Останній акт - творіння вінець

На протяжении бесчисленных веков мыслители мира беспрекословно принимали тот факт, что человеческая жизнь такая, какая она есть, и ее не изменить: ее природа неизменна. Платон (Plato) (428-348 гг. до н. э.) составлял исключение: его дух был крайне тоталитарным, что выражено в его труде «Республика». К счастью для человечества, идеи, представленные в этом труде, не зашли дальше предмета интеллектуального любопытства, будучи малоприменимыми к человеческой жизни.

Римский император Константин Великий (Constantine the Great) (306-337 гг. н. э.) легализовал христианство, но разрешил существовать другим религиям. Император Феодосий I (Theodosius I) в 380 г. н. э. сделал христианство официальной религией Римской империи; другие религии считались глупыми.

Древний взгляд относительно неизменяемости земной человеческой жизни по-прежнему преобладал, но при правлении Константина и Феодосия I в человеческую жизнь проник новый могущественный элемент: элемент надежды для человечества, надежды на вечную блаженную жизнь после смерти для тех, кто принял Христа как своего Спасителя.

Древний взгляд о неизменяемости человеческой жизни преобладал в Европе вплоть до «Возрождения учености» в XVI веке.

Возрождение учености стало возможно благодаря изобретению в 1452 г. Гутенбергом (Gutenberg) печатного станка. Чтение книг, в свою очередь, привело к активному интересу к природе физической вселенной и к развитию экспериментирования. Мыслители лихорадочно экспериментировали и стали изобретать инструменты для манипулирования физическим миром.

К XVIII веку прогресс физики настолько захватил западный мир, что идея о неизменяемой природе человеческой жизни дискредитировала себя. «Прогрессивные» мыслители стали очерчивать новые системы, способные, по их мнению, изменить человеческую жизнь – ранее считавшуюся неизменяемой – и улучшить ее.

Именно эти «прогрессивные» мыслители породили Французскую революцию: в «Век разума» было неприемлемо придерживаться древнего взгляда о сущностной неизменяемости человеческой жизни.

В интеллектуальном плане наш современный век продолжает идею, послужившую семенем для Французской революции: люди, управляющие государством, могут и должны предпринимать действия, чтобы улучшить человеческую жизнь и устранить ее трудности и лишения. Большинство современных мыслителей считают, что только «реакционеры» могут возражать против прогресса и что именно прогресс будет следствием действий государства по улучшению человеческого удела и устранит из человеческой жизни страдание.

Таково современное положение дел и причина всего, что мы сегодня наблюдаем: всемирный долг $325 трлн, а всемирный ВВП – всего $100 трлн. Весь мир находится под чарами ложной идеи о том, что человеческую жизнь можно улучшить с того, какой она есть и должна быть, до состояния вселенского беззаботного блаженства. Такие нереалистичные цели приходится финансировать посредством таких же нереалистичных денег.

Наш мир не может вернуться к золотому стандарту, пока не вымрут прогрессивные мыслители и мир снова не осознает и не примет истину. Природа земной человеческой жизни неизменяема. Одни люди всегда будут богатыми, а другие – бедными. Одни будут счастливыми, а другие – несчастными. Одни будут хорошо питаться, а другие – голодать.

Кто не работает, тот не ест. Когда люди мирно сотрудничают, несчастье нельзя устранить, но можно уменьшить.

Мне кажется, что мир не откажется от своих нереалистичных фантазий о здравоохранении для всех, еде для всех, образовании для всех, жилье для всех, доходе для всех, пенсиях для всех, пока человечество не постигнет какая-то страшная катастрофа, которая унесет жизни значительной части населения планеты. Только тогда человечество вновь будет вынуждено принять тот факт, что человеческая жизнь проблематична и это никак не изменить.

«Душа – на сцену вдумчиво гляди,

Дождись финала, а потом суди;

Здесь каждый день стал сценой; наконец,

Последний акт – творения венец».

Фрэнсис Куорлс (Francis Quarles), 1592-1644

Goldenfront


31.01.2019 2266 1
Коментарі (1)

НИК 2019.02.01, 20:36

от думав, що все тут зрозуміло, але! поряд у "Новинах" циганок назвали закарпатками і я тут повторю свій пост під тов новинов: "от для існує толерастія: циганок називают русинками з-за гір. А циган - він небезпечний і в Африці! Їм як іншим невиправним злочинцям, треба засудженим таким людям ставити клеймо на чоло, аби вони вийшовши на волю,, аби ми, послушні люди були попереджені про небезпеку Відбілюючи їх - ліберасти підставляют НАС!! Ввівши таким незнищимі таври на чоло, ми би змогли в 10 РАЗ зменшити подібну злочинність Людство не змогло виправити різну природу .різних рас і людей. Потомки Каїна перевихованню не підлягают. Про се справа у "Невтішних новинах" Goldenfront. Вони кінчают виші і керуют нами, а в него вся родина були злочинціми."

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123