскільки сумлінно учні роблять завдання. Також, я знаю, що у кожному класі є група у Viber, де батьки вирішують — переходити на дистанційне навчання чи ні, там можуть обговорювати завдання вчителів та спілкуватися із класним керівником. Я не можу сказати, що дистанційне навчання — це гірша форма, просто вона трохи інша, і до цього треба звикнути.

Якщо говорити про цьогорічних випускників, як ви вважаєте, чи не позначиться карантин на них?

Зараз кожен одинадцятикласник мав би обрати три основні предмети, які він хоче здавати на ЗНО та один додатковий. Як на мене — карантин, це навіть краще для них, адже вони матимуть можливість не відволікатися на ті предмети, з яких вони не складають екзамени. Це гарна можливість і відпочити від постійного навчання, і зробити акцент на потрібних предметах.

Якщо говорити про фінансову сторону — втрачаються якісь кошти від введення карантину і хто буде компенсовувати?

Взяти до прикладу заробітну плату вчителів: згідно з роз'ясненнями Міністерства освіти й науки, вона залишається на тому ж рівні, що й була. Ніхто позбавляти людей зарплати не буде, адже запровадження карантину не залежить від них, так само, як закриття шкіл через стихійні лиха, чи ремонт, або профілактику, як це було взимку. Тому переживати не варто.

Електроенергія і подача тепла у школах не потрібна в той час, коли дітей немає, тому їх можна відрегулювати так, щоб навіть зекономити у час карантину. Дезінфекція в закладах проводиться так, як і проводилась до того, нічого не змінилося. Якщо вирішать зробити додаткову дезінфекцію в школах, то таке рішення прийматиме очільник міста та комісія із надзвичайних ситуацій, але швидше всього, що фінансування виділятимуть із бюджету міста. Тому говорити, про якісь серйозні фінансові втрати поки немає сенсу.


19.03.2020 5297
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5245 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2291 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1722
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2211
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4118

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

267

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

337

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

406

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

798
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

152
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

283
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

455
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

183
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

310 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

628
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

922
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5471
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

521