Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни, найчисельнішими заручниками якої врешті виявляться пересічні глядачі, а не медійники чи політики, як про це зараз говорять, а й сигналом серйозного політичного протистояння в облраді, яке може зашкодити нормальній роботі представницького органу влади області , що знову ж таки, зрозуміло, не на користь прикарпатцям.
Але, як видається, під час сесії облради, на якій прозвітували керівники обох комунальних ЗМІ, депутатів більше хвилювало саме остаточне рішення по ЗМІ та форма його прийняття, а не зміст звітів керівників медіа щодо критерію якості роботи і власне те, що запропонувала депутатська робоча група, яка займалась цим питанням.
Якщо виходити з того, що обидва ЗМІ є заснованими обласною радою, то порівнювати їх діяльність виходячи з якості інформування масової аудиторії (підкреслю – не критерію висвітлення роботи облради) можна і варто. Як на мене, газета "Галичина" протягом кількох років зробили значний крок вперед - почали з'являтись натяки на хорошу аналітику, змінилися рубрики та формат матеріалів. Хоч про те, скільки зібрали пшениці в Городенківському районі також потрібно писати на другій шпальті згідно з редакційною політикою і від цього нікуди не дінешся.
Натомість обласне телебачення залишилось на тому самому рівні, репрезентованому новинними випусками "Вістей" та "Розмовою за філіжанкою кави" з О.Бабій. Правда - це формат, до якого звикла більшість мешканців області, але не факт, що люди б не бажали змін і позитивно на них відреагували при наявності відповідного телепродукту. Тому будучи в однакових умовах ці два комунальних ЗМІ нашої області наразі чомусь демонструють дві різні тенденції : перша (газета) - до змін, а друга (телебачення) - до закостеніння.
Підкреслюю – це моя особиста думка, з якою можна дискутувати і не погоджуватись. І так воно буде під цим дописом.
Як політолог бачу такий алгоритм дій депутатського корпусу стосовно ситуації довкола ОТБ «Галичина»:
1. Потрібно сформувати новий склад робочої групи, щодо перевірки діяльності обласного телебачення з депутатів, які не мають жодних кадрових амбіцій щодо зайняття керівних посад на обласному телебаченні.
2. Бажано долучити до процесу перевірки громадських активістів та незаангажованих представників інших ЗМІ.
3. Організувати та провести комплексне соціологічне дослідження, що охопило б усі райони області стосовно ставлення мешканців до актуального телепродукту, пропонованого «Галичиною», результати якого додати до матеріалів робочої групи. За наявності бажання депутатського корпусу облради можна знайти авторитетну соціологічну структуру, яка за відповідну винагороду якісно проведе таке дослідження.
4. Голосувати питання стосовно якості роботи «Галичини» і керівництва телеканалу обов’язково потрібно якнайшвидше. Так швидко, як це дозволять організаційні фактори. Залишати його в підвішеному стані тепер нечесно стосовно мешканців області.
5. Голосування обов’язково потрібно провести у відкритому режимі. Жодних інших варіантів бути не може.