Ожиріння - це помста богів

Ожиріння - це помста богівЄгипетські жерці досить часто помирали від хвороб, пов'язаних з переїданням жирної їжі, призначеної богам, пишуть Известия.

Як відомо, добробут давньоєгипетського населення в першу чергу був забезпечений заступництвом богів - Осіріса, Гора, Анубіса і ще дюжини менш значущих персонажів. А саме заступництво було пов'язано з виконанням єгиптянами низки зобов'язань, в першу чергу - забезпеченням триразового харчування кожного з безсмертних. Продукти в установленій кількості приносила паства, а упаковку та доставку за місцем призначення (в храм) виконували «уповноважені менеджери», звані жерцями. У принципі жерцям не заборонялося забирати додому недоїдки після трапези Осіріса & Co, які, як правило, навіть не доторкалися до підношень - адже важливий не сам дар, а увага!

Однак і в староєгипетському середовищі траплялися настільки нечесні жерці, що вони тягли продукти в сім'ю, навіть не пред'явивши їх богам. Зрозуміло, що добром така поведінка скінчитися не могло - як ми знаємо, всі стародавні єгиптяни досить давно згинули разом із самим Давнім Єгиптом, але цікаво, що помста богів наздоганяла жерців значно швидше, ніж рядових трудівників долини Нілу.

Як з'ясували єгиптологи Манчестерського університету після розшифровки ряду ієрогліфічних написів, їжа богів являла собою найбільш шкідливі з дієтичної точки зору продукти, а саме: смажену яловичину та курятину, висококалорійні сорти хліба, замішаного на молоці та яйцях, плюс пиво і місцеве вино. Легко здогадатися, що така дієта відповідала кулінарним уподобанням жерців, а зовсім не богів Стародавнього Єгипту.

І це позначилося на їхньому здоров'ї - методом комп'ютерної томографії муміфікованих служителів культу було встановлено, що більшість з них страждало атеросклерозом, їх судини були заповнені бляшками холестеринів. Не дивно, що тривалість життя ненажер була набагато менша, ніж у основного трудового населення країни, яке харчувалося овочами та зерновими кашами. Автор дослідження професор Розалі Дейвід звертає увагу на майже повний збіг раціону жрецького харчування з нормами сучасного щонайшкідливішої фастфуду.

І хоча зараз ми не пропонуємо нашим богам гамбургери з "Мак’Доналдса", неприємні наслідки не змушують себе чекати. Серцево-судинні захворювання вже давно вийшли на перше місце серед причин смертності в країнах "золотого мільярда"


10.10.2010 2546 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1273
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2198
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6597 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

305
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

76
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

641