ОСТРОВИ В ОКЕАНІ

 

        Недавно дивився один із багатьох цікавих документальних фільмів  про світ, як він живе у 21 столітті. Йшла мова про  Нову  Каледонію - далекі  острови у Тихому океані. Молодий чоловік, знаменитий футболіст приїхав додому, щоб зняти фільм і показати своїх корінних земляків, вони не з"їли  Джеймса  Кука, який їх відкрив. Цікаво було дивитись і слухати старих аборигенів, їхні розповіді, почуті  від предків, як вони колись ходили голі, не вміли ні писати, ні читати і нічого не знали про світ.

        Потім прийшли колоністи, заставили носити одяг, вчитися у ними ж створених школах, відмовитись від деяких інших жахливих традицій. Зараз там давно немає колоністів, а школи де вчаться місцеві діти функціонують (не децентралізуються), вони на своїй землі мають незалежність і щасливо живуть, поєднуючи принесену світову цивілізацію і свою рідну первісну.

        Треба мати щастя на колонізаторів, не так як Україна, маючи двох споконвічних шовіністичних, ворожих  сусідів, протилежних за своєю природою світів але однаковою завойовницькою метою. Слава Богу, слід признати, хоч із одним іншим колоністом нам повезло, він зупинив назавжди "полонізацію і русифікацію"  Галичини - це Австрія. Добре сказав один із наших істориків, що Австрія можливо кращий прототип теперішнього Євросоюзу. У галичан не встигли знищити природну  українську генетику, що є основою національних держав, як наприклад   білих  горватів  на  Балканах після розпаду  комуністичної  Югославії.

        Не  треба вибачатись  Євгену Нищуку - найкращому проукраїнському міністру культури, диригенту Майдану - він сказав правду.  Не можуть завезені люди (у своїй переважній більшості) мати (народити у собі) генетику народу національної території (землі),  куди їх насильно або завойовницьки  переселили  з  іншого світу, як за багато років штучно здійснювалось на Україні і претендувати на пальму першості, замість звичайної рівності.

        Не  приємно  (на жаль) зачіпати тему своїх власних колоністів, частина із яких давно у душі, а у перспективі - на островах в океані. Як їх тепер називають: Канари, Мальдіви, Сейшели, ..., а дехто на материках: Барселона, Ніцца, Каліфорнія, Флорида, ... тощо. Так краще, туди не завжди залітають сучасні літачки (дрони), щоб показати з неба те, що вони мають.

        Шкода, що Україну поступово перетворюють на острів - резервацію (залишилось продати землю і вирубати залишки лісу) із грабіжницькими тарифами на енергоносії, жебрацькими субсидіями, "високою мінімальною зарплатою" і безвізовим режимом  на острови в океанах. Чергова хвиля української  еміграції  принесе у світ дешеву робочу силу,  але і змінить на протилежне психологію мислення українців. Вони  повернуться додому революційними "місіонерами" і змиють фарисейську піну, що використала для себе  Майдан. Прикро, що ці процеси тривають довго і минає життя поколінь. Стародавні філософи казали: "Так проходить слава цього світу" ( Sik transit - gloria mundis ).

        Дуже боляче сприймати зараз позицію і практичну ідеологію  окремих галичан - представників у різних гілках влади, які мали б не втрачати генетичність  (хоч серед кожного народу є манкурти).  Ми ледве, з надією на перспективу, позбулись "старшого брата" із Москви, як появився свій у Галичині.

        Йому треба нагадати, що Галич знаходиться на території колишньої (за назвою) Станіславської області. Цю назву області треба повернути, як і місту Станіслав, де у свій час була столиця ЗУНР. Франкові не зашкодить - славу українського Мойсея у нього ніхто не забере, а ми відкинемо  ще  одну сторінку радянщини.  Поляки тут ні до чого.

        Можливо під прапором "централізації" процеси втрати ідентичності, самобутності свідомо (а може не прогнозовано) ініціює не зовсім генетична центральна влада, щоб роз"єднати регіони внутрішньо - легше  управляти. Не думаю, що це корисно для єдності нації і держави, коли ми відсуваємо на другий план колорит бойків, лемків, гуцулів, буковинців, покутян, поліщуків чи інших - Коломиї , Бучача, Мукачева,  Кременця,  Верховини, Здолбунова, Шацька, Збаража, Сокирян, Сколе і десятки інших, що загубляться  між повітовими Радами!

        Для прикладу, як зрозуміти зараз політику утворення територіальних вертикальних  державних структур замість обласних, зокрема у Львові на всю Західну Україну.  На шляху до Києва з"являються додаткові посередники для вирішення проблемних питань із колишніх областей. Якщо іде гучна боротьба із корупцією, чиновницькою бюрократією - для чого проміжні ланки? Це продовження "централізації", чи нова табличка ділення?

        Виникає питання: чи потрібен  рецедив  (негатив)  "старшого брата" або своїх "колоністів", із грішми та при владі в Україні і не тільки в Галичині з рівнем амбіцій, що перевищують рівень інтелекту в той час, коли так треба утриматись на плаву і зберегти державу? Такими не були  "Руська Трійця", Франко,  Волошин,  Бандера,  Лебідь, Стус,  Болбочан  і багато  інших,  які не належали "СОБІ",  як острови в океані.


17.12.2016 Антон Костишин 2906 1
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

388
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

525
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2333
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1721
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2017
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5622 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

22

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1131

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1144

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1654
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

886
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

742
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14560
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

553
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10401
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6075
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

623
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7546
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2784
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

531
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

626
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

465