П'ять міфів про COVID-19, які ніяк не вмирають

Боротьба з фейками вже давно є нагальною проблемою людства. Проте з настанням пандемії COVID-19 хвиля фейків та міфів почала вражати своїми розмірами.

Деякі міфи й досі вкорінені в розумах людей попри всі намагання спростувати їх.  Навіть за наявності сильних свідчень протилежного, віру людей в певні речі важко змінити, пише УП. Життя з посиланням на Scientific American. 

Які ж міфи виявились особливо живучими?

Міф 1. Новий коронавірус було спроєктовано в китайській лабораторії

Через те, що перші спалахи вірусу стали в Китаї, в місті Ухань, президент США Дональд Трамп, без жодних сильних доказів заявив, що вірус витік з уханської лабораторії. 

Після цього навіть розпочалися поширюватись конспірологічні теорії, що вірус було спроєктовано як біологічну зброю.

Ці твердження категорично відкидаються службами розвідки США.

Наразі існує науковий консенсус, що новий вірус має повністю природне походження.

"Даних, які б підтверджували, що стався випадковий витік з лабораторії наразі теж немає", каже китайській вірусолог Ші Женглі.  

Міф 2. COVID-19 не важчий за грип

Знову ж таки президент Трамп неодноразово повторював на початку пандемії, що хвороба нічим не відрізняється від грипу. 

І хоча наразі чітко визначити летальність COVID-19 не так просто, епідеміологи стверджують, що вона вище за летальність від грипу.

За підрахунками Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) від грипу штатах щороку гине  від 12 000 до 61 000 людей.

Станом на 20 серпня в США від COVID-19 загинуло 173 000 людей. 

До того ж люди хоча б частково мають імунітет проти грипу завдяки вакцинації чи після попередніх зустрічей з вірусом.

Отож ні, новий коронавірус це не "просто грип".

Міф 3. Маски не потрібні 

Дійсно, ранні рекомендації щодо носіння масок від CDC та WHO були суперечливими та непослідовними.

Але наразі у сфері громадського здоров'я панує консенсус підкріплений чисельними дослідженнями: маски стримують розповсюдження вірусу. 

Проте попри всі докази, люди й досі відмовляються їх носити, вважаючи, що ця вимога порушує їхні права та свободи.

Міф 4. Гідроксихлорохін  ефективне лікування проти COVID-19

Коли одне маленьке французьке дослідження, яке тепер всі критикують, припустило, що ліки проти малярії можуть бути ефективні в боротьбі з новим вірусом, Дональд Трамп та інші почали рекламувати препарат попри все новіші докази того, що він не працює.

Спочатку адміністрація з контролю ліків та харчових продуктів США (FDA) схвалила гідроксихлорохін та хлорохін для деяких пацієнтів з COVID-19. 

Проте потім FDA видала нові рекомендації, в яких застерігала щодо прийому цих ліків. 

Також декілька досліджень показало, що згадані ліки не є ефективною профілактикою захворювання для тих, хто мав контакт з хворими на COVID-19.

Міф 5. Ми можемо отримати колективний імунітет, якщо просто дозволимо вірусу вільно циркулювати у соціумі

На початку пандемії були спекуляції щодо політики, які обрали Велика Британія та Швеція.

Здавалося, що уряди цих країн вирішили дозволити вірусу вільно поширюватись до досягнення колективного імунітету.

Проте Велика Британія потім ввела повноцінний карантин.

А щодо успіху шведської стратегії й досі є певні сумніви.

Експерти вважають, що для того, щоб розвинувся колективний імунітет, потрібно, щоб на захворювання перехворіло 60-70% населення.

І враховуючи рівень летальності вірусу, це може завершитись мільйонами смертей.

Наприклад, Швеція має суттєво більше випадків смертей, ніж сусідні країни.

І економіка все одно постраждала попри рішення не вводити карантин.


21.08.2020 2075
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1575
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1016
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1277 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3734 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33870
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2834

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

355

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

751

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1696

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1065
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

631
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

509
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

886
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1984
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12200
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1496
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1279
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

539
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

252
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

321
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

367
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1259