ОТБ «Галичина». Що далі?

 

Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни, найчисельнішими заручниками якої врешті виявляться пересічні глядачі, а не медійники чи політики, як про це зараз говорять, а й сигналом серйозного політичного протистояння в облраді, яке може зашкодити нормальній роботі представницького органу влади області , що знову ж таки, зрозуміло, не на користь прикарпатцям. 

         Але, як видається, під час сесії облради, на якій прозвітували керівники обох комунальних ЗМІ, депутатів більше хвилювало саме остаточне рішення по ЗМІ та форма його прийняття, а не зміст звітів керівників медіа щодо критерію якості роботи і власне те, що запропонувала депутатська робоча група, яка займалась цим питанням.  

         Якщо виходити з того, що обидва ЗМІ є заснованими обласною радою, то порівнювати їх діяльність виходячи з якості інформування масової аудиторії (підкреслю – не критерію висвітлення роботи облради) можна і варто. Як на мене, газета "Галичина" протягом кількох років зробили значний крок вперед - почали з'являтись натяки на хорошу аналітику, змінилися рубрики та формат матеріалів. Хоч про те, скільки зібрали пшениці в Городенківському районі також потрібно писати на другій шпальті згідно з редакційною політикою і від цього нікуди не дінешся.

         Натомість обласне телебачення залишилось на тому самому рівні, репрезентованому новинними випусками "Вістей" та "Розмовою за філіжанкою кави" з О.Бабій. Правда - це формат, до якого звикла більшість мешканців області, але не факт, що люди б не бажали змін і позитивно на них відреагували при наявності відповідного телепродукту. Тому будучи в однакових умовах ці два комунальних ЗМІ нашої області наразі чомусь демонструють дві різні тенденції : перша (газета) - до змін, а друга (телебачення) - до закостеніння.

         Підкреслюю – це моя особиста думка, з якою можна дискутувати і не погоджуватись. І так воно буде під цим дописом.

         Як політолог бачу такий алгоритм дій  депутатського корпусу стосовно ситуації довкола ОТБ «Галичина»:

1. Потрібно сформувати новий склад робочої групи, щодо перевірки діяльності обласного телебачення з депутатів, які не мають жодних кадрових амбіцій щодо зайняття керівних посад на обласному телебаченні.

2. Бажано долучити до процесу перевірки громадських активістів та незаангажованих представників інших ЗМІ.

3. Організувати та провести комплексне соціологічне дослідження, що охопило б  усі райони області стосовно ставлення мешканців до актуального телепродукту, пропонованого «Галичиною», результати якого додати до матеріалів робочої групи. За наявності бажання депутатського корпусу облради можна знайти авторитетну соціологічну структуру, яка за відповідну винагороду якісно проведе таке дослідження.

4. Голосувати питання стосовно якості роботи «Галичини» і керівництва телеканалу обов’язково потрібно якнайшвидше. Так швидко, як це дозволять організаційні фактори. Залишати його в підвішеному стані тепер нечесно стосовно мешканців області.

5. Голосування обов’язково потрібно провести у відкритому режимі. Жодних інших варіантів бути не може.

        

 


02.04.2013 Василь Кедик 1783 12
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

818
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11149 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

141

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

661

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1976

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1051
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

309
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

692
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886