Павло Піскарьов: якщо проект відбудеться - прийдуть і Суперліга, і єврокубки

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф. Втім, розмова з фахівцем вийшла за межі окресленої теми до плей-оф ми уже пробилися.

Залишилося одне відкрите питання: з якого місця ми туди потрапимо – чи це буде з першого, чи з другого. Як досягти цієї мети? Це питання концентрації. Злагоджені дії як у захисті, так і у нападі. Самовіддача, велике бажання – ось і запорука успіху. 

- Говерла є чинним переможцем Вищої ліги. Цього року турнірна таблиця засвідчує, що претендентів на перемогу у чемпіонаті побільшало. Чи став склад учасників чемпіонату України у цьому дивізіоні більш сильним у поточному сезоні?
 - Повторити своє досягнення важче, ніж виграти титул вперше. На нас усі команди налаштовуються, як на чемпіонів. У нас виграти цікаво і престижно. То ж прохідних ігор ми не маємо. А чемпіонат? Поки що не можу стверджувати на всі сто, що рівень учасників підвищився. З тією групою ми не грали. А наша група, я вважаю, трохи ослабла. Тому що Динамо-Одеса додалося – хороший рівень, хороша команда, хороші гравці. Южний (Хімік-2 – ред.) дуже омолодився, Львів (Львівська Політехніка – ред.) зовсім інша команда цього року, у ній переважно молоді гравці. Рівне підтягнулося – це теж плюс. Минулого року усі призери чемпіонату були з нашої групи – ми перші, Львів – другий і Хімік був третій. Отже, наразі важко уособлювати, бо за паралельною групою не слідкую достеменно. Матчі ми дивилися, але не перетиналися.
 
- Якщо поглянути на прізвища ваших найкращих за статистикою гравців, то Коровякову (середня результативність 14,8 – ред.) 30 років, Орленку (7,7 підбирань за гру – ред.) 32 роки, Андрію Калашникову (5,9 передач за гру – ред.) – 28. Усі ці хлопці – з досвідом. У вас команда тримається насамперед на вікових гравцях?
- Я б сказав, у нас є і молодь, і досвічені виконавці. Ми постаралися зберегти своїх лідерів минулорічного сезону, які себе почувають тут, як вдома, їм усе подобається. У нас є такі, як Орленко, Шостуха, Корвяков, Калашников. Це досвідчені. Але у нас є і Кирило Подковиров, і Сергій Старцев – хлопцям по 20-22 роки. Є вихованці, яким по 15-16 років. Вони також отримують свій шанс і свої хвилинки. Ми стараємося виглядати збалансованими, підтягувати молодь. 
 
- Є, звідки черпати резерви?
 - Так, ми створили академію. До цього ми йшли не один рік. На даний момент ми думаємо 16-річних хлопців наступного сезону заявляти у першу лігу. Щоб це був наш дубль, щоб вони грали проти великих гравців, проти сильних гравців, проти людей з досвідом. І набували свого досвіду. Перемога в цьому турнірі буде неважливою, важливо буде отримати багато практики, багато досвіду на такому рівні, щоб перейти з дитячого на дорослий баскетбол. Вони старатимуться, прагнутимуть перемогти у кожній грі. Але як для нас, для керівництва це не найважливіше – важливо, щоб з цих дітей згодом вийшли гравці для Суперліги, Вищої ліги. 
 
- На зустрічі з керівниками клубів Вищої Ліги Президент ФБУ Михайло Бродський зазначав, що команди нижчих дивізіонів мають виконувати свою функцію, готувати гравців для Суперліги, Вищої ліги. Процес навпаки часом йде. У вас є гравці, які згодом зможуть добре проявляти себе у Суперлізі?
 - Так, звичайно. На сьогодні їм тільки по 15-16 років. Їм ще рано туди йти. Але ми йдемо до цього. У нас, скажімо, є три кандидати у збірну України по своїх вікових категоріях. Ми працюємо у тому напрямку, щоб залучати також гравців з інших міст. У нас є такий приклад, коли ми з Тернопільської області взяли хлопчика, Степана Лесика, він поступив до коледжа, грає, допомагає і своїй дитячій команді, а також я залучаю його до тренувань Говерли. І він буквально у нас два місяці, але прогресує досить цікаво. Має усі дані і якщо буде все добре, він матиме гарне майбутнє.
 
- А про тих трьох гравців кілька слів, будь-ласка. 
- Володимир Дроздов грає у збірній U-15, нажаль зараз він травмувався. Брати Тимофійчуки є кандидатами до збірної U-14. Так само Андрій Лонюк, його ОБШ ім. Бєлостєнного залучає на матчі Євроліги, ми відпускаємо. Наприкінці березня він з одеситами поїде на третій тур юнацької Євроліги. Я відпускаю – це досвід.
 
- Можливо ви усією командою, якщо підвищитеся з Вищої ліги до Суперліги, то тоді питання підготовки гравців до вищого дивізіону відпаде само собою. 
- Тоді піраміда будуватиметься далі. Діти, які гратимуть наступного року у першій лізі, переходитимуть до вищої ліги. Ми будемо старатися з часом зберегти прописку у Вищій лізі. І щоб у нас були команди в усіх вікових категоріях ВЮБЛ до Першої ліги, Вищої ліги і закінчуючи вже Суперлігою, закінчуючи країнами Європи, єврокубками, євролігою.
 
- Отже, плани на Суперлігу є?
 - Насамперед, найважливіше – діти. Ми запустили наш проект, якщо він вийде, тоді буде і Суперліга, і усе буде гаразд. Коли будуть свої 50-80% доморощених гравців, тоді тільки залишиться точково посилювати склад, а це зовсім інші витрати. На своїх усеж-таки і люди будуть ходити. Хоча у нас вболівальники такі, що вони ходять і на матчі дитячих команд чемпіонату області, на ВЮБЛ – приходять, підтримують, вболівають. То ж у нас сім’я своєрідна створюється. Просто не все одразу, потрібен час. Щоб гравці росли і в плані віку, і у плані майстерності, досвіду. 
 
- Тобто, на домашніх матчах з Динамо-Одесою Ви не хвилюєтеся, що матимете вболівальницьку підтримку?
- Все буде у нас добре, я впевнений. Ми нічого не вигадуємо, готуємося, як до чергової гри. Всі знають, як ми зіграли там. Маємо у пасиві дві поразки (від Рівного та Динамо-Одеса – ред.), вони були ще до Нового року. 
 
- Одна з поразок була в Одесі.
 - А до цього, у першому матчі, за 20 секунд до кінця програвали -5, а виграли у двох овертаймах.
 
- Отже, вивчили суперника добре.
- Досить непогано. Там дуже хороші гравці, якісні, пограли і у Суперлізі, мають чималий досвід. У них гарний тренер. Тут усе залежатиме від того, хто більше захоче виграти. 
 
за матеріалам ФБУ


15.03.2018 2737
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

261
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

603
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

535
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5445
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1448
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1324

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

374

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1212

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1049

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

965
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

279
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10657
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

358
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

628
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5670
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1442
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

334
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

238
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

591 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1029
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

892