Папа Франциск 23 червня: Йдіть проти течії і пишайтеся тим, що робите це (повний текст)

 

 

Доброго дня, дорогі брати і сестри!

У Євангелії сьогоднішньої неділі знову звучать одні з найбільш вражаючих слів Ісуса: «Бо хто захоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу задля мене, той її врятує» (Лк 9,24).

У цій фразі міститься суть послання Христа, і вона виражена за допомогою вельми дієвого парадоксу, який показує нам Його манеру говорити, ніби дає почути Його голос ... Але що значить «втратити життя за справу Ісуса»? Це може відбуватися двома способами: явно, сповідуючи віру, або неявно, захищаючи істину. Мученики є вищим прикладом принесення себе в жертву за Христа. За дві тисячі років величезна кількість чоловіків і жінок пожертвували життям, щоб залишитися вірними Ісусу і Його Євангелії. І сьогодні, в багатьох частинах світу, є багато, багато, - набагато більше, ніж у перші століття, - багато мучеників, які віддають своє життя за Христа, які йдуть на смерть, щоб не відкинути Ісуса Христа. Це наша Церква: сьогодні у нас більше мучеників, ніж у перші століття! Але є також мучеництво щоденне, яке не веде до смерті, але й воно означає «втратити життя» за Христа, виконуючи свій обов'язок з любов'ю, слідуючи логіці Ісуса, логіці дару, жертви. Подумаймо про це: скільки тат і мам щодня втілюють в практику свою віру, конкретно приносячи в жертву своє життя заради блага родини! Подумаємо про них! Скільки священиків, монахів, монахинь щедро несуть своє служіння заради царства Божого! Скільки молодих людей відмовляються від своїх інтересів, щоб присвятити себе дітям, інвалідам, людям похилого віку ... І це теж мученики! Мученики кожного дня, мученики повсякденності!

Крім того, є також багато людей, християн і не християн, які «втрачають своє життя» заради істини. А Христос сказав нам: "Я є істина", отже, хто служить істині - служить Христові. Одним з цих людей, які віддали життя за істину, є Іван Хреститель: завтра, 24 червня, відзначається велике свято, торжество його народження. Він був обраний Богом, щоб приготувати шлях Ісусу, і Іван вказав народу Ізраїлю на Ісуса, як на Месію, на Агнця Божого, що взяв на Себе гріх світу (пор. Ів. 1,29). Іван присвятив усього себе Богові і Ісусу, котрого Він послав. Але що сталося в результаті? Він помер за справу істини, коли викрив перелюб царя Ірода і Іродіади. Скільки людей платять дорогою ціною за свою прихильність до істини! Скільки чесних людей вважають за краще йти проти течії, щоб не перечити голосу совісті, голосу істини! Праведники, які не бояться йти проти течії! І ми теж не повинні боятися! Серед вас багато молоді. Вам, молоді, я кажу: Не бійтеся йти проти течії, коли у нас хочуть відняти надію, коли нам пропонують ці спотворені цінності, - які подібні до зіпсованої їжі, якщо її з'їсти, вона викликає отруєння. Ми повинні йти проти течії! І ви будьте в цьому першими! Йдіть проти течії і пишаєтеся тим, що робите це. Вперед! Будьте мужніми і йдіть проти течії! І пишаєтеся цим!

Дорогі друзі, приймемо з радістю це слово Ісуса. Це правило життя, запропоноване всім. І св. Іован Хреститель нехай допоможе нам застосовувати його на практиці. На цьому шляху нам передує, як завжди, наша Матір, Пресвята Марія, Вона втратила Своє життя заради Ісуса, аж до Хреста, і отримала його в повноті, з усім світлом і красою Воскресіння. Нехай допоможе нам Марія краще засвоювати логіку Євангелія.

