Пандемія коронавірусу: скільки вакцин розробляється у світі (ІНФОГРАФІКА)

Відтоді, коли в китайському місті Ухань був офіційно зареєстрований перший випадок коронавірусу (30 грудня 2019-го), пройшло вже 228 днів. За цей час вірус поширився практично в усіх країнах і став топ-темою поточного року.

«Слово і діло» зібрало дані про те, яка зараз ситуація з коронавірусом у світі, а також скільки вакцин перебувають на стадії розробки, інформує Фіртка.

Станом на 14 серпня у світі зареєстровано понад 21 мільйон випадків зараження: померли 757,5 тисячі осіб, видужали – майже 14 мільйонів.

У топ-5 країн з найбільшою кількістю хворих входять США (близько 5,4 млн випадків), Бразилія (3,2 млн), Індія (2,5 млн), Росія (913 тисяч), Південна Африка (573 тисячі). Штати лідирують також за кількістю смертей від COVID-19 – понад 170 тисяч померлих. Найменше випадків коронавурусу є на заморській території Великої Британії – Ангілья. Тільки три випадки, але там і населення не більше 15 тисяч осіб.

Офіційно коронавірусу немає на Соломонових і Маршаллових островах, у Вануату, Самоа, Кірібаті, Мікронезії, Тонга, Палау, Тувалу і Науру. Незрозуміла ситуація з вірусом в КНДР – країна закрита, і інформація надходить погано. 26 липня повідомлялося, що в КНДР закрили місто Кесон через підозри на коронавірус в однієї людини, більше жодних новин не було.

Аналогічно і з Туркменістаном. Влада країни взагалі заборонила в ЗМІ використовувати слово «коронавірус». Однак місяць тому в країні були призупинено роботу великих торговельних центрів, ринків, театрів, парків, підприємств сфери послуг, спортивних об'єктів. Офіційно про виявлення хвороби не повідомлялося.

Відзначимо, що у Всесвітній організації охорони здоров'я вже заявили про початок другої хвилі коронавірусу: «Друга хвиля в багатьох країнах почалася тоді, коли почали пом'якшувати карантинні заходи. Ми бачили певний прогрес у контролі над інфекцією в квітні-травні цього року, але під тиском економічних обставин уряду послабили заходи, статистика захворювання пішла вгору, і ми можемо розцінювати це як другу хвилю. Деякі країни переживають вже третю хвилю».

У нас ситуація теж нерайдужна, в Україні кожний день фіксують антирекорди за кількістю нових хворих. За останню добу була 1 тисяча 732 нових випадків (для порівняння, у період жорсткого карантину в Україні щодня фіксувалося 300-400 випадків). Усього в Україні на COVID-19 захворіли 87 тисяч 872 людини, 2 тисячі 11 осіб померли і 46 тисяч 797 одужали.

Найчастіше хворіють люди 50-69 років (37%) і 30-49 років (35%). Серед захворілих більше жінок – 57%.

Скільки вакцин від коронавірусу розробляється у світі

Клінічне дослідження вакцин від коронавірусу складається з декількох фаз:

  • перша фаза: випробування вакцини на людях з низьким ризиком для здоров'я;

  • друга фаза: моніторинг безпеки, потенційних побічних ефектів, імунних реакцій, визначення оптимальних доз;

  • третя фаза: вирішення питання про клінічну ефективність, збір інформації про безпеку протягом більш тривалого часу.

Наступний крок – це вже подача заявки контролюювальним органам про застосування вакцини і її дозвіл на продаж.

Зараз у світі доклінічні дослідження проходять 138 вакцин-кандидатів, ще 28 вакцин проходять клінічні дослідження. Вакцини розробляють інститути в США, Британії, Китаї, Японії, Франції, Австралії, Канаді, Індії, Південної Кореї і декількох інших європейських країнах. Уже на третій фазі дослідження перебувають британські, китайські та американські вакцини.

11 серпня в Росії заявили про те, що зареєстрували першу у світі вакцину від коронавірусу. Президент РФ Володимир Путін навіть заявив, що його дочка вже зробила щеплення. У російському Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що вакцина може дати імунітет на два роки, її випробовували на декількох видах тварин і двох групах людей-добровольців.

Водночас у деяких європейських країнах сказали, що не довіряють російській вакцині. У Британії заявили, що немає даних, які доводять її ефективність, і її випробували на недостатній кількості осіб. У Німеччині заявили, що вакцина з РФ не пройшла достатньої кількості клінічних випробувань.

Всесвітня організація охорони здоров'я теж поки не готова сказати, чи можна використовувати російську вакцину в усьому світі.


16.08.2020 1420
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

921 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742