
Чудова колоритна країна з гостинним народом і хорошими умовами не тільки для подорожі, а й проживання. Не дарма з початку війни в Україні в ній знайшли притулок тисячі українців. Але кожна держава має свої вимоги та особливості ПДР. Дізнаємося, чи потрібна зелена карта в Молдові та як пересуватися, щоб не отримати штраф або не викликати обурення оточуючих.
ПДР у Молдові
- Загалом правила в'їзду в країну стандартні – скло без тонування, світловідбиваючі жилети, пристебнуті паски безпеки, увімкнене ближнє світло в темний час доби, у тунелі та з осені до весни, а також інше.
- Швидкісний режим також стандартний – 50 км/год містом, 90 км/год за його межами і 110 км/год на автобані для легкового авто.
- Алкоголь тут під суворою забороною, немає навіть мінімально допустимої межі для тих, хто за кермом.
- Шанобливе ставлення до всіх пішоходів, тому, якщо ви відмовитеся когось пропустити – невеликого штрафу не уникнути.
- Цікавий стимул швидко оплачувати штрафи – якщо впораєтеся за 72 години - готуйтеся до знижки в 50%.
- Якщо прострочена зелена карта в Молдові, це також обкладається штрафними санкціями, тому не забувайте її продовжувати, якщо затрималися в країні.
- Загалом ПДР тут аналогічно нашому й загальноєвропейському, є багато табличок і вказівників, тому навіть опинившись уперше на незнайомій місцевості легко зорієнтуватися.
Дороги в Молдові
- Для іноземців проїзд місцевими дорогами платний, необхідна купівля віньєтки. Проте, якщо ви потребуєте притулку, на деякий час доступне послаблення правил, так, наприклад, можна не купувати віньєтку. Порада: зараз почастішали зміни умов перебування в Молдові, тому краще заздалегідь отримати чинну інформацію.
- Покриття доріг у деяких ділянках не таке рівне, як в інших європейських країнах, але для проїзду це не викликає великих труднощів. Проте новачкам та іноземцям (тим, кому незнайома місцевість) рекомендується в темний час доби не їхати.
- Місць для довгострокових парковок часто не вистачає, переважно в містах.
- На шипованих шинах не заведено їздяти, вони надто псують не ідеальне покриття, тому дозволені тільки за наявності льоду або налипання снігу на дорозі.
- Манера водіння у місцевих доволі фривольна, інколи можна помітити порушення, але здебільшого вони не призводять до того, щоб створювалася аварійна ситуація.
- Часто Молдову проїжджають транзитом, на шляху до Болгарії або Румунії, незважаючи на це потрібно все одно оплачувати дорожній збір і купувати віньєтку. Винятком знову-таки є статус біженця.
- Заправні станції розташовані досить густо, але для впевненості можна завантажити спеціальний застосунок з інтерактивною картою.
Партнерський матеріал