ОТБ «Галичина». Що далі?

 

Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни, найчисельнішими заручниками якої врешті виявляться пересічні глядачі, а не медійники чи політики, як про це зараз говорять, а й сигналом серйозного політичного протистояння в облраді, яке може зашкодити нормальній роботі представницького органу влади області , що знову ж таки, зрозуміло, не на користь прикарпатцям. 

         Але, як видається, під час сесії облради, на якій прозвітували керівники обох комунальних ЗМІ, депутатів більше хвилювало саме остаточне рішення по ЗМІ та форма його прийняття, а не зміст звітів керівників медіа щодо критерію якості роботи і власне те, що запропонувала депутатська робоча група, яка займалась цим питанням.  

         Якщо виходити з того, що обидва ЗМІ є заснованими обласною радою, то порівнювати їх діяльність виходячи з якості інформування масової аудиторії (підкреслю – не критерію висвітлення роботи облради) можна і варто. Як на мене, газета "Галичина" протягом кількох років зробили значний крок вперед - почали з'являтись натяки на хорошу аналітику, змінилися рубрики та формат матеріалів. Хоч про те, скільки зібрали пшениці в Городенківському районі також потрібно писати на другій шпальті згідно з редакційною політикою і від цього нікуди не дінешся.

         Натомість обласне телебачення залишилось на тому самому рівні, репрезентованому новинними випусками "Вістей" та "Розмовою за філіжанкою кави" з О.Бабій. Правда - це формат, до якого звикла більшість мешканців області, але не факт, що люди б не бажали змін і позитивно на них відреагували при наявності відповідного телепродукту. Тому будучи в однакових умовах ці два комунальних ЗМІ нашої області наразі чомусь демонструють дві різні тенденції : перша (газета) - до змін, а друга (телебачення) - до закостеніння.

         Підкреслюю – це моя особиста думка, з якою можна дискутувати і не погоджуватись. І так воно буде під цим дописом.

         Як політолог бачу такий алгоритм дій  депутатського корпусу стосовно ситуації довкола ОТБ «Галичина»:

1. Потрібно сформувати новий склад робочої групи, щодо перевірки діяльності обласного телебачення з депутатів, які не мають жодних кадрових амбіцій щодо зайняття керівних посад на обласному телебаченні.

2. Бажано долучити до процесу перевірки громадських активістів та незаангажованих представників інших ЗМІ.

3. Організувати та провести комплексне соціологічне дослідження, що охопило б  усі райони області стосовно ставлення мешканців до актуального телепродукту, пропонованого «Галичиною», результати якого додати до матеріалів робочої групи. За наявності бажання депутатського корпусу облради можна знайти авторитетну соціологічну структуру, яка за відповідну винагороду якісно проведе таке дослідження.

4. Голосувати питання стосовно якості роботи «Галичини» і керівництва телеканалу обов’язково потрібно якнайшвидше. Так швидко, як це дозволять організаційні фактори. Залишати його в підвішеному стані тепер нечесно стосовно мешканців області.

5. Голосування обов’язково потрібно провести у відкритому режимі. Жодних інших варіантів бути не може.

        

 


02.04.2013 Василь Кедик 2312 12
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

349
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2156
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2219 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2114 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2868
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2670 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

521

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1204

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1268

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2077
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

690
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

433
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

801
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43596
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3192
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1107
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2104
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35326 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

285
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

418
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

638
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

777