П’ятикурсниця Прикарпатського університету – серед чотирьох переможців Всеукраїнського конкурсу студентів-математиків

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника завершився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук.

 

З-поміж 70 робіт, які було подано студентами вищих навчальних закладів з усієї України, відібрали 39 кращих для участі в другому етапі, що проходив на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

Їх автори впродовж двох днів виступали з доповідями перед своїми колегами - молодими науковцями та визнаними фахівцями цієї галузі. Після цього журі визначило 18 лауреатів конкурсу, яких нагородили дипломами І-ІІІ ступенів.

 

Зокрема, дипломом першого ступеня відзначено роботи студента Львівського національного університету імені Івана Франка Остапа ЧЕРВАКА, студентки Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” Катерини ПЛАКСІЙ, студента Сумського державного університету Юрія БИСТРИКА та п’ятикурсниці Прикарпатського університету Анастасії ДАВИДЮК. Тема наукової роботи Анастасії Давидюк – „Математичне моделювання дифузійних потоків у двофазній смузі з випадково розташованим прошарком”.

 

Вона працювала над нею під керівництвом доктора технічних наук Ольги Чернухи. Анастасія почала займатися науковими дослідженнями на третьому курсі. Має намір після закінчення університету вступити до аспірантури.

 

До речі, дипломанти конкурсу математиків попередніх років Тарас Василишин та Оксани Лабачук уже навчаються в аспірантурі. Крім того, дипломом за успіхи в наукових дослідженнях нагороджено третьокурсників Прикарпатського університету Михайла СТРУТИНСЬКОГО, Олександра ГРЕЩУКА та Василя КАРАБІНОВИЧА. Заступник голови журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, завідувач кафедрою математичного та функціонального аналізу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор фізико-математичних наук Андрій Загороднюк зауважив, Прикарпатський університет уперше приймає учасників цього традиційного змагання серед студентів-математиків.

 

„Це велика честь для нашого вишу, що свідчить про довіру до нас та визнання високого рівня підготовки фахівців, – розповідає Андрій Загороднюк. – Мета конкурсу – виявити здібних студентів, дати їм можливість наукової практики, почути зауваження, побажання фахівців у цій галузі. Як правило, серед конкурсантів найбільше старшокурсників. Дипломанти конкурсу користуються перевагами вступу до магістратури та аспірантури, успіхи студентів позитивно позначаються на рейтингах їх навчальних закладів. Студенти стараються, бо це для них важливо”.

 

Декан факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор фізико-математичних наук Володимир Пилипів зауважив, що в навчальному закладі є хороша математична школа: „У нас часто проводяться міжнародні конференції, видається фаховий науковий журнал. На факультеті функціонує аспірантура з восьми спеціальностей, куди вступають кращі випускники. Два роки тому створено спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій з трьох спеціальностей. Тобто студенти, які активно займаються науковою діяльністю, досягають добрих результатів, таким чином створюють собі перспективу на майбутнє”.


25.03.2012 2075 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

821
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1417
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3224 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2541
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3403
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2961

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

308

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

775

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

778

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1386
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3222
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20710
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

945
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

464
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

541
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1101
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5795
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

188
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3582 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

650 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

984
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1330 2