В Івано-Франківській області планують цілодобово контролювати вантажівки, які здійснюють перевезення.
Про це сьогодні під час наради у Дениса Шмигаля повідомив керівник Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області Олег Суковатий, передає кореспондент Фіртки.
Так, за сім місяців роботи працівниками пересувних вагових пунктів складено штрафів на суму 5 тисяч 200 євро за недотримання вагових стандартів. В перерахунку у гривні ця сума становить 143 тисячі.
"Габаритно-ваговий контроль в області здійснювався на одному пересувному пункті, який належить ДП «Івано-Франківський облавтодор» та трьох комплексах Укртрансбезпеки. Перевірено 2231 транспортний засіб, працівниками Управління за перевищення вагових/габаритних обмежень складено 52 акти, нараховано плату за проїзд дорогами України з перевищенням вагових/габаритних обмежень в розмірі 5208 Є", - поінформував Олег Суковатий.
Дениса Шмигаля така цифра насторожила.
"А що це за цифра така? Мене тоді цікавить, скільки працівників працюють на цих пересувних вагових контролях, яка у них заробітна плата, скільки витрачається на організацію їх роботи? Яка ефективність їх праці, якщо сума штрафів така мала?", - додав Денис Шмигаль.
Так керівник Укртрансбезпеки області наголосив, що перевантажені транспортні засоби після того, як один або двоє попалися, з'їжджають з дороги і чекають поки вагу заберуть. Він додав, що зараз розробляється схема щодо обладнання належним чином території для здійснення вагового контролю й у нічний час.
"14 березня 2019 року працівниками Управління спільно з працівниками Національної поліції та Служби автомобільних доріг області проведено комісійне обстеження наявних в області площадок для здійснення габаритно-вагового контролю. Після проведення обстеження досягнуто порозуміння зі Службою автомобільних доріг області щодо облаштування площадок для здійснення габаритно-вагового контролю (приведення у відповідність до вимог чинного законодавства), зокрема, ремонту асфальтно-бетонного покриття, поновлення дорожньої розмітки, влаштування вуличного освітлення для здійснення заходів габаритно-вагового контролю цілодобово", - розповів Олег Суковатий.
Наразі, в області найбільшими порушниками є вантажівки, які займаються перевезеннями по Україні сільськогосподарської продукції, лісу та копалин з кар'єрів.
Нагадаємо, на дорогах державного значення заборонено рух транспорту вагою понад 40 тонн. Автошляхами всередині міст, сіл та селищ не можна їздити, якщо вага вантажівки перевищує 24 тонни. У разі перевищення норми, водій зобов'язаний сплатити штраф. На добровільну сплату – місяць. Далі – примусове стягнення в судовому порядку.