 

Після читання молитви Angelus Папа сказав:

Запам'ятайте добре: Не бійтеся йти проти течії. Будьте мужні! І так само, як ми не хочемо їсти зіпсовану їжу, не будемо нести ці спотворені цінності, які гублять життя і позбавляють надії. Вперед!
Бажаю всім щасливого неділі!

Моліться за мене, і бажаю вам доброї трапези!

 

Текст взято зі сторінки http://ru.radiovaticana.va

 

--------------------------------------------------------

 

ПАПА ФРАНЦИСК: ІСУС НАС ПОКЛИКАВ ЗРОБИТИ РАДИКАЛЬНИЙ ВИБІР - "ВСЕ АБО НІЧОГО"

Вранці 23 червня Папа Франциск очолив Літургію в каплиці Domus Sanctae Marthae, на якій були присутні близько 40 апостольських нунціїв, які залишилися у Ватикані післязустрічі з Папою минулої п'ятниці. Коментуючи недільне Євангеліє від Луки, який наводить питання Христа до апостолів, "А ви за кого Мене маєте?", Святіший Отець підкреслив, що треба відповідати Ісусу серцем.

"А ви за кого Мене маєте?". Питання, на яке Петро відповідає: "За Христа Божого", навіть дві тисячі років по тому хвилює нас, вводить нас в замішання. Питання, звернене до серця, на яке потрібно відповідати зі смиренням грішника, а не готовими або зручними фразами, - сказав Папа апостольським нунціям, - питання, що неминуче містить у собі ще одне, настільки ж вирішальне: "А за кого ми самі маємо Ісуса? ":

"Ми теж, оскільки є апостолами і служителями Господа, повинні відповісти, тому що Господь запитує нас: "За кого ти мене маєш?". Він же це робить, правда? Він робить це багато разів! "Що ти про мене думаєш?", - говорить Господь. І ми не можемо зробити вигляд, що не розуміємо. "Ну, Ти ж Месія! Так, я читав". З Ісусом не можна говорити, як з історичним персонажем. Ісус - живий перед нами. Це питання нам задає жива особистість. І ми повинні відповідати, але серцем ".

Ми покликані Ісусом зробити слідом за апостолами цей радикальний вибір, в логіці "все або нічого", і щоб зробити це, сказав Папа, ми повинні бути освячені особливою благодаттю, завжди жити в побожному поклонінні Ісусу і любові до Нього:

"Поклоніння і любов до Його Святого Імені. Впевненість у тому, що Він поставив нас на камені: на камені Своєї любові. І з цієї любові ми даємо відповідь. І коли Ісус задає ці питання - "Хто Я для тебе?" - треба подумати про це: я поставлений на камені Його любові. Він мене веде. Я повинен твердо відповісти, стоячи на цьому камені і під Його проводом".

"Хто Я для вас?", - запитує нас Ісус. Іноді соромно відповісти на це питання, - підкреслив Папа Франциск, - тому що ми знаємо, що з нами щось не в порядку, що ми грішні. Але це саме той момент, коли потрібно довіритися Його любові і відповідати з почуттям істини, як Петро на березі Тиверіадського озера. "Господь, Ти знаєш все". Саме в той момент, коли ми відчуваємо себе грішниками, Господь нас дуже любить, - сказав далі Папа Франциск, - і, подібно до того, як ставить грішника Петра на чолі Своєї Церкви, точно так само і з нами Він зробить щось добре:

"Господь великий! І коли ми говоримо, поклоняючись Йому і люблячи, впевнені в скелі Його любові і в Його проводі: "Ти - Месія", це дає нам благо і допомагає йти вперед з упевненістю і приймати Хрест кожного дня, що інколи буває важко. Рухаймося ж вперед так, з радістю, просячи цієї благодаті: Дай Твоєму народові, Отче, жити завжди в поклонінні і любові до Твого Святого Імені! І з упевненістю, що Ти ніколи не позбавиш Свого проводу тих, кого поставив на скелю Твоєї любові!".

 

За матеріалами http://ru.radiovaticana.va


24.06.2013 1838 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720