Павло Піскарьов: якщо проект відбудеться - прийдуть і Суперліга, і єврокубки

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф. Втім, розмова з фахівцем вийшла за межі окресленої теми до плей-оф ми уже пробилися.

Залишилося одне відкрите питання: з якого місця ми туди потрапимо – чи це буде з першого, чи з другого. Як досягти цієї мети? Це питання концентрації. Злагоджені дії як у захисті, так і у нападі. Самовіддача, велике бажання – ось і запорука успіху. 

- Говерла є чинним переможцем Вищої ліги. Цього року турнірна таблиця засвідчує, що претендентів на перемогу у чемпіонаті побільшало. Чи став склад учасників чемпіонату України у цьому дивізіоні більш сильним у поточному сезоні?
 - Повторити своє досягнення важче, ніж виграти титул вперше. На нас усі команди налаштовуються, як на чемпіонів. У нас виграти цікаво і престижно. То ж прохідних ігор ми не маємо. А чемпіонат? Поки що не можу стверджувати на всі сто, що рівень учасників підвищився. З тією групою ми не грали. А наша група, я вважаю, трохи ослабла. Тому що Динамо-Одеса додалося – хороший рівень, хороша команда, хороші гравці. Южний (Хімік-2 – ред.) дуже омолодився, Львів (Львівська Політехніка – ред.) зовсім інша команда цього року, у ній переважно молоді гравці. Рівне підтягнулося – це теж плюс. Минулого року усі призери чемпіонату були з нашої групи – ми перші, Львів – другий і Хімік був третій. Отже, наразі важко уособлювати, бо за паралельною групою не слідкую достеменно. Матчі ми дивилися, але не перетиналися.
 
- Якщо поглянути на прізвища ваших найкращих за статистикою гравців, то Коровякову (середня результативність 14,8 – ред.) 30 років, Орленку (7,7 підбирань за гру – ред.) 32 роки, Андрію Калашникову (5,9 передач за гру – ред.) – 28. Усі ці хлопці – з досвідом. У вас команда тримається насамперед на вікових гравцях?
- Я б сказав, у нас є і молодь, і досвічені виконавці. Ми постаралися зберегти своїх лідерів минулорічного сезону, які себе почувають тут, як вдома, їм усе подобається. У нас є такі, як Орленко, Шостуха, Корвяков, Калашников. Це досвідчені. Але у нас є і Кирило Подковиров, і Сергій Старцев – хлопцям по 20-22 роки. Є вихованці, яким по 15-16 років. Вони також отримують свій шанс і свої хвилинки. Ми стараємося виглядати збалансованими, підтягувати молодь. 
 
- Є, звідки черпати резерви?
 - Так, ми створили академію. До цього ми йшли не один рік. На даний момент ми думаємо 16-річних хлопців наступного сезону заявляти у першу лігу. Щоб це був наш дубль, щоб вони грали проти великих гравців, проти сильних гравців, проти людей з досвідом. І набували свого досвіду. Перемога в цьому турнірі буде неважливою, важливо буде отримати багато практики, багато досвіду на такому рівні, щоб перейти з дитячого на дорослий баскетбол. Вони старатимуться, прагнутимуть перемогти у кожній грі. Але як для нас, для керівництва це не найважливіше – важливо, щоб з цих дітей згодом вийшли гравці для Суперліги, Вищої ліги. 
 
- На зустрічі з керівниками клубів Вищої Ліги Президент ФБУ Михайло Бродський зазначав, що команди нижчих дивізіонів мають виконувати свою функцію, готувати гравців для Суперліги, Вищої ліги. Процес навпаки часом йде. У вас є гравці, які згодом зможуть добре проявляти себе у Суперлізі?
 - Так, звичайно. На сьогодні їм тільки по 15-16 років. Їм ще рано туди йти. Але ми йдемо до цього. У нас, скажімо, є три кандидати у збірну України по своїх вікових категоріях. Ми працюємо у тому напрямку, щоб залучати також гравців з інших міст. У нас є такий приклад, коли ми з Тернопільської області взяли хлопчика, Степана Лесика, він поступив до коледжа, грає, допомагає і своїй дитячій команді, а також я залучаю його до тренувань Говерли. І він буквально у нас два місяці, але прогресує досить цікаво. Має усі дані і якщо буде все добре, він матиме гарне майбутнє.
 
- А про тих трьох гравців кілька слів, будь-ласка. 
- Володимир Дроздов грає у збірній U-15, нажаль зараз він травмувався. Брати Тимофійчуки є кандидатами до збірної U-14. Так само Андрій Лонюк, його ОБШ ім. Бєлостєнного залучає на матчі Євроліги, ми відпускаємо. Наприкінці березня він з одеситами поїде на третій тур юнацької Євроліги. Я відпускаю – це досвід.
 
- Можливо ви усією командою, якщо підвищитеся з Вищої ліги до Суперліги, то тоді питання підготовки гравців до вищого дивізіону відпаде само собою. 
- Тоді піраміда будуватиметься далі. Діти, які гратимуть наступного року у першій лізі, переходитимуть до вищої ліги. Ми будемо старатися з часом зберегти прописку у Вищій лізі. І щоб у нас були команди в усіх вікових категоріях ВЮБЛ до Першої ліги, Вищої ліги і закінчуючи вже Суперлігою, закінчуючи країнами Європи, єврокубками, євролігою.
 
- Отже, плани на Суперлігу є?
 - Насамперед, найважливіше – діти. Ми запустили наш проект, якщо він вийде, тоді буде і Суперліга, і усе буде гаразд. Коли будуть свої 50-80% доморощених гравців, тоді тільки залишиться точково посилювати склад, а це зовсім інші витрати. На своїх усеж-таки і люди будуть ходити. Хоча у нас вболівальники такі, що вони ходять і на матчі дитячих команд чемпіонату області, на ВЮБЛ – приходять, підтримують, вболівають. То ж у нас сім’я своєрідна створюється. Просто не все одразу, потрібен час. Щоб гравці росли і в плані віку, і у плані майстерності, досвіду. 
 
- Тобто, на домашніх матчах з Динамо-Одесою Ви не хвилюєтеся, що матимете вболівальницьку підтримку?
- Все буде у нас добре, я впевнений. Ми нічого не вигадуємо, готуємося, як до чергової гри. Всі знають, як ми зіграли там. Маємо у пасиві дві поразки (від Рівного та Динамо-Одеса – ред.), вони були ще до Нового року. 
 
- Одна з поразок була в Одесі.
 - А до цього, у першому матчі, за 20 секунд до кінця програвали -5, а виграли у двох овертаймах.
 
- Отже, вивчили суперника добре.
- Досить непогано. Там дуже хороші гравці, якісні, пограли і у Суперлізі, мають чималий досвід. У них гарний тренер. Тут усе залежатиме від того, хто більше захоче виграти. 
 
за матеріалам ФБУ


15.03.2018 2670
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727