П'ять питань Департаменту освіти про карантин у Франківську

Світ заполонив коронавірус, люди самоізолюються, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших, влада закрила школи на вимушені канікули.

Та наскільки виправданий другий карантин для дітей в школах, як будуть компенсувати шкільну програму та чи позначиться це на випускниках, — Фіртці розповіла заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.


Наталю, два тижні карантину взимку і майже три весною. Наскільки виправдані такі заходи та хто приймає рішення щодо закриття навчальних закладів?

Насправді, це у народі так називають “карантин”, але у першому випадку були “додаткові канікули”. І вводили їх для того, щоб запобігти подальшому поширенню ГРВІ та інших гострих респіраторних захворювань. Адже тоді кількість дітей, які не відвідували школи через хвороби, була 20%, а це вже межа, яка визначена санітарним регламентом. Тому, разом із медиками, Департамент освіти й науки прийняв рішення ввести обмежувальні заходи, щоб хвороби не поширювалися далі. Зараз же ми маємо призупинене навчання зовсім з іншої причини — загальнонаціональний карантин. Щоб уникнути скупчення дітей в одному місці та запобігти поширенню коронавірусної інфекції — прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, не тільки школи. Батьки зараз активно цікавляться, чи буде введена дистанційна форма навчання, я відповідаю — ми над цим працюємо.

А як будуть компенсувати навчальну програму дітей?

Є варіант, що влітку продовжать навчання, щоб наздогнати всі теми, котрі не встигли пройти? Компенсувати проходження тем будемо через дистанційне навчання, але наскільки це буде ефективним — покаже час. Сумлінність виконання завдання — це зона відповідальності, як керівництва школи, так і учнів, а також їхніх батьків. Маю сказати, що кожен навчальний заклад має автономію, тобто все, що відбувається всередині — вирішує керівництво школи. А зобов'язати когось робити щось ми не маємо права, можемо тільки рекомендувати.

Зараз поки рекомендуємо закладам переходити на дистанційне навчання, але наскільки це допоможе компенсувати програму — поки говорити рано. Також у законі чітко прописано, що навчання у школах закінчується 1 липня (ред. - разом із державною підсумковою атестацією). Чи буде продовжено навчання для дітей — ми ще не знаємо, бо такі речі вирішує міністерство. Можливий навіть варіант, що пролонгують карантин у школах, але знову ж таки буде видно з часом. Поки я такою інформацією не володію.

Розкажіть трохи більше про дистанційну програму — що вона міститиме, як виглядатиме?

Ми у департаменті розробили інструкцію дистанційного навчання. Там прописали, як має виглядати така форма, ось приклад: відеоуроки, виконання завдань онлайн, посилання на електронні підручники, які має прочитати учень, презентації. Тут також своєрідним викликом є й умови вчителя — чи має комп'ютер вдома, доступ до мережі інтернет. Навіть обговорювали можливість проведення своєрідних уроків для дітей через телебачення, але це поки тільки на рівні ідеї.

Завдання керівництва школи — слідкувати за дотриманням всіх правил та допомагати учням і вчителям. Наскільки я знаю, деякі директори шкіл вже зобов'язали своїх вчителів зареєструватися на платформі Classroom, щоб потрохи освоювати новий вид навчання. Це допоможе керівництву шкіл спостерігати чи виконується навчальна програма і наскільки сумлінно учні роблять завдання. Також, я знаю, що у кожному класі є група у Viber, де батьки вирішують — переходити на дистанційне навчання чи ні, там можуть обговорювати завдання вчителів та спілкуватися із класним керівником. Я не можу сказати, що дистанційне навчання — це гірша форма, просто вона трохи інша, і до цього треба звикнути.

Якщо говорити про цьогорічних випускників, як ви вважаєте, чи не позначиться карантин на них?

Зараз кожен одинадцятикласник мав би обрати три основні предмети, які він хоче здавати на ЗНО та один додатковий. Як на мене — карантин, це навіть краще для них, адже вони матимуть можливість не відволікатися на ті предмети, з яких вони не складають екзамени. Це гарна можливість і відпочити від постійного навчання, і зробити акцент на потрібних предметах.

Якщо говорити про фінансову сторону — втрачаються якісь кошти від введення карантину і хто буде компенсовувати?

Взяти до прикладу заробітну плату вчителів: згідно з роз'ясненнями Міністерства освіти й науки, вона залишається на тому ж рівні, що й була. Ніхто позбавляти людей зарплати не буде, адже запровадження карантину не залежить від них, так само, як закриття шкіл через стихійні лиха, чи ремонт, або профілактику, як це було взимку. Тому переживати не варто.

Електроенергія і подача тепла у школах не потрібна в той час, коли дітей немає, тому їх можна відрегулювати так, щоб навіть зекономити у час карантину. Дезінфекція в закладах проводиться так, як і проводилась до того, нічого не змінилося. Якщо вирішать зробити додаткову дезінфекцію в школах, то таке рішення прийматиме очільник міста та комісія із надзвичайних ситуацій, але швидше всього, що фінансування виділятимуть із бюджету міста. Тому говорити, про якісь серйозні фінансові втрати поки немає сенсу.


19.03.2020 5600
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

613
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2471
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1336
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1964 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1651

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7465
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

274
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675