Пандемія коронавірусу: які країни світу відкривають кордони (ІНФОГРАФІКА)

Пандемія коронавірусу призвела до самоізоляції країн світу і практично поклала на лопатки туристичну галузь. Зараз неможливо провести вихідні в Кракові чи поїхати на тиждень до Червоного моря, як це було ще пару місяців тому.

Але поступово країни починають виходити з жорсткого карантину і, зокрема, хоча б приблизно планувати відкриття кордонів. «Слово і діло» пропонує подивитись, які країни відкрили чи планують найближчим часом відкрити кордони та як пандемія коронавірусу вдарила по туристичній галузі, інформує Фіртка.

Загалом через коронавірус близько 90 країн та регіонів повністю або частково закрили кордони для туристів. 44 країни обмежили в’їзд для туристів із Китаю, Південної Кореї, Ірану, держав ЄС.

Наразі туризм ніби поставлено на паузу. Поступове послаблення карантинних заходів може дати поштовх для внутрішнього туризму, але очікуване в 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300-450 млрд дол.

читайте також: В Єгипті дозволили відкрити готелі для місцевих відпочивальників

Коронавірус став причиною найбільшої кризи в туристичній галузі за останні 20 років. Цьогорічні втрати туристичного потоку треба буде надолужувати 5-7 років. Якщо у 2009 році під час глобальної економічної кризи кількість іноземних туристів зменшилась на 4%, у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%, то у 2020 році втрати сягнуть 20-30% від кількості іноземних туристів.

Чехія

Країна однією з перших пішла на суворий карантин і закрила свої кордони. З середини березня жителі Чехії могли ходити тільки на роботу і додому, в аптеку і за продуктами харчування. За час карантину в країні померло понад 270 осіб, і як стверджує чеська влада, це стало можливим завдяки сумлінності та законослухняності громадян.

Рішення відкрити кордони країни і зняти ряд інших обмежень, які вводилися через коронавирус, влада Чехії ухвалила 24 квітня. Уряд зняв заборону на вільне пересування. Жителі країни зможуть виїжджати за кордон для відпочинку. Після повернення з поїздки за кордон треба буде або представити медичне підтвердження, що у людини немає коронавирусу, або пройти двотижневий карантин.

Латвія, Литва, Естонія

На певний компроміс пішли уряди Латвії, Литви та Естонії, де вирішили з 15 травня відкрити внутрішні кордони між цими трьома країнами.

При цьому, громадяни, які прибуватимуть з інших країн, повинні будуть дотримуватися 14-денної ізоляції. Нагадаємо, країни Балтії закрили кордони через пандемію коронавірусу 16-17 березня.

Туреччина

На початку квітня були розмови про запуск туристичного сезону в Туреччині наприкінці травня, але через високий рівень захворюваності (в країні померло понад 3 641 осіб) плани переглянули і попередньо перенесли можливість відновлення роботи готелів на червень.

Наразі в країні запроваджено жорсткий карантин із комендантською годиною. При цьому Туреччина вже готується приймати туристів. Для цього готелі мають створити закриті «чисті» зони, де ризик заразитися коронавірусом мінімальний. Влада вже почала сертифікацію таких зон. Базовим регіоном поки вважають Анталію.

Італія, Іспанія

Завжди приваблива для туристів Італія наразі планує зосередитися на внутрішньому туризмі. Попередньо очікується, що кордони для іноземних туристів відкриють лише восени.

Іспанія, ще більш радикально підійшла до обмежувальних заходів. В країні планують почати приймати туристів не раніше 2021 року.

Раніше прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявляв, що карантин у країні продовжать ще на два тижні, але з певною низкою послаблень.

Також у Литві заявили про плани відновити авіасполучення, яке було припинено через пандемію коронавірусу, вже в середині травня.


11.05.2020 4394
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

321
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

654
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1937
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3415
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1251
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1391

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

399

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1053

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1220
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

470
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1424
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15288
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

421
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1126 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

556
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541