Павло Табаков: У першу чергу везу до Франківська святковий настрій

 

/data/blog/96342/8df86bcc5d6306cd12b07210c085e32e.jpg

 

У час Різдвяних свят Павло Табаков уже традиційно вирушає у концертний тур українськими містами. Виконавець, якого не просто так називають найбільшим романтиком нашої естради, цьогоріч потішить програмою «Сніг без пауз».

 

До Франківська він завітає 20 січня, концерт відбудеться в обласній філармонії. Про колядки, яких ми ще не чули, любов, якої прагне кожен та, зрештою, про 10 років, які минули з першої знакової перемоги у програмі «Шанс» – ми поспілкувалися напередодні Різдва.

 

– Павле, що цікавого везете до Франківська?

– У першу чергу святковий настрій, бо його зараз дуже бракує. Всім хочеться відволіктися від буденних проблем, негараздів. Наші концерти – це можливість зробити собі свято. З того, що буде реально незвично, – колядуватиму вісьмома мовами. Буде й багато авторських пісень – як уже відомих, так і щойно написаних, ви їх почуєте перші.

– Іншомовні колядки – де ви їх шукали?

– Та я й не шукав, просто їздив 15 років на гастролі в Європу з різноманітними колективами, там усе це й почув. От як по карті від нас ідуть країни – Польща, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія – от їхні колядки і будуть. Також колядуватиму українською та англійською, а ще – латиною.

 

– У вас є якісь улюблені та взагалі, чим їхні колядки різняться від наших?

– З іноземних у мене улюблена французька мова, і так само їхня колядка. Особливо – старовинна, якої не всі співають, а саме така буде у програмі, дуже гарна, написана у XIII столітті. З польськими взагалі дуже багато спільного, адже наша історія багато в чому перетиналася. Але є в них і не схожі на наші, от їх я і вибрав. Щодо німців – там усе дуже гармонійне, мелодійне. Іспанія – вона з ритмікою: як вони на гітарах грали, так у них і колядки звучать. Італійські – дуже розспівні, все ж таки мова вважається однією з перших за мелодійністю.

– До свят ви ще й презентували пісню-вітання «З Новим Роком!» та зняли на неї кліп. В чому там задумка і чи можна буде її зустріти у все­українських ефірах?

– Це те, з чого я починав нашу розмову, як концерт, так і кліп – це шматочок свята. А родзинка його у тому, що дуже часто у нас, артистів, так трап­ляється, що ми у всі святкові дні працюємо. А ідея така, що ми по «Skype» розповідаємо нашим рідним, коханим як зараз святкуємо, як нам їх бракує. Щодо ефірів, то кліп взяли чимало музичних, всеукраїнських і регіональних каналів. Він має добру ротацію, бо новорічних пісень насправді не так вже й багато.

– Якраз на ці свята минуло 10 років від вашої перемоги у проекті «Шанс», як вона змінила Павла Табакова?

– Табаков став солістом – до того були ансамблі, оркестри, гра на акордеоні, а після «Шансу» почалася особиста творчість і сольна кар’єра. Власне я веду відлік від 25 грудня 2005 року, тоді на католицьке Різдво була та перемога. Тоді Ігор Кондратюк і Кузьма, вічна йому пам’ять, підняли мої руки як переможця на сцені на Майдані Незалежності. Кузьма ще сказав: «Наш земляк переміг, це круто». Усі подарунки, які я отримав на Майдані, і нині в мене вдома. От зараз дивився, щоб можна було у хаті оновити, що викинути, але їх не чіпав, вони близькі як пам’ять. Телевізор стоїть, хоча він уже трохи застарів, футболки з «Караоке», кепки. Правда, деякі з них віддав на розіграші – люди купують, а гроші йдуть на дитячі будинки.

– Потім була ще перемога в «Голосі країни» та півфінал в «Україна має талант» – з вашого досвіду, такі проекти це шанс для всіх чи для одиниць?

– Думаю, це шанс для одиниць, бо мало хто після тих проектів вміє «плавати» у шоу-бізнесі. Я б порівняв телепроекти з великим пароплавом, на який усіх запросили, а потім кинули у воду.

– А що вас втримало на тій воді?

– Практика, талант і постійна праця. Я ніколи не боявся ризикувати, от перший сольний концерт повністю сам організовував. Це тепер вже у мене є команда, а спочатку робив усе сам і так склалося, що люди просто притягнулися.

 

– За ці 10 років в який бік змінився наш шоу-бізнес?

– Я думаю, що в кращий. Стало більше української пісня, гуртів. Правда, не тішить те, що це не висвітлюється належним чином, мало його в ефірах, на радіо. Хочеться, як у Франції – 85 % національного продукту. Багато хто просто каже, що він може бути неякісним, але я бачу, що багато хто старається і продукт виходить якісним. Інше питання – чи люди до того готові. Якщо їх роками годували неякісним, то вони до нього і звикли, як до фаст-фуду. В тому плані, звісно, це все доволі сумно, але рух є і це мені подобається. Просто, це як будинок, його знесли, залишивши фундамент, і на цьому фундаменті хочуть звести новий дім. Та воно не вдасться, поки не знесеш сам фундамент – має пройти багато років, це мають робити правильні люди.

– Ви не зраджуєте амплуа ліричного героя, ніколи не хотілося поекспериментувати?

– Думаю, в першу чергу, те, що близьке для душі, те і треба співати, інакше люди тобі просто не повірять. А романтика завжди зі мною. Але я розумію, якщо потрібен хороший настрій – то випускаю новорічну пісню або легку пісню про море. Треба просто відчувати людей, і тоді все вдасться.

– Ну і з нагоди свят вітання для всіх…

– Це у нас буде рік Мавпи, то хочу побажати, щоб ніхто нікого не мавпував, лишався самим собою – це перше. А друге, аби люди зберігали любов у серці, щоб її було настільки багато, аби можна було її щедро роздавати. Тоді світ стане кращим, а нам самим вернеться удвічі більше. Будь ласка, будьте щасливі.

 

РЕПОРТЕР


08.01.2016 622 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

628
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1891
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3370
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1226
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1240
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1310 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1229

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

378

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1034

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1198
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

411
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2569
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1297
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1405
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

605
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15260
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7550
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

408
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1041 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

542
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

445
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

527