П'ять питань Департаменту освіти про карантин у Франківську

Світ заполонив коронавірус, люди самоізолюються, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших, влада закрила школи на вимушені канікули.

Та наскільки виправданий другий карантин для дітей в школах, як будуть компенсувати шкільну програму та чи позначиться це на випускниках, — Фіртці розповіла заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.


Наталю, два тижні карантину взимку і майже три весною. Наскільки виправдані такі заходи та хто приймає рішення щодо закриття навчальних закладів?

Насправді, це у народі так називають “карантин”, але у першому випадку були “додаткові канікули”. І вводили їх для того, щоб запобігти подальшому поширенню ГРВІ та інших гострих респіраторних захворювань. Адже тоді кількість дітей, які не відвідували школи через хвороби, була 20%, а це вже межа, яка визначена санітарним регламентом. Тому, разом із медиками, Департамент освіти й науки прийняв рішення ввести обмежувальні заходи, щоб хвороби не поширювалися далі. Зараз же ми маємо призупинене навчання зовсім з іншої причини — загальнонаціональний карантин. Щоб уникнути скупчення дітей в одному місці та запобігти поширенню коронавірусної інфекції — прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, не тільки школи. Батьки зараз активно цікавляться, чи буде введена дистанційна форма навчання, я відповідаю — ми над цим працюємо.

А як будуть компенсувати навчальну програму дітей?

Є варіант, що влітку продовжать навчання, щоб наздогнати всі теми, котрі не встигли пройти? Компенсувати проходження тем будемо через дистанційне навчання, але наскільки це буде ефективним — покаже час. Сумлінність виконання завдання — це зона відповідальності, як керівництва школи, так і учнів, а також їхніх батьків. Маю сказати, що кожен навчальний заклад має автономію, тобто все, що відбувається всередині — вирішує керівництво школи. А зобов'язати когось робити щось ми не маємо права, можемо тільки рекомендувати.

Зараз поки рекомендуємо закладам переходити на дистанційне навчання, але наскільки це допоможе компенсувати програму — поки говорити рано. Також у законі чітко прописано, що навчання у школах закінчується 1 липня (ред. - разом із державною підсумковою атестацією). Чи буде продовжено навчання для дітей — ми ще не знаємо, бо такі речі вирішує міністерство. Можливий навіть варіант, що пролонгують карантин у школах, але знову ж таки буде видно з часом. Поки я такою інформацією не володію.

Розкажіть трохи більше про дистанційну програму — що вона міститиме, як виглядатиме?

Ми у департаменті розробили інструкцію дистанційного навчання. Там прописали, як має виглядати така форма, ось приклад: відеоуроки, виконання завдань онлайн, посилання на електронні підручники, які має прочитати учень, презентації. Тут також своєрідним викликом є й умови вчителя — чи має комп'ютер вдома, доступ до мережі інтернет. Навіть обговорювали можливість проведення своєрідних уроків для дітей через телебачення, але це поки тільки на рівні ідеї.

Завдання керівництва школи — слідкувати за дотриманням всіх правил та допомагати учням і вчителям. Наскільки я знаю, деякі директори шкіл вже зобов'язали своїх вчителів зареєструватися на платформі Classroom, щоб потрохи освоювати новий вид навчання. Це допоможе керівництву шкіл спостерігати чи виконується навчальна програма і наскільки сумлінно учні роблять завдання. Також, я знаю, що у кожному класі є група у Viber, де батьки вирішують — переходити на дистанційне навчання чи ні, там можуть обговорювати завдання вчителів та спілкуватися із класним керівником. Я не можу сказати, що дистанційне навчання — це гірша форма, просто вона трохи інша, і до цього треба звикнути.

Якщо говорити про цьогорічних випускників, як ви вважаєте, чи не позначиться карантин на них?

Зараз кожен одинадцятикласник мав би обрати три основні предмети, які він хоче здавати на ЗНО та один додатковий. Як на мене — карантин, це навіть краще для них, адже вони матимуть можливість не відволікатися на ті предмети, з яких вони не складають екзамени. Це гарна можливість і відпочити від постійного навчання, і зробити акцент на потрібних предметах.

Якщо говорити про фінансову сторону — втрачаються якісь кошти від введення карантину і хто буде компенсовувати?

Взяти до прикладу заробітну плату вчителів: згідно з роз'ясненнями Міністерства освіти й науки, вона залишається на тому ж рівні, що й була. Ніхто позбавляти людей зарплати не буде, адже запровадження карантину не залежить від них, так само, як закриття шкіл через стихійні лиха, чи ремонт, або профілактику, як це було взимку. Тому переживати не варто.

Електроенергія і подача тепла у школах не потрібна в той час, коли дітей немає, тому їх можна відрегулювати так, щоб навіть зекономити у час карантину. Дезінфекція в закладах проводиться так, як і проводилась до того, нічого не змінилося. Якщо вирішать зробити додаткову дезінфекцію в школах, то таке рішення прийматиме очільник міста та комісія із надзвичайних ситуацій, але швидше всього, що фінансування виділятимуть із бюджету міста. Тому говорити, про якісь серйозні фінансові втрати поки немає сенсу.


19.03.2020 5693
Коментарі ()

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

262
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5395
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

364

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5661
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883