Перед новим етапом візового діалогу з ЄС: чи встигне Україна з законами?

 

Лише одного закону бракує Україні для завершення першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. Експерти попереджають, що затримка з його схваленням не дозволить перейти до другої фази восени 2013 року .

Завершення першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму України з ЄС очікувалося ще восени 2012 року. Проте, Єврокомісія не ухвалила перехід до фінальної фази виконання, яка передбачає впровадження законодавчих змін. Як пояснив тоді директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, це сталося через те, що Україна не надала Брюсселю звіту про виконання першої фази.

Відтоді український парламент ухвалив близько 20 законів, сказала в інтерв'ю DW координатор проектів громадської організації "Європа без бар'єрів" Мар'яна Кузьо.

Олександр Сушко
На фото: Олександр Сушко

За її словами, всі ці закони погоджені з європейською стороною і з усіх суперечливих моментів вже досягнуті компроміси. "Головним завданням сьогодні є ухвалення останнього антидискримінаційного закону із тим, щоби до середини червня передати цілий пакет документів першої фази виконання Плану дій до Єврокомісії", – зазначила Кузьо.

Остання перешкода

Останнього травневого тижня 2013 року Верховна Рада ухвалила пакет з чотирьох антикорупційних законів, необхідних для візової лібералізації з ЄС. Заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич повідомив, що залишився тільки один закон першої фази, який передбачає зміни до антидискримінаційного законодавства в частині захисту прав сексуальних меншин. Зварич спрогнозував, що він має бути схвалений парламентом впродовж пленарного тижня від четвертого до сьомого червня.

Але 30 травня, під час зустрічі з віце-президентом Європейського парламенту Яцеком Протасевичем, спікер українського парламенту Володимир Рибак заявив, що з ухваленням цього закону є серйозні проблеми. "Я думаю, що Європі треба знати ментальність українського народу. Те, що може підходити для інших держав, не підходить для українського народу", – таку відповідь Рибака Протасевичу процитувала парламентська прес-служба.

Відкладення розгляду останнього закону з "пакету візової лібералізації" з ЄС на осінь знову затримує реалізацію Плану дій та можливість безвізового в'їзду в шенгенську зону для всіх українців на 90 днів. Про це нагадав в інтерв'ю DW заступник гендиректора Центру ім. Разумкова, голова Громадської експертної ради при Комітету Україна-ЄС Валерій Чалий.

Він вважає, що політики використали в своїх іграх непоінформованість українців щодо змісту пропонованих заходів, а це ускладнило ухвалення останнього закону з "візового пакету". "Фактично йдеться лише про внесення змін в Кодекс законів про працю щодо попередження будь-якої дискримінації. В тому числі, й за сексуальною орієнтацією", – наголосив експерт.

Проблеми адаптації

Чалий вважає, що наступна фаза з виконання Плану дій з візової лібералізації може стати ще складнішим завданням, ніж просте ухвалення законів. Він не виключив, що є такі закони, які були розроблені згідно з рекомендаціями експертів ЄС, але їх буде важко застосувати саме в українських умовах.

"Для України не всі лекала ЄС є корисними і не всі вимоги Брюсселя є прийнятними для України", – наголосив Чалий. За приклад він навів закони з антикорупційного пакету. Як зазначив Чалий, під час розгляду законопроектів щодо кримінальної відповідальності юридичних осіб та щодо арешту майна суб'єктів злочинної діяльності депутатам вдалося адаптувати до українських умов ті рекомендації, які надали під час розробки цих документів європейські експерти.

 

Олександр Савицький, DW


07.06.2013 611 1
Коментарі (1)

Ірина 2013.06.09, 17:56
Давно відомий факт, що пріоритетом політики ЄС (також і США, як заявив їх президент Обама) є просування гомосексуалізму. ЄС вимагає від України легалізувати всі ці збочення, їх т.зв. "шлюби", усиновлення дітей цими збоченцями, покарання для тих хто виражає свої традиційні погляди на сім'ю і називає гріх гріхом. Українці ви такого майбутнього для своїх дітей, диктатури гомосексуалізму?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

597
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2020
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33360
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2249
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2985
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5064 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

362

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1125

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

732

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

939
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

227
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

529
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

608 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1097
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

926
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1013
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

787
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30161 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

836
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3810
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

455
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

490