28 червня, 170 незрячих отримали змогу дізнатися про свої права безпосередньо з основного закону України – Конституції.
«Це було моєю мрією», - розказує пані Сніжана Кравченко, ініціатор даного заходу,- «аби люди з проблемами зору могли не відчувати себе обмеженими. На жаль, в нас мало хто звертає увагу на ці проблеми, та сьогодні завдяки допомозі Олександра Шевченка ми змогли зробити ще одну добру справу».
Першим отримав нагоду ознайомитися з Конституцією України 75-річний заслужений утосівець (член обласного осередку українського товариства сліпих) Петро Іванович Федчишин. Чоловік з 13 років не бачить, шрифт Брайля вивчав у спецшколі. Петро Іванович хизується, що «відтепер зможе захищати свої права». Натомість 24-річна студентка Мах Олена розповіла, що в нас поки не має бібліотек для незрячих.
«В таких випадках нам допомагають друзі, одногрупники та викладачі», - зізнається Олена.
Ідея випустити Конституцію для незрячих належить Сніжані Кравченко, викладачу Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Майже три місяці тому пані Сніжана звернулася до Олександра Шевченка по фінансову підтримку, а ще два місяці пішло на сам друк, адже це кропітка пр
аця,що потребує часу.
«Я не знав, що в нас є ще й такі проблеми. Не уявляв, що ми вперше в Україні випустили Конституцію шрифтом Брайля»,- говорить Олександр Шевченко.
Опісля сліпі мали нагоду поспілкувалися з директором Буковелю. Пан Шевченко пообіцяв подумати, яким чином в туристичному комплексі створити належні умови для відпочинку незрячих. Також Олександр Леонідович зачепив тему проведення Олімпійських ігор 2022 у Карпатах.
«Саме ця подія наблизить Прикарпаття та Україну, зокрема, до європейських стандартів», - наголосив Олександр Шевченко.