Перейшли дорогу... Тернопільська агрофірма зайшла в зону інтересів "Даноші"

 

У Галицькому районі розгорнулася серйозна суперечка за оренду земельних паїв у жителів кількох сіл між підприємством із данським капіталом ТзОВ «Даноша» та агрофірмою «Постолівська» з Гусятинського району Тернопільської області.

 

Не підозрювали керівники «Даноші» років п’ять тому, коли їхні працівники роздавали «тубільцям» у селі Тумирі Галицького району шашлики із свинини власного виробництва, що справа з будівництвом свинарників на цій глухій околиці району коштуватиме стільки нервів і виїдених печінок. і в цьому селі, як і в сусідніх Ланах, про що «Галичина» вже неодноразово писала, піднявся рух проти будівництва свинокомплексу ТзОВ «Даноша» поблизу цього поселення. Знайшлося чимало і тих, хто відмовився передати «Даноші» свої земельні паї, хоч і більшість із них до цього, мабуть, отримувала по кілька сотень гривень плати за землю навіть попри те, що цю землю «Даноша» не обробляла. Натомість ця частина тумирчан виявила готовність працювати з українським «інвестором» — агрофірмою «Постолівська», яка задекларувала бажання загосподарювати тутешню «цілину», що пустує, мабуть, уже понад 10 років.

 

Звичайно, постать тернопільського «інвестора» викликає подив і запитання. Адже відстань від Тумира, який хоч і лежить на самій межі з Тернопіллям, до Збруча, недалеко від якого розташувалося село Постолівка, чималенька — кілометрів під 100, мабуть, буде. Когось цікавить, чи достатньо фінансового підкріплення для «експансії» на Прикарпаття в агрофірми, щоб витримати конкуренцію з досить потужним данським капіталом, відбрунькуванням якого є ТзОВ «Даноша», що входить до першої п’ятірки найбільших свиноферм в Україні (на 12 серпня цього року, як повідомила адміністративний менеджер Любов Богачерська, маточне стадо господарства налічувало 9380 голів, а загальна чисельність поголів’я свиней становила 109 тис.). Як сказано на сайті www.danosha.com.ua, «Даноша» є сестринською компанією сільськогосподарського підприємства «Poldanor SA» у Польщі. За нею ж стоїть інвестиційна фірма «Polen Invest».

 

Представники тої більшости жителів Ланів, яка 22 липня на сході села категорично заявила про готовність віддати землю гусятинським агровиробникам, хоч її паї теж були, як і в Тумирі, передані «Даноші», але належно не зареєстровані, на слово надзбручанцям не повірили і їздили з «інспекцією» в Постолівку, щоб переконатися в спроможності агрофірми. Минулого тижня таку ж поїздку здійснили і зацікавлені жителі Тумира. Від побачених там засіяних, засаджених і скошених полів вони начебто залишилися задоволені.

Але «Даноша» зовсім не має наміру розлучатися з раніше переданими їй паями. Наприкінці липня збунтованим селянам надійшли листи від імені виконавчого директора ТзОВ «Даноша» Крістіана Брокопа Якобсена. Їх адресували тим жителям Ланів і, мабуть, і Тумира, які в 2006 році віддали свої земельні паї в оренду данцям, а тепер — тернополянам. У листі зокрема згадується про виплачену селянам орендну плату по цей рік, термін оренди землі на 10 років та пункт 34 договору, який допускає одностороннє розірвання договору не пізніше, ніж за 96 місяців, тобто через вісім років, із зобов’язанням для орендодавців письмово звернутися до «Даноші» з відповідною заявою. Здається, розіслані листи наразі не справили жодного враження на селян.

 

У відповідь на агресивні дії тернополян у Галицькому районі «Даноша» офіційно попередила й агрофірму «Постолівську» про те, що уклала договори оренди землі до 2019 року з 526 жителями с. Ланів, здійснивши в 2010 році виплату їм орендної плати, та пригрозила судом за порушення своїх прав на землю.

 

Але «постолівці», як виглядає, не перестрашилися цього попередження. Приблизно половину з понад 500 паїв у Ланах уже передано їм, повідомив представник агрофірми Вадим Кузнецов, і понад 100 — у Тумирі. На черзі — й село Кінчаки. В. Кузнецов також поінформував про наміри агрофірми «Постолівська», а вона зацікавлена орендувати близько 10 тисяч гектарів землі в прилеглих до Тернопільської області галицьких селах. У той же час ТОВ «Даноша» до 2015 року, як повідомляли деякі ЗМі, планує розширити посівні площі до 12 тис. га землі і збільшити поголів’я свиноматок до 15 тисяч.

 

Словом, земельна баталія в Галицькому районі поволі набирає обертів, і як воно все скінчиться, ніхто не знає. З одного боку, ця історія показує промахи при започаткуванні інвестиційного проекту, а з другого, схоже, вказує на те, що після задекларованого запровадження в Україні з наступного року ринку землі вже нині розпочинається серйозна корпоративна боротьба за цю землю, повідомляє Галичина.


16.08.2011 2584 1
Коментарі (1)

Андрій 2011.08.16, 13:44
Це називається інвестклімат по франківськи, про який так багато говорить голова ОДА.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

665
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

717
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1224
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2579
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1405
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2094 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

735

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

784

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1685

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1679
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

392
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

482
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18393
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7515
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3685
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1080
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10805
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

455
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

338
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

526
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

473
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

712