Павло Піскарьов: якщо проект відбудеться - прийдуть і Суперліга, і єврокубки

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф. Втім, розмова з фахівцем вийшла за межі окресленої теми до плей-оф ми уже пробилися.

Залишилося одне відкрите питання: з якого місця ми туди потрапимо – чи це буде з першого, чи з другого. Як досягти цієї мети? Це питання концентрації. Злагоджені дії як у захисті, так і у нападі. Самовіддача, велике бажання – ось і запорука успіху. 

- Говерла є чинним переможцем Вищої ліги. Цього року турнірна таблиця засвідчує, що претендентів на перемогу у чемпіонаті побільшало. Чи став склад учасників чемпіонату України у цьому дивізіоні більш сильним у поточному сезоні?
 - Повторити своє досягнення важче, ніж виграти титул вперше. На нас усі команди налаштовуються, як на чемпіонів. У нас виграти цікаво і престижно. То ж прохідних ігор ми не маємо. А чемпіонат? Поки що не можу стверджувати на всі сто, що рівень учасників підвищився. З тією групою ми не грали. А наша група, я вважаю, трохи ослабла. Тому що Динамо-Одеса додалося – хороший рівень, хороша команда, хороші гравці. Южний (Хімік-2 – ред.) дуже омолодився, Львів (Львівська Політехніка – ред.) зовсім інша команда цього року, у ній переважно молоді гравці. Рівне підтягнулося – це теж плюс. Минулого року усі призери чемпіонату були з нашої групи – ми перші, Львів – другий і Хімік був третій. Отже, наразі важко уособлювати, бо за паралельною групою не слідкую достеменно. Матчі ми дивилися, але не перетиналися.
 
- Якщо поглянути на прізвища ваших найкращих за статистикою гравців, то Коровякову (середня результативність 14,8 – ред.) 30 років, Орленку (7,7 підбирань за гру – ред.) 32 роки, Андрію Калашникову (5,9 передач за гру – ред.) – 28. Усі ці хлопці – з досвідом. У вас команда тримається насамперед на вікових гравцях?
- Я б сказав, у нас є і молодь, і досвічені виконавці. Ми постаралися зберегти своїх лідерів минулорічного сезону, які себе почувають тут, як вдома, їм усе подобається. У нас є такі, як Орленко, Шостуха, Корвяков, Калашников. Це досвідчені. Але у нас є і Кирило Подковиров, і Сергій Старцев – хлопцям по 20-22 роки. Є вихованці, яким по 15-16 років. Вони також отримують свій шанс і свої хвилинки. Ми стараємося виглядати збалансованими, підтягувати молодь. 
 
- Є, звідки черпати резерви?
 - Так, ми створили академію. До цього ми йшли не один рік. На даний момент ми думаємо 16-річних хлопців наступного сезону заявляти у першу лігу. Щоб це був наш дубль, щоб вони грали проти великих гравців, проти сильних гравців, проти людей з досвідом. І набували свого досвіду. Перемога в цьому турнірі буде неважливою, важливо буде отримати багато практики, багато досвіду на такому рівні, щоб перейти з дитячого на дорослий баскетбол. Вони старатимуться, прагнутимуть перемогти у кожній грі. Але як для нас, для керівництва це не найважливіше – важливо, щоб з цих дітей згодом вийшли гравці для Суперліги, Вищої ліги. 
 
- На зустрічі з керівниками клубів Вищої Ліги Президент ФБУ Михайло Бродський зазначав, що команди нижчих дивізіонів мають виконувати свою функцію, готувати гравців для Суперліги, Вищої ліги. Процес навпаки часом йде. У вас є гравці, які згодом зможуть добре проявляти себе у Суперлізі?
 - Так, звичайно. На сьогодні їм тільки по 15-16 років. Їм ще рано туди йти. Але ми йдемо до цього. У нас, скажімо, є три кандидати у збірну України по своїх вікових категоріях. Ми працюємо у тому напрямку, щоб залучати також гравців з інших міст. У нас є такий приклад, коли ми з Тернопільської області взяли хлопчика, Степана Лесика, він поступив до коледжа, грає, допомагає і своїй дитячій команді, а також я залучаю його до тренувань Говерли. І він буквально у нас два місяці, але прогресує досить цікаво. Має усі дані і якщо буде все добре, він матиме гарне майбутнє.
 
- А про тих трьох гравців кілька слів, будь-ласка. 
- Володимир Дроздов грає у збірній U-15, нажаль зараз він травмувався. Брати Тимофійчуки є кандидатами до збірної U-14. Так само Андрій Лонюк, його ОБШ ім. Бєлостєнного залучає на матчі Євроліги, ми відпускаємо. Наприкінці березня він з одеситами поїде на третій тур юнацької Євроліги. Я відпускаю – це досвід.
 
- Можливо ви усією командою, якщо підвищитеся з Вищої ліги до Суперліги, то тоді питання підготовки гравців до вищого дивізіону відпаде само собою. 
- Тоді піраміда будуватиметься далі. Діти, які гратимуть наступного року у першій лізі, переходитимуть до вищої ліги. Ми будемо старатися з часом зберегти прописку у Вищій лізі. І щоб у нас були команди в усіх вікових категоріях ВЮБЛ до Першої ліги, Вищої ліги і закінчуючи вже Суперлігою, закінчуючи країнами Європи, єврокубками, євролігою.
 
- Отже, плани на Суперлігу є?
 - Насамперед, найважливіше – діти. Ми запустили наш проект, якщо він вийде, тоді буде і Суперліга, і усе буде гаразд. Коли будуть свої 50-80% доморощених гравців, тоді тільки залишиться точково посилювати склад, а це зовсім інші витрати. На своїх усеж-таки і люди будуть ходити. Хоча у нас вболівальники такі, що вони ходять і на матчі дитячих команд чемпіонату області, на ВЮБЛ – приходять, підтримують, вболівають. То ж у нас сім’я своєрідна створюється. Просто не все одразу, потрібен час. Щоб гравці росли і в плані віку, і у плані майстерності, досвіду. 
 
- Тобто, на домашніх матчах з Динамо-Одесою Ви не хвилюєтеся, що матимете вболівальницьку підтримку?
- Все буде у нас добре, я впевнений. Ми нічого не вигадуємо, готуємося, як до чергової гри. Всі знають, як ми зіграли там. Маємо у пасиві дві поразки (від Рівного та Динамо-Одеса – ред.), вони були ще до Нового року. 
 
- Одна з поразок була в Одесі.
 - А до цього, у першому матчі, за 20 секунд до кінця програвали -5, а виграли у двох овертаймах.
 
- Отже, вивчили суперника добре.
- Досить непогано. Там дуже хороші гравці, якісні, пограли і у Суперлізі, мають чималий досвід. У них гарний тренер. Тут усе залежатиме від того, хто більше захоче виграти. 
 
за матеріалам ФБУ


15.03.2018 2642
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1641
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3783 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33892
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2862

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

371

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1725

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1087
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1513
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

565
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283