Перехід-вбивця

 

Прочитав, тут  на Фіртці, жахливу новину про смерть дівчинки на пішохідному переході під Богородчанами.  На дорогах України продовжується війна.

В Лисці, на одному й тому ж переході, за останні роки декілька смертей!

Щось треба робити щоб таких трагедій було менше. Так, це було на пішохідному переході, так, це було в білий день, так, можливо, водій перевищив швидкість. Але я хочу назвати ще одну причину цієї трагедії. Як не парадоксально це звучить, але однією з причин є сама наявність цього переходу в тому місці. Якби того переходу не було, можливо і не було б цього трагічного випадку.

Щодня їжджу по дорозі на Богородчани. В Крихівцях знаки переходів відповідно підсвічені, як підсвічені самі переходи – все нормально. А вже в Драгомирчанах - інша картина. Переїжджаючи це село, особливо вночі і в погану погоду, вдивляюсь в темряву, аж «очі вилазять», щоб побачити "зебри" - добре, що знаю де вони розміщені.

Яка роль пішохідного переходу? Очевидними є дві таких ролі.

По-перше – пішоходи економлять час.

По-друге -  перехід дороги в позначеному місці має бути безпечнішим.

Що важливіше – можна не обговорювати. Давайте зосередимось на тому, що робить перехід дороги в позначеному місці безпечнішим. Фактично одне – це те, що дорожні знаки та розмітка попереджають водія і заставляють його бути обачнішим. Хіба є такі, що будуть їхати на людину, що йде в непозначеному місці? Можливо і є, але для них і перехід нічого не означає. Для мене, як для водія із сорокарічним стажем, є очевидним – для пішохідного переходу найважливішим є те, наскільки він попереджає водія – все інше є другорядним.

Що ж відбувається на практиці. На дорозі, з обох боків якої влаштовані лісосмуги і ніде не видно жодної хати, поставили знак «пішохідний перехід». Відрапортувати про підвищення безпеки пішоходів не забули. «Зебру» намалювати "забули", або вона стерлась. Освітлення нема. Перед переходом зупинився великий автомобіль або автобус. Відповідно, водій знака не бачить, або в той момент говорив по телефону, чи відволікся якимось іншим чином (і кому з того користь, що він винен).  З іншого боку – пішохід (особливо старші люди або діти, яким набагато важче правильно оцінити ситуацію) впевнений в своїй правоті і виходить із-за автобуса.......! З юридичної точки зору великих проблем немає – винного найдуть, якщо це не мажор. Але що це змінює! Хто поверне батькам дитину?! Кому легше від того, що в жахливій ситуації опинилися також і  водій та його сім’я?!

Що робити? Надіятись на відповідальність людей, що відповідають за безпеку на наших дорогах принаймні безвідповідально – даруйте за тавтологію. Хіба не очевидно, що набагато безпечніше для всіх учасників руху, коли переходу нема взагалі, ніж є такі. Можливо там буде доречним обмеження швидкості, якісь попереджуючі знаки і т.д., але  тільки не перехід-вбивця.

Що можна зробити, так це звернутись до влади щоб законодавчо затвердили європейські стандарти, що стосуються обладнання пішохідних переходів – перш за все за межами населених пунктів та в селах. Жодних компромісів, коли йдеться про життя людей бути не може - або перехід безпечний, або його нема! Якщо цей блог прочитають депутати Скобичівської сільської Ради, Богородчанської районної Ради чи Івано-Франківської обласної Ради - хоч це ми можемо зробити? Або хоч розпочати кваліфіковану дискусію про безпеку на дорогах можемо? Як показує останній трагічний приклад з Кузьмою - від нещастя на дорозі не застрахований ніхто!

Прошу зрозуміти мене правильно. Я «за» пішохідні переходи, але тільки за такі, що підвищують безпеку людей, а не вбивають їх.


10.02.2015 Василь Мартинюк 1796 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1036
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2430
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6387 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2394 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1122

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1331
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

500
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7945
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

348
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

503
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

574
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521