П'ять питань Департаменту освіти про карантин у Франківську

Світ заполонив коронавірус, люди самоізолюються, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших, влада закрила школи на вимушені канікули.

Та наскільки виправданий другий карантин для дітей в школах, як будуть компенсувати шкільну програму та чи позначиться це на випускниках, — Фіртці розповіла заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.


Наталю, два тижні карантину взимку і майже три весною. Наскільки виправдані такі заходи та хто приймає рішення щодо закриття навчальних закладів?

Насправді, це у народі так називають “карантин”, але у першому випадку були “додаткові канікули”. І вводили їх для того, щоб запобігти подальшому поширенню ГРВІ та інших гострих респіраторних захворювань. Адже тоді кількість дітей, які не відвідували школи через хвороби, була 20%, а це вже межа, яка визначена санітарним регламентом. Тому, разом із медиками, Департамент освіти й науки прийняв рішення ввести обмежувальні заходи, щоб хвороби не поширювалися далі. Зараз же ми маємо призупинене навчання зовсім з іншої причини — загальнонаціональний карантин. Щоб уникнути скупчення дітей в одному місці та запобігти поширенню коронавірусної інфекції — прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, не тільки школи. Батьки зараз активно цікавляться, чи буде введена дистанційна форма навчання, я відповідаю — ми над цим працюємо.

А як будуть компенсувати навчальну програму дітей?

Є варіант, що влітку продовжать навчання, щоб наздогнати всі теми, котрі не встигли пройти? Компенсувати проходження тем будемо через дистанційне навчання, але наскільки це буде ефективним — покаже час. Сумлінність виконання завдання — це зона відповідальності, як керівництва школи, так і учнів, а також їхніх батьків. Маю сказати, що кожен навчальний заклад має автономію, тобто все, що відбувається всередині — вирішує керівництво школи. А зобов'язати когось робити щось ми не маємо права, можемо тільки рекомендувати.

Зараз поки рекомендуємо закладам переходити на дистанційне навчання, але наскільки це допоможе компенсувати програму — поки говорити рано. Також у законі чітко прописано, що навчання у школах закінчується 1 липня (ред. - разом із державною підсумковою атестацією). Чи буде продовжено навчання для дітей — ми ще не знаємо, бо такі речі вирішує міністерство. Можливий навіть варіант, що пролонгують карантин у школах, але знову ж таки буде видно з часом. Поки я такою інформацією не володію.

Розкажіть трохи більше про дистанційну програму — що вона міститиме, як виглядатиме?

Ми у департаменті розробили інструкцію дистанційного навчання. Там прописали, як має виглядати така форма, ось приклад: відеоуроки, виконання завдань онлайн, посилання на електронні підручники, які має прочитати учень, презентації. Тут також своєрідним викликом є й умови вчителя — чи має комп'ютер вдома, доступ до мережі інтернет. Навіть обговорювали можливість проведення своєрідних уроків для дітей через телебачення, але це поки тільки на рівні ідеї.

Завдання керівництва школи — слідкувати за дотриманням всіх правил та допомагати учням і вчителям. Наскільки я знаю, деякі директори шкіл вже зобов'язали своїх вчителів зареєструватися на платформі Classroom, щоб потрохи освоювати новий вид навчання. Це допоможе керівництву шкіл спостерігати чи виконується навчальна програма і наскільки сумлінно учні роблять завдання. Також, я знаю, що у кожному класі є група у Viber, де батьки вирішують — переходити на дистанційне навчання чи ні, там можуть обговорювати завдання вчителів та спілкуватися із класним керівником. Я не можу сказати, що дистанційне навчання — це гірша форма, просто вона трохи інша, і до цього треба звикнути.

Якщо говорити про цьогорічних випускників, як ви вважаєте, чи не позначиться карантин на них?

Зараз кожен одинадцятикласник мав би обрати три основні предмети, які він хоче здавати на ЗНО та один додатковий. Як на мене — карантин, це навіть краще для них, адже вони матимуть можливість не відволікатися на ті предмети, з яких вони не складають екзамени. Це гарна можливість і відпочити від постійного навчання, і зробити акцент на потрібних предметах.

Якщо говорити про фінансову сторону — втрачаються якісь кошти від введення карантину і хто буде компенсовувати?

Взяти до прикладу заробітну плату вчителів: згідно з роз'ясненнями Міністерства освіти й науки, вона залишається на тому ж рівні, що й була. Ніхто позбавляти людей зарплати не буде, адже запровадження карантину не залежить від них, так само, як закриття шкіл через стихійні лиха, чи ремонт, або профілактику, як це було взимку. Тому переживати не варто.

Електроенергія і подача тепла у школах не потрібна в той час, коли дітей немає, тому їх можна відрегулювати так, щоб навіть зекономити у час карантину. Дезінфекція в закладах проводиться так, як і проводилась до того, нічого не змінилося. Якщо вирішать зробити додаткову дезінфекцію в школах, то таке рішення прийматиме очільник міста та комісія із надзвичайних ситуацій, але швидше всього, що фінансування виділятимуть із бюджету міста. Тому говорити, про якісь серйозні фінансові втрати поки немає сенсу.


19.03.2020 5669
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

908
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1337
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3441
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5195
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1529
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1856

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

727

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1527

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1601
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

641
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2329 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2154
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

733
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4773
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

611
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8301
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

501
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

286
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

608
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

767 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

937