Особливості прийому флеболога

Напрям медицини, який займається патологіями вен та хворобами, які з ними пов’язані, називається флебологією. Цей напрям існує відносно недавно, однак швидко здобув популярність, оскільки статистика збільшення венозних захворювань невпинно росте. Таким чином флебологія стала затребуваною і пацієнти нарешті почали реагувати на наявність проблем з венами та вчасно їх лікувати.

Флебологічні хвороби

Найпоширенішими хворобами, які лікує флеболог, є:

  • телеангіектазія - розширення маленьких судин та поява судинних зірочок, що часто розвиваються у варикозне розширення вен;
  • венозна недостатність у хронічній формі - з’являється через застої крові у венах ніг;
  • тромбоз - утворення у глибоких венах на стінках тромбів, які є небезпечними, бо можуть відірватись і потрапити у різні частини кровоносної системи, спричинивши негативні наслідки, а іноді навіть летальні випадки;
  • флебопатія - при ній знижується венозний тонус, пружність стінок судин, збільшується деформація судин та просвіт у них;
  • трофічні виразки - рани на поверхні шкіри, що утворюються через поганий відтік крові;
  • тромбофлебіт та флебіт - запальний процес у стінках вен, через який може відбуватись закупорка вен, а якщо тромб відривається, то може спровокуватись тромбоемболія.

При відсутності лікування будь-яка з цих хвороб може погіршити якість життя та завдати серйозних ушкоджень здоров’ю людини. Саме тому звернення до спеціаліста є обов’язковим регулярно. Деякі напрямки медицини не мають необхідності в регулярних візитах до фахівців, наприклад, до пластичного хірурга зі сторінки https://mediland.ua/ua/kosmetologiya-ta-plastyka/plastichna-hirurgiya можна іти тільки при виникненні проблеми або невдоволеності зовнішністю. До флеболога ж краще звертатись щороку.

Етапи консультації флеболога

Перший візит до флеболога майже завжди проходить за однією схемою:

  1. Збір анамнезу та вивчення історії хвороби - при цьому лікар проводить бесіду з пацієнтом та дізнається симптоми та скарги, які в нього є, а також, які ще хвороби має.
  2. Огляд - його потрібно проводити дуже ретельно, щоб помітити найменші відхилення від нормального стану судин. Також необхідно пропальпувати проблемну ділянку, щоб визначити ступінь пошкодженості вени.
  3. Проведення ультразвукової діагностики - таким чином можна більше дізнатись про венозні стінки та порожнини вен.
  4. Якщо є причини або натяки на наявність патології, то для підтвердження здогадки призначаються інші методи дослідження, наприклад, ангіографія, доплерографія з ультразвуком, комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія та інші.
  5. Постановка діагнозу і складання плану лікування відповідно до отриманих результатів діагностики та даних про пацієнта.

При цьому лікар може призначити повторний прийом для перевірки проміжних результатів або ж встановити дату контрольного прийому після процесу лікування. Якщо потрібне оперативне втручання, то можуть бути призначені ще додаткові обстеження для виявлення протипоказань до цього.

Партнерський матеріал


22.11.2022 1478
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

714
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2724
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1704 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3833
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5600
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1785

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

290

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

987
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

585
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

583
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

861
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2100
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

626
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

954
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5017
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1165
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

500 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

700
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

481
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

805