Перехід-вбивця

 

Прочитав, тут  на Фіртці, жахливу новину про смерть дівчинки на пішохідному переході під Богородчанами.  На дорогах України продовжується війна.

В Лисці, на одному й тому ж переході, за останні роки декілька смертей!

Щось треба робити щоб таких трагедій було менше. Так, це було на пішохідному переході, так, це було в білий день, так, можливо, водій перевищив швидкість. Але я хочу назвати ще одну причину цієї трагедії. Як не парадоксально це звучить, але однією з причин є сама наявність цього переходу в тому місці. Якби того переходу не було, можливо і не було б цього трагічного випадку.

Щодня їжджу по дорозі на Богородчани. В Крихівцях знаки переходів відповідно підсвічені, як підсвічені самі переходи – все нормально. А вже в Драгомирчанах - інша картина. Переїжджаючи це село, особливо вночі і в погану погоду, вдивляюсь в темряву, аж «очі вилазять», щоб побачити "зебри" - добре, що знаю де вони розміщені.

Яка роль пішохідного переходу? Очевидними є дві таких ролі.

По-перше – пішоходи економлять час.

По-друге -  перехід дороги в позначеному місці має бути безпечнішим.

Що важливіше – можна не обговорювати. Давайте зосередимось на тому, що робить перехід дороги в позначеному місці безпечнішим. Фактично одне – це те, що дорожні знаки та розмітка попереджають водія і заставляють його бути обачнішим. Хіба є такі, що будуть їхати на людину, що йде в непозначеному місці? Можливо і є, але для них і перехід нічого не означає. Для мене, як для водія із сорокарічним стажем, є очевидним – для пішохідного переходу найважливішим є те, наскільки він попереджає водія – все інше є другорядним.

Що ж відбувається на практиці. На дорозі, з обох боків якої влаштовані лісосмуги і ніде не видно жодної хати, поставили знак «пішохідний перехід». Відрапортувати про підвищення безпеки пішоходів не забули. «Зебру» намалювати "забули", або вона стерлась. Освітлення нема. Перед переходом зупинився великий автомобіль або автобус. Відповідно, водій знака не бачить, або в той момент говорив по телефону, чи відволікся якимось іншим чином (і кому з того користь, що він винен).  З іншого боку – пішохід (особливо старші люди або діти, яким набагато важче правильно оцінити ситуацію) впевнений в своїй правоті і виходить із-за автобуса.......! З юридичної точки зору великих проблем немає – винного найдуть, якщо це не мажор. Але що це змінює! Хто поверне батькам дитину?! Кому легше від того, що в жахливій ситуації опинилися також і  водій та його сім’я?!

Що робити? Надіятись на відповідальність людей, що відповідають за безпеку на наших дорогах принаймні безвідповідально – даруйте за тавтологію. Хіба не очевидно, що набагато безпечніше для всіх учасників руху, коли переходу нема взагалі, ніж є такі. Можливо там буде доречним обмеження швидкості, якісь попереджуючі знаки і т.д., але  тільки не перехід-вбивця.

Що можна зробити, так це звернутись до влади щоб законодавчо затвердили європейські стандарти, що стосуються обладнання пішохідних переходів – перш за все за межами населених пунктів та в селах. Жодних компромісів, коли йдеться про життя людей бути не може - або перехід безпечний, або його нема! Якщо цей блог прочитають депутати Скобичівської сільської Ради, Богородчанської районної Ради чи Івано-Франківської обласної Ради - хоч це ми можемо зробити? Або хоч розпочати кваліфіковану дискусію про безпеку на дорогах можемо? Як показує останній трагічний приклад з Кузьмою - від нещастя на дорозі не застрахований ніхто!

Прошу зрозуміти мене правильно. Я «за» пішохідні переходи, але тільки за такі, що підвищують безпеку людей, а не вбивають їх.


10.02.2015 Василь Мартинюк 1851 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495