Перехід на зимовий час: як правильно підготуватися

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 ранку стрілки годинника в Україні переведуть на годину назад. Як пережити перехід на зимовий час з мінімальними наслідками для здоров’я?

Перехід на зимовий час — непросте випробування для організму. Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко перебудуватися до іншого розпорядку. Сонячні дні позаду, а нестача вітамінів і відсутність тепла негативно впливають на імунітет людини, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Хвороби серцево-судинної системи та схильність до депресії - якщо один з цих випадків ваш, то ви знаходитесь в групі ризику.

Ось що потрібно знати про потенційні небезпеки.

1. Згідно з рядом досліджень, в перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів.

Це пов’язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

2. В цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною «розбитого» стану.

Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті в цей період, адже будь-яка з них може зіграти роль «спускового гачка».

3. За статистикою, в перший день після переведення стрілок зростає кількість дорожньо-транспортних пригод.

Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і в цілому схильні нервувати, постарайтеся не сідати за кермо.

В цілому в перші дні після переходу на зимовий час краще спробувати уникати стресових ситуацій і відповідальних справ.

4. Найкращим способом захиститись від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон.

За кілька днів до майбутнього переведення стрілок годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин, а краще на пів години.

Також в цей період рекомендується уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня.

5. Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть «включити» в організмі потрібний час.

Під поживним мається на увазі сніданок з великою кількістю калорій і поживних речовин. З'їжте омлет з беконом, вівсянку, випийте склянку молока або соку.

Прогулянка тривалістю як мінімум 20−30 хв теж не завадить.

Поживний сніданок і прогулянка допоможуть організму адаптуватися до нового розпорядку дня. У цей день особливо важливо постаратися провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

А в цілому, як відзначають медики, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може піти не менше ніж тиждень.


Нагадаємо, що влітку 2018 року жителі Євросоюзу під час онлайн-голосування підтримали скасування сезонного переведення стрілок годинника, при цьому, більшість з опитаних проголосували за відмову від зимового часу.

Після голосування Єврокомісія запропонувала країнам ЄС у 2019 році відмовитися від сезонного переведення стрілок годинника і в індивідуальному порядку обрати зимовий або літній час як постійний.

Згідно з пропозицією ЄК, останній обов’язковий перехід на літній час відбувся в неділю, 31 березня 2019 року, країни, що обрали літній час в якості постійного більше не будуть переводити стрілки годинника. Держави-члени, які бажали назавжди залишити зимовий час, в останній раз перевели стрілки годинника на годину назад в неділю, 27 жовтня 2019 року.


Читайте також:

Як легко адаптуватися до переведення годинників: ТОП-10 порад


23.10.2020 9562
Коментарі ()

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

159
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

525
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5388
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2597

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883