Павло Піскарьов: якщо проект відбудеться - прийдуть і Суперліга, і єврокубки

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф. Втім, розмова з фахівцем вийшла за межі окресленої теми до плей-оф ми уже пробилися.

Залишилося одне відкрите питання: з якого місця ми туди потрапимо – чи це буде з першого, чи з другого. Як досягти цієї мети? Це питання концентрації. Злагоджені дії як у захисті, так і у нападі. Самовіддача, велике бажання – ось і запорука успіху. 

- Говерла є чинним переможцем Вищої ліги. Цього року турнірна таблиця засвідчує, що претендентів на перемогу у чемпіонаті побільшало. Чи став склад учасників чемпіонату України у цьому дивізіоні більш сильним у поточному сезоні?
 - Повторити своє досягнення важче, ніж виграти титул вперше. На нас усі команди налаштовуються, як на чемпіонів. У нас виграти цікаво і престижно. То ж прохідних ігор ми не маємо. А чемпіонат? Поки що не можу стверджувати на всі сто, що рівень учасників підвищився. З тією групою ми не грали. А наша група, я вважаю, трохи ослабла. Тому що Динамо-Одеса додалося – хороший рівень, хороша команда, хороші гравці. Южний (Хімік-2 – ред.) дуже омолодився, Львів (Львівська Політехніка – ред.) зовсім інша команда цього року, у ній переважно молоді гравці. Рівне підтягнулося – це теж плюс. Минулого року усі призери чемпіонату були з нашої групи – ми перші, Львів – другий і Хімік був третій. Отже, наразі важко уособлювати, бо за паралельною групою не слідкую достеменно. Матчі ми дивилися, але не перетиналися.
 
- Якщо поглянути на прізвища ваших найкращих за статистикою гравців, то Коровякову (середня результативність 14,8 – ред.) 30 років, Орленку (7,7 підбирань за гру – ред.) 32 роки, Андрію Калашникову (5,9 передач за гру – ред.) – 28. Усі ці хлопці – з досвідом. У вас команда тримається насамперед на вікових гравцях?
- Я б сказав, у нас є і молодь, і досвічені виконавці. Ми постаралися зберегти своїх лідерів минулорічного сезону, які себе почувають тут, як вдома, їм усе подобається. У нас є такі, як Орленко, Шостуха, Корвяков, Калашников. Це досвідчені. Але у нас є і Кирило Подковиров, і Сергій Старцев – хлопцям по 20-22 роки. Є вихованці, яким по 15-16 років. Вони також отримують свій шанс і свої хвилинки. Ми стараємося виглядати збалансованими, підтягувати молодь. 
 
- Є, звідки черпати резерви?
 - Так, ми створили академію. До цього ми йшли не один рік. На даний момент ми думаємо 16-річних хлопців наступного сезону заявляти у першу лігу. Щоб це був наш дубль, щоб вони грали проти великих гравців, проти сильних гравців, проти людей з досвідом. І набували свого досвіду. Перемога в цьому турнірі буде неважливою, важливо буде отримати багато практики, багато досвіду на такому рівні, щоб перейти з дитячого на дорослий баскетбол. Вони старатимуться, прагнутимуть перемогти у кожній грі. Але як для нас, для керівництва це не найважливіше – важливо, щоб з цих дітей згодом вийшли гравці для Суперліги, Вищої ліги. 
 
- На зустрічі з керівниками клубів Вищої Ліги Президент ФБУ Михайло Бродський зазначав, що команди нижчих дивізіонів мають виконувати свою функцію, готувати гравців для Суперліги, Вищої ліги. Процес навпаки часом йде. У вас є гравці, які згодом зможуть добре проявляти себе у Суперлізі?
 - Так, звичайно. На сьогодні їм тільки по 15-16 років. Їм ще рано туди йти. Але ми йдемо до цього. У нас, скажімо, є три кандидати у збірну України по своїх вікових категоріях. Ми працюємо у тому напрямку, щоб залучати також гравців з інших міст. У нас є такий приклад, коли ми з Тернопільської області взяли хлопчика, Степана Лесика, він поступив до коледжа, грає, допомагає і своїй дитячій команді, а також я залучаю його до тренувань Говерли. І він буквально у нас два місяці, але прогресує досить цікаво. Має усі дані і якщо буде все добре, він матиме гарне майбутнє.
 
- А про тих трьох гравців кілька слів, будь-ласка. 
- Володимир Дроздов грає у збірній U-15, нажаль зараз він травмувався. Брати Тимофійчуки є кандидатами до збірної U-14. Так само Андрій Лонюк, його ОБШ ім. Бєлостєнного залучає на матчі Євроліги, ми відпускаємо. Наприкінці березня він з одеситами поїде на третій тур юнацької Євроліги. Я відпускаю – це досвід.
 
- Можливо ви усією командою, якщо підвищитеся з Вищої ліги до Суперліги, то тоді питання підготовки гравців до вищого дивізіону відпаде само собою. 
- Тоді піраміда будуватиметься далі. Діти, які гратимуть наступного року у першій лізі, переходитимуть до вищої ліги. Ми будемо старатися з часом зберегти прописку у Вищій лізі. І щоб у нас були команди в усіх вікових категоріях ВЮБЛ до Першої ліги, Вищої ліги і закінчуючи вже Суперлігою, закінчуючи країнами Європи, єврокубками, євролігою.
 
- Отже, плани на Суперлігу є?
 - Насамперед, найважливіше – діти. Ми запустили наш проект, якщо він вийде, тоді буде і Суперліга, і усе буде гаразд. Коли будуть свої 50-80% доморощених гравців, тоді тільки залишиться точково посилювати склад, а це зовсім інші витрати. На своїх усеж-таки і люди будуть ходити. Хоча у нас вболівальники такі, що вони ходять і на матчі дитячих команд чемпіонату області, на ВЮБЛ – приходять, підтримують, вболівають. То ж у нас сім’я своєрідна створюється. Просто не все одразу, потрібен час. Щоб гравці росли і в плані віку, і у плані майстерності, досвіду. 
 
- Тобто, на домашніх матчах з Динамо-Одесою Ви не хвилюєтеся, що матимете вболівальницьку підтримку?
- Все буде у нас добре, я впевнений. Ми нічого не вигадуємо, готуємося, як до чергової гри. Всі знають, як ми зіграли там. Маємо у пасиві дві поразки (від Рівного та Динамо-Одеса – ред.), вони були ще до Нового року. 
 
- Одна з поразок була в Одесі.
 - А до цього, у першому матчі, за 20 секунд до кінця програвали -5, а виграли у двох овертаймах.
 
- Отже, вивчили суперника добре.
- Досить непогано. Там дуже хороші гравці, якісні, пограли і у Суперлізі, мають чималий досвід. У них гарний тренер. Тут усе залежатиме від того, хто більше захоче виграти. 
 
за матеріалам ФБУ


15.03.2018 2478
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1870
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1864
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5534 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

391
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1289
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892