Пандемія коронавірусу: які країни світу відкривають кордони (ІНФОГРАФІКА)

Пандемія коронавірусу призвела до самоізоляції країн світу і практично поклала на лопатки туристичну галузь. Зараз неможливо провести вихідні в Кракові чи поїхати на тиждень до Червоного моря, як це було ще пару місяців тому.

Але поступово країни починають виходити з жорсткого карантину і, зокрема, хоча б приблизно планувати відкриття кордонів. «Слово і діло» пропонує подивитись, які країни відкрили чи планують найближчим часом відкрити кордони та як пандемія коронавірусу вдарила по туристичній галузі, інформує Фіртка.

Загалом через коронавірус близько 90 країн та регіонів повністю або частково закрили кордони для туристів. 44 країни обмежили в’їзд для туристів із Китаю, Південної Кореї, Ірану, держав ЄС.

Наразі туризм ніби поставлено на паузу. Поступове послаблення карантинних заходів може дати поштовх для внутрішнього туризму, але очікуване в 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300-450 млрд дол.

читайте також: В Єгипті дозволили відкрити готелі для місцевих відпочивальників

Коронавірус став причиною найбільшої кризи в туристичній галузі за останні 20 років. Цьогорічні втрати туристичного потоку треба буде надолужувати 5-7 років. Якщо у 2009 році під час глобальної економічної кризи кількість іноземних туристів зменшилась на 4%, у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%, то у 2020 році втрати сягнуть 20-30% від кількості іноземних туристів.

Чехія

Країна однією з перших пішла на суворий карантин і закрила свої кордони. З середини березня жителі Чехії могли ходити тільки на роботу і додому, в аптеку і за продуктами харчування. За час карантину в країні померло понад 270 осіб, і як стверджує чеська влада, це стало можливим завдяки сумлінності та законослухняності громадян.

Рішення відкрити кордони країни і зняти ряд інших обмежень, які вводилися через коронавирус, влада Чехії ухвалила 24 квітня. Уряд зняв заборону на вільне пересування. Жителі країни зможуть виїжджати за кордон для відпочинку. Після повернення з поїздки за кордон треба буде або представити медичне підтвердження, що у людини немає коронавирусу, або пройти двотижневий карантин.

Латвія, Литва, Естонія

На певний компроміс пішли уряди Латвії, Литви та Естонії, де вирішили з 15 травня відкрити внутрішні кордони між цими трьома країнами.

При цьому, громадяни, які прибуватимуть з інших країн, повинні будуть дотримуватися 14-денної ізоляції. Нагадаємо, країни Балтії закрили кордони через пандемію коронавірусу 16-17 березня.

Туреччина

На початку квітня були розмови про запуск туристичного сезону в Туреччині наприкінці травня, але через високий рівень захворюваності (в країні померло понад 3 641 осіб) плани переглянули і попередньо перенесли можливість відновлення роботи готелів на червень.

Наразі в країні запроваджено жорсткий карантин із комендантською годиною. При цьому Туреччина вже готується приймати туристів. Для цього готелі мають створити закриті «чисті» зони, де ризик заразитися коронавірусом мінімальний. Влада вже почала сертифікацію таких зон. Базовим регіоном поки вважають Анталію.

Італія, Іспанія

Завжди приваблива для туристів Італія наразі планує зосередитися на внутрішньому туризмі. Попередньо очікується, що кордони для іноземних туристів відкриють лише восени.

Іспанія, ще більш радикально підійшла до обмежувальних заходів. В країні планують почати приймати туристів не раніше 2021 року.

Раніше прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявляв, що карантин у країні продовжать ще на два тижні, але з певною низкою послаблень.

Також у Литві заявили про плани відновити авіасполучення, яке було припинено через пандемію коронавірусу, вже в середині травня.


11.05.2020 4268
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1575
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1016
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1277 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3734 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33870
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2834

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

355

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

751

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1696

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1065
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

631
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

509
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

886
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1985
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12200
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1497
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1279
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

539
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

252
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

321
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

367
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1259