Особливості прийому флеболога

Напрям медицини, який займається патологіями вен та хворобами, які з ними пов’язані, називається флебологією. Цей напрям існує відносно недавно, однак швидко здобув популярність, оскільки статистика збільшення венозних захворювань невпинно росте. Таким чином флебологія стала затребуваною і пацієнти нарешті почали реагувати на наявність проблем з венами та вчасно їх лікувати.

Флебологічні хвороби

Найпоширенішими хворобами, які лікує флеболог, є:

  • телеангіектазія - розширення маленьких судин та поява судинних зірочок, що часто розвиваються у варикозне розширення вен;
  • венозна недостатність у хронічній формі - з’являється через застої крові у венах ніг;
  • тромбоз - утворення у глибоких венах на стінках тромбів, які є небезпечними, бо можуть відірватись і потрапити у різні частини кровоносної системи, спричинивши негативні наслідки, а іноді навіть летальні випадки;
  • флебопатія - при ній знижується венозний тонус, пружність стінок судин, збільшується деформація судин та просвіт у них;
  • трофічні виразки - рани на поверхні шкіри, що утворюються через поганий відтік крові;
  • тромбофлебіт та флебіт - запальний процес у стінках вен, через який може відбуватись закупорка вен, а якщо тромб відривається, то може спровокуватись тромбоемболія.

При відсутності лікування будь-яка з цих хвороб може погіршити якість життя та завдати серйозних ушкоджень здоров’ю людини. Саме тому звернення до спеціаліста є обов’язковим регулярно. Деякі напрямки медицини не мають необхідності в регулярних візитах до фахівців, наприклад, до пластичного хірурга зі сторінки https://mediland.ua/ua/kosmetologiya-ta-plastyka/plastichna-hirurgiya можна іти тільки при виникненні проблеми або невдоволеності зовнішністю. До флеболога ж краще звертатись щороку.

Етапи консультації флеболога

Перший візит до флеболога майже завжди проходить за однією схемою:

  1. Збір анамнезу та вивчення історії хвороби - при цьому лікар проводить бесіду з пацієнтом та дізнається симптоми та скарги, які в нього є, а також, які ще хвороби має.
  2. Огляд - його потрібно проводити дуже ретельно, щоб помітити найменші відхилення від нормального стану судин. Також необхідно пропальпувати проблемну ділянку, щоб визначити ступінь пошкодженості вени.
  3. Проведення ультразвукової діагностики - таким чином можна більше дізнатись про венозні стінки та порожнини вен.
  4. Якщо є причини або натяки на наявність патології, то для підтвердження здогадки призначаються інші методи дослідження, наприклад, ангіографія, доплерографія з ультразвуком, комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія та інші.
  5. Постановка діагнозу і складання плану лікування відповідно до отриманих результатів діагностики та даних про пацієнта.

При цьому лікар може призначити повторний прийом для перевірки проміжних результатів або ж встановити дату контрольного прийому після процесу лікування. Якщо потрібне оперативне втручання, то можуть бути призначені ще додаткові обстеження для виявлення протипоказань до цього.

Партнерський матеріал


22.11.2022 1513
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18644
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1675
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1168
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2211
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1449

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1889

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

631

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1260

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1410
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

320
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

836
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24351
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

557
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

575
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

713
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1603
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7902
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

303
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

735
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1980 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

701