Папа Бенедикт XVI закликав знайти вихід з існуючої кризи

Папа Бенедикт XVI Папа Бенедикт XVI закликав учасників конференції 22 найбільш розвинених країн світу, що розпочалася 11 листопада в Сеулі, знайти відповідні інструменти для виходу з існуючої кризи, які б не ставили деякі країни у привілейоване становище стосовно інших. У листі до Лі Мен Бака, президента Південної Кореї, який буде приймати лідерів цих країн, Папа також запевнив, що Католицька Церква вважає себе заангажованою в ті питання, які будуть предметом зустрічі, та розділяє занепокоєність і побоювання її учасників. Ось про що йдеться у повідомленні Святішого Отця:

 

Його Високоповажність, пан Лі Мен Бак,

Президент Республіки Корея.

Пане Президенте, Майбутня зустріч у Сеулі глав держав і урядів двадцяти двох найбільш економічно розвинених країн світу разом з Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй, керівництвом Європейського Союзу і деяких регіональних організацій, а також лідерів різних спеціалізованих установ, не лише має глобальний вимір, але й чітко виражає значення і відповідальність, які здобула Азія на міжнародній арені на початку двадцять першого століття. Головування Кореї на цьому самміті є визнанням значного рівня економічного розвитку, досягнутого Вашою країною, яка першою серед тих, які не належать до Великої Вісімки, буде приймати Велику 20 та куруватиме прийняття рішення у світі після кризи.

Зустріч на самміті має на меті вирішення дуже складних питань, від яких залежить майбутнє прийдешніх поколінь, і які тому вимагають співпраці всього міжнародного співтовариства, заснованої на загальному та узгодженому розумінні усіма народами провідної і основної цінності людської гідності, яка є кінцевою метою правильного рішення. Католицька Церква, відповідно до її специфічної природи, відчуває себе заангажованою і поділяє заклопотаність лідерів, які будуть присутні на самміті в Сеулі.

Тому я закликаю вас до вирішення безлічі серйозних проблем, що стоять перед вами, - і які в деякому сенсі постають перед кожною живою людською особою - зважаючи на корінні причини фінансової та економічної кризи, а також враховуючи наслідки заходів, вжитих для подолання кризи, та пошуку тривалих, стійких і справедливих рішень. Сподіваюся, що ви збережете чітке усвідомлення того факту, що багато прийнятих рішень як таких будуть ефективними лише тоді, коли в кінцевому рахунку будуть використовуватися для досягнення тієї ж мети: справжнього і цілісного розвитку людини.

На вас звернена увага світу, який очікує, що за спільною згодою будуть прийняті правильні рішення для подолання кризи, які не будуть особливо сприяти деяким країнам за рахунок інших. Історія нагадує нам також, що наскільки б не було важко примирити різні співіснуючі сьогодні пліч-о-пліч соціально-культурні, економічні та політичні самобутності, ці рішення, щоб бути ефективними, мають застосовуватися насамперед у спосіб, що узгоджується і шанує людську природу.

Вирішальне значення для справжнього майбутнього людства має показати світові та історії, що сьогодні, також завдяки нинішній кризі, людина дозріла до розуміння, що цивілізації та культури, паралельно з системами економічними, соціальними і політичними можуть і повинні прагнути до спільного бачення людської гідності та пошанування прав і потреб, вкладених в неї Богом Творцем. Велика 20 відповідатиме на покладені на неї надії та принесе світові істинний вихід, якщо - виходячи з різних, і навіть суперечливих проблем, від яких страждають народи землі, - зуміє окреслити особливості загального блага і показати готовність працювати разом для його досягнення.

З цими почуттями я молюся про Боже благословення для всіх учасників Самміту в Сеулі, і користуюся цією можливістю, щоб знову запевнити Вас, пане президенте, в моєму найвищому визнанні.

Ватикан,

8 листопада 2010,

Бенедикт XVI


13.11.2010 15 2607 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1031
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2423
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2062
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2097
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6381 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2391 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

262

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1080

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1120

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1329
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

204
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

541
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2000
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26442
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

498
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10402 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7942
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

486
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

346
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

501
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

571
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1515