З 2 по 4 грудня за маршрутом Івано-Франківськ – Крилос – Галич – Рогатин – Коломия – Княждвір – Яремче – Івано-Франківськ проводиться ознайомлювальний тур за проектом «Маршрут доброти Івано-Франківщини». Проект «Маршрут доброти Івано-Франківщини» впроваджується РТІЦ у співпраці із товариством молодих інвалідів «Братерство» за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив та головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації.
Вчора, 2 грудня, учасники туру відвідали Музей історії давнього Галича у Крилосі, Музей природи при Галицькому національному природному парку, Музей караїмів та церкву Різдва Христового у Галичі, Музей-пам'ятку дерев’яної архітектури і живопису ХVI-ХІХ ст. - Церкву Св. Духа та Музей-садибу Миколи Угрина-Безгрішного в Рогатині, де ознайомилися із постаттю Роксолани та батьківщиною Насті Лісовської. На зворотному шляху перед гостями відчинилася брама єдиної в Україні вцілілої білокам’яної церкви княжої доби Св. Пантелеймона, що у с. Шевченкове.
Сьогодні інва-туристичний шлях пролягає до Коломийського району; передбачає відвідання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського та Писанки, де учасники матимуть майстер-клас з писанкового розпису; візит у село Княждвір. Третій день ознайомчого туру присвячений Яремче, знайомить із природою та екологією Карпат, зокрема це невелика піша прогулянка туристичними місцями краю, відвідання водоспаду Пробій та сувенірного ринку, екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку. Завершиться тур в Івано-Франківську.
На відміну від інших екскурсійних маршрутів по Прикарпаттю ця відпочинкова програма розроблена для туристів з обмеженими можливостями і передбачає відвідування тих об’єктів та відпочинок у тих закладах, що є доступні, вміють та хочуть працювати із туристами-інвалідами. Участь у першому так званому «тестовому» виїзді беруть представники туристичних фірм, засобів масової інформації, громадських інвалідних організацій, люди з вадами зору та туристи на візках. Комплексні побажання усіх учасників випробовувального туру допоможуть виконавцям проекту покращити маршрут та запропонувати його майбутнім туристичним групам, у складі яких можуть бути люди з особливими потребами.
13