Перед новим етапом візового діалогу з ЄС: чи встигне Україна з законами?

 

Лише одного закону бракує Україні для завершення першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. Експерти попереджають, що затримка з його схваленням не дозволить перейти до другої фази восени 2013 року .

Завершення першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму України з ЄС очікувалося ще восени 2012 року. Проте, Єврокомісія не ухвалила перехід до фінальної фази виконання, яка передбачає впровадження законодавчих змін. Як пояснив тоді директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, це сталося через те, що Україна не надала Брюсселю звіту про виконання першої фази.

Відтоді український парламент ухвалив близько 20 законів, сказала в інтерв'ю DW координатор проектів громадської організації "Європа без бар'єрів" Мар'яна Кузьо.

Олександр Сушко
На фото: Олександр Сушко

За її словами, всі ці закони погоджені з європейською стороною і з усіх суперечливих моментів вже досягнуті компроміси. "Головним завданням сьогодні є ухвалення останнього антидискримінаційного закону із тим, щоби до середини червня передати цілий пакет документів першої фази виконання Плану дій до Єврокомісії", – зазначила Кузьо.

Остання перешкода

Останнього травневого тижня 2013 року Верховна Рада ухвалила пакет з чотирьох антикорупційних законів, необхідних для візової лібералізації з ЄС. Заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич повідомив, що залишився тільки один закон першої фази, який передбачає зміни до антидискримінаційного законодавства в частині захисту прав сексуальних меншин. Зварич спрогнозував, що він має бути схвалений парламентом впродовж пленарного тижня від четвертого до сьомого червня.

Але 30 травня, під час зустрічі з віце-президентом Європейського парламенту Яцеком Протасевичем, спікер українського парламенту Володимир Рибак заявив, що з ухваленням цього закону є серйозні проблеми. "Я думаю, що Європі треба знати ментальність українського народу. Те, що може підходити для інших держав, не підходить для українського народу", – таку відповідь Рибака Протасевичу процитувала парламентська прес-служба.

Відкладення розгляду останнього закону з "пакету візової лібералізації" з ЄС на осінь знову затримує реалізацію Плану дій та можливість безвізового в'їзду в шенгенську зону для всіх українців на 90 днів. Про це нагадав в інтерв'ю DW заступник гендиректора Центру ім. Разумкова, голова Громадської експертної ради при Комітету Україна-ЄС Валерій Чалий.

Він вважає, що політики використали в своїх іграх непоінформованість українців щодо змісту пропонованих заходів, а це ускладнило ухвалення останнього закону з "візового пакету". "Фактично йдеться лише про внесення змін в Кодекс законів про працю щодо попередження будь-якої дискримінації. В тому числі, й за сексуальною орієнтацією", – наголосив експерт.

Проблеми адаптації

Чалий вважає, що наступна фаза з виконання Плану дій з візової лібералізації може стати ще складнішим завданням, ніж просте ухвалення законів. Він не виключив, що є такі закони, які були розроблені згідно з рекомендаціями експертів ЄС, але їх буде важко застосувати саме в українських умовах.

"Для України не всі лекала ЄС є корисними і не всі вимоги Брюсселя є прийнятними для України", – наголосив Чалий. За приклад він навів закони з антикорупційного пакету. Як зазначив Чалий, під час розгляду законопроектів щодо кримінальної відповідальності юридичних осіб та щодо арешту майна суб'єктів злочинної діяльності депутатам вдалося адаптувати до українських умов ті рекомендації, які надали під час розробки цих документів європейські експерти.

 

Олександр Савицький, DW


07.06.2013 651 1
Коментарі (1)

Ірина 2013.06.09, 17:56
Давно відомий факт, що пріоритетом політики ЄС (також і США, як заявив їх президент Обама) є просування гомосексуалізму. ЄС вимагає від України легалізувати всі ці збочення, їх т.зв. "шлюби", усиновлення дітей цими збоченцями, покарання для тих хто виражає свої традиційні погляди на сім'ю і називає гріх гріхом. Українці ви такого майбутнього для своїх дітей, диктатури гомосексуалізму?
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1250
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1647 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2424
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2276 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7540
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15256 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

316

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1039

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1103

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1888
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

284
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

659
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

900
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3126
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

919
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1952
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1006
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35157 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

266
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

483
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

624
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

948