Перші в незалежній Україні. В ІФНМУ відбулась зустріч випускників 1992 року (фото)

 

 

Цей випуск був першим для Івано-Франківського медичного інституту за часів Незалежності.

 

У 1992 році на урочистій церемонії вручення дипломів випускникам вперше звучав Гімн України. 25 років потому тодішні студенти, а нині успішні медики і науковці, зустрілися в рідній Alma Mater.

 

Близько 80 людей зібралися суботнім ранком, 16 вересня, у внутрішньому дворику університету. Нині серед випускників 1992 року є три доктори медичних наук, професори, які очолюють кафедри ІФНМУ. Це професори Іван Тітов, Наталія Воронич-Семченко та Вікторія Гриб. Є чимало кандидатів медичних наук, доцентів, організаторів охорони здоров’я, Заслужених лікарів України.

 

Дехто з випускників сьогодні працює за кордоном. З далекого американського штату Пенсильванія до Франківська прилетів Володимир Никифорук, який нині є головним гінекологом Монро Каунті та провідним фахівцем з роботизованої хірургії і працює з роботом-хірургом «Да Вінчі».

 

«У мене з Івано-Франківськом пов’язані найкращі спогади, — говорить Володимир Никифорук. — Я виріс на Городенківщині, і коли приїхав до Франківська вчитись в університеті, ці шість років пройшли, як одна мить. Та база знань, яку дав мені інститут, дозволила мені отримати ліцензію у США. Нині я сам стараюсь допомогти нашим випускникам, які приїжджають в Америку».

 

З Франції до Івано-Франківська приїхав Олександр Ясінський, який нині працює сімейним лікарем неподалік від міста Тулуза.

 

«У Франції система охорони здоров’я трохи відрізняється, там сімейний лікар для пацієнта є центром організації медичної допомоги. Він отримує всі звіти про обстеження здоров’я хворого та осмислює цю інформацію. Мені дуже приємно, що наш університет продовжує працювати, активно розвивається, є економічно стабільним, а це дуже важливо в наш непростий час».

 

Офіційна частина зустрічі відбулась в лекційній аудиторії кафедри фізіології. Присутніх привітав ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко.

 

«У роботі ректором я відчуваю відповідальність не лише перед нинішніми студентами і працівниками, а й перед усіма, хто тут вчився раніше, — каже Микола Рожко. — Це наша спільна Alma Mater, наш найулюбленіший університет, який дав нам дорогу в життя. Ректорат і весь професорсько-викладацький склад прикладають великі зусилля, щоб наш виш жив і працював. 25 років — це час розквіту. Дуже приємно, що наші випускники сьогодні є успішними людьми. І ми як університет теж хочемо бути успішними і ще кращими. Тож бажаю всім нам, щоб ми ще не один десяток років зустрічалися тут і разом раділи успіхам один одного, і успіхам нашого рідного університету».

 

Побачити своїх колишніх випускників прийшли ветерани ІФНМУ професор Олександр Потапов, доценти Василь Ткач і Дмитро Александрук. Їхні теплі привітання зустріли бурхливі оплески.

 

«Ми завдячуємо цим рідним стінам нашого університету, нашим викладачам, які нас вчили і опікали, за те, що ми вивчились і нині більшість з нас займається медичною чи лікарською практикою, — говорить Іван Мельник, нині начальник відділу працевлаштування студентів і випускників ІФНМУ. — За ці 25 років виросли наші діти, дехто з них продовжив нашу справу, хтось вчиться в цьому ж університеті, а хтось уже працює в лікувальних установах».

 

Справжнім сюрпризом для всіх присутніх стала демонстрація любительського відеозапису з урочистої Вченої Ради 1992 року, під час якої вручали дипломи випускникам.

 

«Університет дуже змінився з того часу, — говорить професор Наталія Воронич-Семченко. — Особливо разючі зміни мої однокурсники відзначають з моменту нашої попередньої зустрічі п’ять років тому. Це просто прорив, фантастичні зміни. Мені пригадується випадок, коли мобілізували нашого колегу Миколу Багрія, ми тоді терміново висилали йому волонтерську допомогу, бо буквально наступного дня він вирушав на Схід. І коли о п’ятій дня ми дізналися, що «Нова Пошта» не повезе посилку в ліси, на полігон, її повіз наш однокурсник. Ось такі випадки показують, чим є наше студентське братерство. Воно є на все життя. І саме тому ми знову й знову зустрічаємося в рідних стінах нашого рідного університету».

 


 

 

 

 


18.09.2017 649 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1117
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3121 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116