Папа: Господь бажає вчинити кожного з нас учасником Свого співчуття

 

/data/blog/114036/4393cfd0b05446231c82470754ec15c3.jpg

 

Милосердя – засіб сопричастя. Такою була тема повчання Папи Франциска з нагоди загальної аудієнції, що відбулася у середу, 17 серпня 2016 р., під час якої він коментував євангельську розповідь про чудо помноження хлібів.

Насамперед, Святіший Отець звернув увагу на рішучість людей, що вирушили за Ісусом. Як розповідає святий Матей, Ісус, довідавшись про загибель святого Івана Христителя, сів до човна та переплив на другий берег озера, шукаючи віддаленого місця. Але люд зрозумів його намір та пішки, обійшовши озеро, випередив Його, тож коли Христос виходив із човна, то «побачив великий натовп, змилосердився над ними та зцілив їхніх недужих».

«Вражає рішучість людей, які бояться залишитися покинутими. Помер харизматичний пророк Іван Христитель, і люд ввіряється Ісусові, на Якого сам Іван вказав словами: “Той, що йде за мною, сильніший від мене”. Тому натовп всюди ходить за Ним, щоби слухати та приносити своїх хворих. І бачивши це, Ісус зворушується. Він не є холодним, Його серце не є холодним. Ісус здатний зворушуватися», – наголосив Наступник святого Петра.

Як зауважив Папа, Ісус, з одного боку, прив’язаний до цього натовпу і не хоче його відіслати геть, але з іншого – потребує самотності, молитви, часу, проведеного з Отцем. Тому дуже часто Він проводив ночі на молитві. А вдень, як це описує святий Матей, Ісус посвятився людям, а Його співчуття «не є просто почуттям», але красномовним виявом «Його бажання бути поруч з нами і нас спасати».

Коли ж прийшов вечір, Ісус стурбований тим, щоби нагодувати цих втомлених та голодних людей. Він «турбується про тих, які йдуть за Ним» та «бажає долучити до цього Своїх учнів». Отож, каже апостолам: «Дайте ви їм їсти», показуючи, що «цих кілька хлібів і рибин, які вони мали, силою віри та молитви могли бути розділеними між усіма людьми».

«Те, що Він учинив, – пояснив Святіший Отець, – є чудом, але – чудом віри, молитви, супроводжуваних співчуттям та любов’ю. Ісус розламав хліб і дав учням, а учні – людям. Вони брали хліб, ламали його і передавали іншим, а хліб не закінчувався… Господь виходить назустріч потребам людей, але хоче вчинити кожного з нас конкретним учасником Свого співчуття».

Далі Наступник святого Петра заохотив слухачів детальніше приглянутися до жестів Ісуса, Який взяв хліби, підвів очі до неба, поблагословив, розламав хліби і дав учням. Можемо зауважити, що це ті самі жести, які Він вчинив під час Тайної Вечері, та які кожен священик чинить, звершуючи Пресвяту Євхаристію.

«Християнська спільнота, – сказав Папа, – народжується та відроджується з цього євхаристійного сопричастя. Тому, жити в сопричасті з Христом є чимось відмінним від того, щоби залишатися пасивними і віддалятися від щоденного життя, а навпаки, це ще більше включає нас у взаємини з людьми нашого часу, аби давати їм конкретний знак Христових милосердя та уваги. Годуючи нас Христом, Пресвята Євхаристія крок-за-кроком також і нас перемінює в Христове тіло та духовну поживу для ближніх. Ісус бажає досягнути всіх, аби всім принести Божу любов. Тому Він вчиняє кожного віруючого служителем милосердя. Отож, Ісус бачить натовп, огортається співчуттям, помножує хліби й те саме чинить у Пресвятій Євхаристії. А ми, віруючі, отримуючи цей хліб, спонукувані Ісусом продовжувати це служіння для інших, з тим самим Ісусовим співчуттям».

Підсумовуючи, Святіший Отець звернув увагу на те, що євангельська розповідь завершується ствердженням, що всі наситилися та зібранням куснів, що залишилися. Це означає, що Ісус нічого не робить наполовину, але якщо прощає та співчуває, то до кінця, «до насичення». Він також показав учням шлях, яким вони повинні йти: «вгамовувати голод народу та утримувати його в єдності», тобто, «бути на служінні життя та сопричастя».

«Отож, просімо в Господа, щоб завжди вчиняв свою Церкву здатною до цього святого служіння, і щоб кожен з нас зміг бути засобом сопричастя в своїй родині, на роботі, в парафії, в товариствах, до яких належить, бути видимим знаком Божого милосердя, що не бажає нікого залишити в самотності й потребі. Щоби, таким чином, запанували сопричастя і мир між людьми та сопричастя людей із Богом, бо це сопричастя є джерелом життя для всіх», – підсумував Папа.

Радіо Ватикану


19.08.2016 2423 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

618
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2478
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1967 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

658

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675